Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Szarpanie podczas ruszania, stukanie na luzie, przyspieszając jest ok.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 8v
    Postów
    8

    Domyślnie Szarpanie podczas ruszania, stukanie na luzie, przyspieszając jest ok.

    Witajcie, mam królową lawet w wersji 147 1.9 JTD 8V 115 HP rok 2004 przedlift i mam problem. Mianowicie mam wymienione sprzęgło, dwumasę, docisk, łozysko i wszystko co z tym związane ale auto szarpie, czasem nawet bardzo podczas ruszania na pół sprzęgle (szczególnie na włączonej klimie) i nie wiem co jest przyczyną. Wiem, że mam do wymiany alternator, bo daje maksymalnie 14V i tak pokazuje komputer, poza tym łozysko w nim słychać, ale dodatkowo problem jest taki, że gdy jadę po lekko nierównej drodze na luzie, sprzęgle ewentualnie podczas zmiany biegów słychać jakby zawieszenie stukało, dość mocno, jednak gdy przyspieszam autem, lekko czy energicznie to wtedy stukania nie słychać wcale, znaczy się, minimalnie bo stabilizatory są do wymiany, ale generalnie stuki podczas przyspieszania nie występują. Kolejną rzeczą która temu towarzyszy jest szarpanie podczas dodawania i ujmowania gazu oraz terkotanie, stuki, hałas od strony silnika jak mam np. 4 bieg i 1000 obr i jadę bez gazu, zauwazyłem ze teraz objawy się nasilają. Pytanie, alternator, poduszka silnika, przegub wew/zew? A może coś innego? Źle odpowietrzone sprzęgło? Mechanizm różnicowy? Nie wiem od czego zacząć, nie chce wymieniać części na darmo (bo już kupiłem sprzęgło z dwumasą nowe a okazało się ze uchwyt docisku pękł a moja dwumasa w idealnym stanie była ) dlatego liczę na jakieś propozycje a później pomyslimy.

    Dzięki, pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Truez ; 08-06-2019 o 00:06

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    Postów
    129

    Domyślnie

    alternator do wymiany jak daje 14 V ? poniżej 13,7 jest do regeneracji ... z tym szarpaniem to poduszki silnika/skrzyni , lub sprawdziłbym też korekty wtrysków (jest też opcja że któryś niedomaga i ja tak miałem i też szarpało , trzęsło kierownicą na wolnych na postoju , i właśnie gaz i odpuszczenie szarpnięcie).

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa 147 jtd
    Postów
    3

    Domyślnie

    Też wymieniłem dwumas, sprzęgło, docisk, wszystkie 4 poduszki silnika i skrzyni, i dalej troszkę trzęsie przy delikatnym ruszaniu na samym sprzęgle, chyba sprawdzę wtryski, bo z gazem w podłodze, trochę kopci na czarno.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 8v
    Postów
    8

    Domyślnie

    Alternator daje maksymalnie 14v, alfa obd pokazalo błąd alternatora, za niskie napięcie. Jak sprawdzić korekty wtrysków? Jak sprawdzić która to poduszka? Dzisiaj zdjalem koło lewe przednie i półoś przesuwa się wzdluznie (ma luz) i poprzecznie też się rusza (na boki) przy przegubie wewnętrznym, nie wiem jak powinna zachowywać się właśnie półoś. Nie strzela ani nic ale czasem jakby słychać terkotanie na niskich obrotach po odjęciu gazu 1000-1600 obr.

Podobne wątki

  1. [156] Szarpanie podczas ruszania
    Utworzone przez as700 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-09-2015, 20:20
  2. [159] Stukanie podczas ruszania i hamowania
    Utworzone przez Bassotronic w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-05-2015, 13:37
  3. Dziwne stukanie/dzwonienie podczas ruszania - 166 2,5 v6
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 22:04
  4. [159] 159 - Stukanie podczas ruszania
    Utworzone przez tuczi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 09:49
  5. Stukanie podczas ruszania - wtryski? 2.4 JTD
    Utworzone przez Piotr16 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 13:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory