Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: 147 1.6 TS - Konfiguracja szyb.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    8

    Domyślnie 147 1.6 TS - Konfiguracja szyb.

    Witam,

    W aucie przednie szyby po kliknięciu klawisza w dół opuszczają się wszystkie, natomiast w górę tylko lewa idzie automatycznie praca nie (Trzeba trzymać).
    Tył wygląda jeszcze gorzej, szyby same opuszczają się w dół, lecz w górę podnoszą się o kilka cm i się zatrzymują (Trzeba klikać cały czas na przycisk stopniowo, aby podniosły się do góry).

    Stąd moje pytanie czy można te szyby jakoś zaprogramować lub skonfigurować, ewentualnie co może być tego problemem.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Przekrec kluczyk na pozycję zapłonu, zamknij szyby i później zjedz szyba pasażera w dół i cały czas trzymaj przycisk w dół przez 10 sekund (jak szyba będzie już schoeana w drzwiach) po tych 10 sekundach szyba do góry i to samo 10 sekund trzymasz przycisk. Tył to samo. Każda szybę po kolei.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lotek900 Zobacz post
    Przekrec kluczyk na pozycję zapłonu, zamknij szyby i później zjedz szyba pasażera w dół i cały czas trzymaj przycisk w dół przez 10 sekund (jak szyba będzie już schoeana w drzwiach) po tych 10 sekundach szyba do góry i to samo 10 sekund trzymasz przycisk. Tył to samo. Każda szybę po kolei.
    Dziękuję za odpowiedź.
    Próbowałem tego lecz nie zadziałało spróbuję jeszcze raz możliwe, że coś źle wykonałem.
    Dziękuję.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    U mnie w GT działało tylko jak miałem drzwi zamknięte. Spróbuj może też zacząć od szyby kierowcy.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fr4yta Zobacz post
    Witam,

    W aucie przednie szyby po kliknięciu klawisza w dół opuszczają się wszystkie, natomiast w górę tylko lewa idzie automatycznie praca nie (Trzeba trzymać).
    Tył wygląda jeszcze gorzej, szyby same opuszczają się w dół, lecz w górę podnoszą się o kilka cm i się zatrzymują (Trzeba klikać cały czas na przycisk stopniowo, aby podniosły się do góry).

    Stąd moje pytanie czy można te szyby jakoś zaprogramować lub skonfigurować, ewentualnie co może być tego problemem.

    Pozdrawiam.
    Nie jestem pewien ale prawy przód nie idzie Ci automatycznie ponieważ nie masz tam uszczelki, antyzgnieceniowej czy jakoś tak(o ile to działa tak jak domykanie z kluczyka).
    Przynajmniej u mnie lewa z uszczelka idzie sama do góry a prawą bez uszczelki trzeba trzymać aż do zamknięcia.
    A co do tyłu przesmaruj prowadnice i cały układ podnoszenia szyb powinno pomóc, jeśli nie to pewnie silniczki już nie dają rady.

    Instrukcja Obsługi strona 26 masz wszystko pięknie opisane !!!!
    Ostatnio edytowane przez Sebek2442 ; 24-06-2019 o 14:59

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    8

    Domyślnie

    Okey super dziękuję za odpowiedź oraz za nakierowanie na instrukcję.
    Wspomniałeś coś jeszcze o domykaniu szyb na kluczyku, można jakieś instrukcję co do tego, próbowałem na kluczyku lecz nie działa mi ani otwieranie, ani zamykanie.

    Pozdrawiam.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Youleck
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Lancia Delta III
    Postów
    108

    Domyślnie

    Otwieranie - przytrzymujesz przycisk otwierania drzwi w Alfie - szyby zjada.

    Zamykanie - przytrzymujesz przycisk zamykania drzwi w Alfie (Uwaga! Musisz mieć uszczelki a czujnikiem - nie wszystkie alfy miały)

Podobne wątki

  1. [159] Kamera Cofania - Konfiguracja?
    Utworzone przez Karol-Ustron w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-04-2016, 19:39
  2. AR GT- konfiguracja kolorystyczna tapicerki
    Utworzone przez woocashh w dziale GT
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-11-2013, 11:12
  3. Konfiguracja Torque Pro
    Utworzone przez Krisu w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-06-2013, 08:31
  4. Konfiguracja, STAG 200, pomysły?
    Utworzone przez GoldeNx3 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-04-2013, 22:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory