Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Alfa 147

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM 2006
    Postów
    20

    Domyślnie Alfa 147

    Witam.
    Zaznaczam na wstępie że zaczynam swoją przygodę z motoryzacją. Alfa będzie moim pierwszym samochodem i chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić uwagę, co warto wymienić od czego zacząć (chodzi o model 147 1.6 TS 105KM) auto z roku 2004, przez ostatni czas jakieś pół roku stało nie jeżdżone a wcześniej głównie służyło na co dzień do pokonywania krótkich tras.
    Pozdrawiam i z góry dziękuje za każdą pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Podstawa to dobry olej 10w40 lub 10w60 jak chcesz ją wyżej kręcić, regularna wymiana co 10kkm i sprawdzanie stanu raz w tygodniu. Druga sprawa rozrząd, jak nie wiesz kiedy był wymieniany to wymień na sam poczatek - nie masz wariatora więc koszty nie będą jakieś duże. To samo ze świecami - jak nie znasz historii serwisowej to tez przydałoby się je wymienić. Jak jeszcze jej nie kupiłeś to sprawdź zawieszenie u diagnosty bo jak jest zużyte to koszty mogą być już duże (wielowahacz przód i tył). Reszta jak w każdym innym samochodzie. I pamiętaj pilnuj stanu oleju bo TS lubi go wypić (chociaż są wyjątki) i NIE KRĘĆ NA ZIMNYM SILNIKU WYŻEJ NIŻ 3000 obr !!!
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM 2006
    Postów
    20

    Domyślnie

    Ok dzięki za odpowiedź. Alfa myślę ze będzie służyć na co dzień głównie na dojazd m.in. do pracy plus trasa raz w tygodniu około 200km (pewnie rocznie kolo 10-15kkm), historie auta znam, jak na swój wiek ma niski przebieg realny i od pewnej osoby, rozrząd prawdopodobnie nie był wymieniany, z tego co mi wiadomo jest coś nie tak ze sprzęgłem, ale dopiero auto będzie sprawdzane bo dopiero przyjechało do kraju, ale liczę się z kosztami na sam początek (jeszcze myślałem o założeniu instalacji LPG ale to pytałem w innym miejscu na forum), a cenowo jak to by wyglądało orientujesz się może w najgorszym wypadku właśnie świece, zawieszenie, rozrząd? Dzięki wielkie za odpowiedź na pewno się przyda
    Ostatnio edytowane przez Lukasz1280 ; 24-05-2019 o 12:02

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Youleck
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Lancia Delta III
    Postów
    108

    Domyślnie

    Zrobiłem całe zawieszenie przód w 147 na podzespołach NTY (jakiś chinol ). Wyszło mi mniej niż 500 zł. Jeśli chodzi o trwałość - 8k nakulane i wszystko bezproblemowo.
    Świece - jak wybierasz ori NGK to koszt ok 200 zł.
    Rozrząd z pompą wody i wymiana wyszedł mnie 750 zł.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Ja za kpl. zawieszenia z przodu zapłaciłem 1248 zł a cześć nie były z najwyższej półki.
    Na forum masz parę osób które sprzedają części z dobrymi rabatami np autosklep24, Tomek Chwesiuk itd.
    Co do 147 to jest loteria jakby nie było auto ma już parę lat wiec zawsze może coś w nim wyskoczyć, dużo też zależy jak będziesz dbał o auto i czy znajdziesz ogarniętego mechanika w temacie alf a to nie jest takie proste.
    Na start wymień olej, kpl rozrząd a z gazem poczekaj pojeździj trochę zobacz jak się będzie sprawowała, gaz zawsze zdążysz założyć.
    Sprawdź dobrze podłogę, progi, nadkola tył czy jeszcze są

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM 2006
    Postów
    20

    Domyślnie

    Dziękuje za porady do tej pory jakie od Was dostaje, wszystkiego się uczę że tak powiem, także bardzo jest to dla mnie pomocne Chciałbym właśnie doinwestować w ten samochód bo pewnie sporo nim będę jeździł (miesięcznie ok 1000km) spodziewam się że na początku będzie trzeba wyłożyć trochę gotówki, ale właśnie tak jak pisze Sebek2442 wszystko zależy jak się dba o samochód autko będę widział pewnie w połowie czerwca, do tego czasu będzie jeżdżone i sprawdzane jak się autko zachowuje i co wypadało by zrobić w pierwszej kolejności (jak na razie z tego co mi wiadomo to jakiś problem jest ze sprzęgłem jedynie i olej do sprawdzenia jak czy nie za bardzo Alfa w nim gustuje ) , auto jest już długo u jednego właściciela także jestem dobrej myśli odnośnie tej 147 ale wiadomo nie wszytko można przewidzieć i zawsze coś może wyskoczyć do zrobienia Tak też zrobię, olej,rozrząd, świece, a co z resztą to już się okaże i wyjdzie w praniu
    Ostatnio edytowane przez Lukasz1280 ; 27-05-2019 o 07:48

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Youleck
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Lancia Delta III
    Postów
    108

    Domyślnie

    Z racji wieku auta bądź gotowy na robienie "pierdół". Moja bella jest z 2004 i kupiłem ją w naprawdę dobrym stanie. Mimo to, regularnie lądują w niej kwoty rzędu 100-200 zł na bzdury. Ale nie zniechęcaj się, autko daje niesamowitą frajdę (nawet w 105KM )

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM 2006
    Postów
    20

    Domyślnie

    Nie no jak na razie nie mam czym się zniechęcać... Domyślam się że największy wkład będzie na początku (chociaż mam nadzieję że w granicach rozsądku), a później to na bieżąco coś będzie "wychodzić" ale myślę że ta Alfa na dłużej u mnie zawita także będę chciał i starał się ją utrzymać w jak najlepszym stanie

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM 2006
    Postów
    20

    Domyślnie

    Ok, jestem po oględzinach i jeździe wstępnej, auto ogólnie w porządku lekkie zarysowanie na boku od strony pasażera. Wgniecenia na dachu i masce od gradu, stąd pytanie pierwsze czy można je "wyciągnąć" za pomocą tzw. przyssawką, jeden zaczep od przedniego zderzaka prawdopodobnie urwany. Do tego dziwne dźwięki po wciśnięciu sprzęgła, więc pewnie to łożysko (także wymienię całe sprzęgło) oraz jest problem z wrzuceniem 3-go biegu, wchodzi ale nie czysto. Auto jeździło przez ostatnie dwa lata na leju 5w30 jakiś tani i nie był on wymieniany przez ten czas, ale Alfa wtedy pokonywała trasy rzędu 2-5km dziennie. Kolejne pytanie to jakiej firmy wybrać części (sprzęgło, skrzynie itp.) Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jakie są koszty dorobienia kluczyka bo jest tylko jeden i dodatkowo ze zdalnym otwieraniem/zamykaniem, ponieważ obecnie drzwi odblokowuje się po włożeniu kluczyka do zamka.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz1280 ; 10-06-2019 o 10:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory