Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Problem ze sprzeglem. Pomocy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kaczor69
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Malopolska
    Auto
    ALFA_147
    Postów
    9

    Domyślnie Problem ze sprzeglem. Pomocy

    Problem polega na tym że pedał sprzęgła ma luz może z centymetr. Gdy pojeżdżę, wydaje mi się że jak się auto rozgrzeje lub czesto zmieniam biegi(korki) pedał sprzęgła ma luz jakieś 7cm. Biegi wchodzą jakbym na sucho je wbijał. Nie wiem czego to może być przyczyna. Mechanik załamuje ręce. I mówi że to może być wszystko. Wymieniłem płyn hamulcowy i niby odpowietrzal. Mi się wydaje że sprzęgło dalej jest zapowietrzone. Wyciekow nie mam. A problem występuje. Czy ktoś się spotkał z takim zachowaniem w alfie 147 ts.? Mechanik mówi mi że nie ma dojścia do wysprzeglika.
    Ostatnio edytowane przez Kaczor69 ; 03-06-2019 o 21:17

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar mimimi
    Dołączył
    12 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Jest 159 8V 120 KM była Alfa 147 1.9 JTD 85 KW
    Postów
    40

    Domyślnie

    Zmień mechanika Wysprzęglik daje takie objawy.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Lata temu miałem to samo w 147, wymieniłem wysprzęglik i przy okazji pompę, pomogło

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Mechanik ma trochę racji, bo rzeczywiście w silnikach TS wysprzęglik jest hydrauliczny, stanowi jedną całość z łożyskiem wyciskowym, znajduje się pod obudową sprzęgła i jego wymiana jest związana z koniecznością wyjęcia skrzyni biegów. Dlatego, jeśli decydowałbyś się na taką naprawę, to od razu warto rozważyć wymianę całego sprzęgła.
    Ale najpierw trzeba to dobrze zdiagnozować, bo może pompa sprzęgła jest padnięta i stąd te problemy.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 04-06-2019 o 11:26

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kaczor69
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Malopolska
    Auto
    ALFA_147
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dzieki za pomoc. zobaczymy co tam zrobi. dam znac po wszystkim. narazie jest skupiony na wymianie pompy. jezeli to nie pomorze to tak jak wyrzej trza bedzie zrobic od razu szprzeglo
    Ostatnio edytowane przez Kaczor69 ; 12-06-2019 o 16:26

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kaczor69
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Malopolska
    Auto
    ALFA_147
    Postów
    9

    Domyślnie

    wymienil mi pompke, stara nie wygladala jua by byla w zlym stanie. zaplacilem 340zl a problem wystepuje. czyli wychodzi na to ze wysprzeglik. po za tym czasem mam problem wlozeniem 3 tzn musze lekko znalesc ja, i lewarek nie wraca na srodek tylko trzyma sie przy 1. z drogiej juz wraca i cos nie ma mocy nie ciagnie tak jak powinna. tylko teraz nie wiem czy to silnika wina czy po po prostu sprzegla.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Co do luźnego lewarka to jest dużo tematów - wystarczy poszukać. Zdejmij mieszek i zobacz, czy plastikowe gniazdo lewarka nie jest pęknięte.
    Odnośnie "ciągu" to sprawa jest prosta - jeśli wchodzi na obroty, a nie ciągnie to sprzęgło się ślizga. Jeśli nie wchodzi na obroty to coś dzieje się z silnikiem i dlatego nie ciągnie.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kaczor69
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Malopolska
    Auto
    ALFA_147
    Postów
    9

    Domyślnie

    bede zbieral sie za robote wysprzeglika i sprzegla. bo wszystko dzieje sie po rozgrzaniu. gdy odpale auto kolejnego dnia jest wszystko ok. po czasie zaleznie od temperatury zaczyna sie robic +-5cm luz na pedale sprzegla, zaczynaja grzej wchodzic biegi, nastepnie nie wchodzi gladko 3 i lewarek opada w lewo. do tego dzis mialem alfke zawiesc na robote a tu gosc wjechal mi w zaparkowane auto na drodze osiedlowej i blotnik do wymiany. wiec po wymianie sprzegla z wysprzeglikiem mysle ze temat sie rozwiaze bo nic innego chyba juz nie moze byc przyczyna.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kaczor69
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Malopolska
    Auto
    ALFA_147
    Postów
    9

    Domyślnie

    Wlasnie sie na to zdecydowalem na wymiane wysprzeglika, i odrazu sprzegla. na 5lipca. choc mechanik upiera sie ze jest to wina linek lewarka, ze moze korpus jest w zlym stanie i chodzi z linka. ale skoro tak to czemu dopiero po rozgrzaniu auta mam luz na pedale sprzegla, biegi chodza jak by na sucho, 3 zaczyna nietrafiac(musze szukac) 4 wlatuje. i plynna zmiana biegow nie jest juz plynna, lewarek nie wraca z lewej na srodek.moze byc cos z mechanizmem lewarka co to powoduje?. gdy rano wszystko ok az do czasu... posluchalem was ze to padajacy wysprzeglik wiem ze moze mecze ale mechanika to nie moj zawod i pasja, a chce po prostu miec juz to z glowy.
    Ostatnio edytowane przez Kaczor69 ; 22-06-2019 o 14:02

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Kaczor69
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Malopolska
    Auto
    ALFA_147
    Postów
    9

    Domyślnie

    Wymienił wysprzeglik. I zregenerować sprzęgło. Wysprzeglik był suchy. Naciskając ręka chodził. Płyn był czarny i wodnisty. Może to była wina płynu. Pojezdzilem, auto złapało 90 stopni i nic. Lewarek chodzi pedał nie łapie luzu. Muszę jeszcze dla pewności pojeździć dłużej. Lecz czuc ewidentnie rurznice na pedale. Przyjemnie chodzi. Mechanik stwierdził ze w 1 i ostatniej alfie robił sprzęgło. Więc dzięki za pomoc i myślę że to chyba wszystko w temacie. Regeneracja kosztowała 200, docisk zostawił, wysprzeglik 290, robota 450. Wysprzeglik https://www46.zippyshare.com/v/8Qa1hzZu/file.html
    https://www46.zippyshare.com/v/4aEbI0NI/file.html
    https://www46.zippyshare.com/v/zuOeTFC9/file.html
    Ostatnio edytowane przez Kaczor69 ; 09-07-2019 o 16:41 Powód: Blad

Podobne wątki

  1. [146] problem ze sprzeglem
    Utworzone przez tomas200 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-08-2015, 21:34
  2. problem ze sprzeglem
    Utworzone przez soplu123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-06-2013, 18:23
  3. [164] Problem ze sprzeglem ;/
    Utworzone przez Devil4833 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-06-2013, 20:10
  4. Problem ze sprzeglem pomocy...
    Utworzone przez Erni1985 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 14:12
  5. problem ze sprzeglem
    Utworzone przez BRONKO w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-01-2009, 23:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory