Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Demontaż oryginalnego radia w 147

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Była Alfa Romeo 147
    Postów
    58

    Domyślnie Demontaż oryginalnego radia w 147

    Witam!

    Chcę wymienić żarówki podświetlające pokrętła nawiewów w AR 147 (żadne z trzech pokręteł się nie podświetla). Jak ustaliłem, aby wymienić żarówki, muszę zdemontować m.in. radio. W związku z tym mam jedno, krótkie pytanie. Czy po wyjęciu i odłączeniu fabryczne radio zostanie zakodowane? A jeśli tak, to jak je później "przywrócić do życia"?

    PS. Przy okazji będę wdzięczny za radę, jakie żarówki podświetlają te pokrętła?

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    6

    Domyślnie

    Ja to zrobiłem bez wypinania kostek z radia da się to zrobić spokojnie

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    Postów
    129

    Domyślnie

    u mnie auto stało miesiąc bez akumulatora , rozpięte radio i nie trzeba było kodu wpisywać... natomiast jakbyś musiał to wyciągasz radio i wpisujesz kody na radiu na stronce http://www.radio-code.lt/?fbclid=IwA...z2eDiVU1mzGglk . i ci pokaże kod do radia pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    pozwól że się podepnę mam troszkę inne pytanie. Jak zdemontować pokrętła z panelu klimy żebym mógł sobie go pomalować na czarno ?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Była Alfa Romeo 147
    Postów
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał gumis7702 Zobacz post
    Ja to zrobiłem bez wypinania kostek z radia da się to zrobić spokojnie

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka
    Faktycznie, udało się wszystko wyjąć i dostać do żarówek pokręteł bez odłączania radia. Teraz pozostało jeszcze tylko dokupić nowe żarówki i je zamontować

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bartex Zobacz post
    u mnie auto stało miesiąc bez akumulatora , rozpięte radio i nie trzeba było kodu wpisywać... natomiast jakbyś musiał to wyciągasz radio i wpisujesz kody na radiu na stronce http://www.radio-code.lt/?fbclid=IwA...z2eDiVU1mzGglk . i ci pokaże kod do radia pozdrawiam
    Dzięki za link, kiedyś może się przydać

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Była Alfa Romeo 147
    Postów
    58

    Domyślnie

    Odgrzewam temat, bo mam jeszcze jedno pytanie Czy po wymianie radia na niefabryczne sterowanie głośnością/zmianą stacji z kierownicy wielofunkcyjnej dalej będzie działać? Zakładam, że nie, ale chcę się upewnić. Czy istnieje w ogóle szansa żeby niefabryczne radio było kompatybilne ze sterowaniem z kierownicy? Będę wdzięczny za objaśnienie. Pozdrawiam!

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mufas
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR GT jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Cytat Napisał Romeo147 Zobacz post
    Czy po wymianie radia na niefabryczne sterowanie głośnością/zmianą stacji z kierownicy wielofunkcyjnej dalej będzie działać?
    https://www.forum.alfaholicy.org/gt/...ierownicy.html

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Nie będzie działać jak zmienisz radio, ale są na to sposoby. Było na pewno na forum, poszukaj w starych tematach.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Była Alfa Romeo 147
    Postów
    58

    Domyślnie

    Dzięki [MENTION=52652]mufas[/MENTION] za link Jak rozumiem, połączenie niefabrycznego radia ze sterowaniem z kierownicy jest możliwe, ale trzeba dołożyć specjalny adapter.
    Czy może powinienem na coś zwracać uwagę przy zakupie radia, aby później możliwe/ułatwione było zastosowanie adaptera? Z tego co tam wyczytałem, nie każde radio chce współpracować z adapterem.

    PS. Skoro już temat dotyczy demontażu radia, to na marginesie chcę jeszcze zapytać, jak w razie zmiany radia na niefabryczne "zamaskować" szczeliny, które powstaną wokół kieszeni na radio? Jak wiadomo, fabryczne radio ma nietypowy, zaokrąglony kształt i zwykłe radio z prostokątnym panelem na pewno nie wypełni całej przestrzeni. Czy można gdzieś dokupić maskownice w tym kształcie?

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Są do kupienia ramki pod wymiar.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mufas
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR GT jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Cytat Napisał Romeo147 Zobacz post
    Dzięki [MENTION=52652]mufas[/MENTION] za link Jak rozumiem, połączenie niefabrycznego radia ze sterowaniem z kierownicy jest możliwe, ale trzeba dołożyć specjalny adapter.
    Czy może powinienem na coś zwracać uwagę przy zakupie radia, aby później możliwe/ułatwione było zastosowanie adaptera? Z tego co tam wyczytałem, nie każde radio chce współpracować z adapterem.

    PS. Skoro już temat dotyczy demontażu radia, to na marginesie chcę jeszcze zapytać, jak w razie zmiany radia na niefabryczne "zamaskować" szczeliny, które powstaną wokół kieszeni na radio? Jak wiadomo, fabryczne radio ma nietypowy, zaokrąglony kształt i zwykłe radio z prostokątnym panelem na pewno nie wypełni całej przestrzeni. Czy można gdzieś dokupić maskownice w tym kształcie?
    Tak. Wpinasz adapter w wiazke z przycisków do radia.
    Napisz pytanie do sprzedającego czy adapter pasuje do twojego radia.

    Co do ramek to są ramki maskujące tak jak już kolega napisał.
    Wpisz w allegro "ramka radia alfa 147"

Podobne wątki

  1. [156] Wyjście aux z oryginalnego radia
    Utworzone przez Matek933 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-01-2017, 15:29
  2. AUX do radia oryginalnego
    Utworzone przez patryk94r w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-05-2016, 19:22
  3. [159] Subwoofer do oryginalnego radia
    Utworzone przez Danielos80 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2014, 11:06
  4. kod oryginalnego radia
    Utworzone przez groszekk w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-05-2013, 23:11
  5. [159] Głośniki do oryginalnego radia
    Utworzone przez Johny3 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 20:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory