Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Ku przestrodze - serwisy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy -> Pszczyna
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1 .9 JTD 8 V 115 KM
    Postów
    118

    Domyślnie Ku przestrodze - serwisy

    Witam,
    oto co ostatnio przytrafiło się w dużym serwisie.
    Jest to duży serwis i sklep motoryzacyjny w Tychach . Zleciłem tam wymianę filtrów : powietrza silnika i kabinowego , serwis klimatyzacji oraz wymianę uszczelki bagnetu oleju ( stwierdzony przez diagnostę przy przeglądzie ). Samochód odebrałem w czwartek , a w poniedziałek stwierdziłem że jest coś nie tak z płynem chłodniczym. W zbiorniczku wyrównawczym płyn był brązowy i było pełno gęstej piany , poziom był dużo ponad max. Podjechałem do serwisu z którego wcześniej skorzystałem , pierwsze słowa mechanika który to obejrzał to stwierdzenie , panie to uszczelka pod głowicą. Spytałem czemu jest taki duży poziom tego płynu to odpowiedział że pewnie coś dolałem.
    Wkurzyłem się i podjechałem do drugiego dużego serwisu , wyszedł młody mechanik i od razu stwierdził że to uszczelka po głowicą i jak mam 5 tyś to może to robić.
    Podjechałem do serwisu w Pszczynie , tam mechanik obejrzał płyn i stwierdził że tam nie ma żadnego oleju. Zostawiłem samochód , wypłukano układ chłodzenia i samochód śmiga aż miło. Zapłaciłem 190 zł za tę usługę , w Tychach za płukanie powiedziano mi 300 zł. Nie złapałem nikogo za rękę , ale jestem pewien że chciano mnie naciągnąć na bardzo duże koszty.
    Dlatego chciałbym ostrzec przed takimi serwisami.
    Pozdrawiam serdecznie.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    W Tychach nie ma dobrego serwisu.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    alfa romeo 147
    Postów
    20

    Domyślnie

    Z serwisami już tak jest, piszę to z własnego doświadczenia. Za każdym razem gdy pojadę do mechanika to jedno zrobią a coś innego spieprzą. Generalnie to moje auto
    za każdym razem gdy odbiorę od takiego pseudoserwisu to zawsze ale to podkreslam zawsze cos jest rozpieprzone Mam alergie na te wszystkie wielkie serwisy z wielkimi szyldami że są super i mega dobrzy a potem wychodzi jak zawsze. Trafić na dobry i uczciwy warsztat jest bardzo trudno tak jak z lekarzem czy dentystą.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Strumień
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    49

    Domyślnie

    Jeśli ktoś szuka dobrego serwisu w okolicach Pszczyny to na nowej wsi jest mechanik Tomasz Błaszczyk. Jest to były pracownik Fiata w Tychach i naprawde zna się na Alfach. Robi szybko porzadnie i niezbyt drogo. Polecam zawsze uratował gdy jeden mechanik rozłożył ręce.

    Był też dobry fachowiec w Pszczynie dokladnie elektromechanik aktualnie zamknął chyba warsztat ale moze cos prywatnie przyjmnie. Nazywa się Marek Przybyła a jego serwis dokladnie mazywal sie PM Service Marek Przybyła. Dwa razy uratował moj samochód. Raz turbine naprawil drugi raz bałem sie ze to turbina badz katalizator bo kazdy "fachowy mechanik" tak twierdzil okazało się że to przepływka.

    Polecam obu panów tanio szybko i profesionalnie. Ci panowie znaja sie na Fiatach i Alfach

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    Postów
    129

    Domyślnie

    Dlatego moje auto nigdy nie było u mechanika(za mojej kadencji) i nigdy nie będzie hahaha

Podobne wątki

  1. Serwisy/Przeglądy
    Utworzone przez Trevor w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 149
    Ostatni post / autor: 14-02-2020, 13:51
  2. Kalisz - polecane serwisy Alfy
    Utworzone przez Bassotronic w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-05-2015, 21:13
  3. Serwisy w Chorwacji
    Utworzone przez brutoos w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-07-2010, 14:31
  4. [146] serwisy
    Utworzone przez pipek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2008, 22:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory