Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: [Problem] Ślizgające sprzęgło Alfa 147 1.9JDT

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    20

    Domyślnie [Problem] Ślizgające sprzęgło Alfa 147 1.9JDT

    Witam wszystkich na forum. To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumienie.

    Zakupiłem niedawno moją pierwszą Alfę pomimo ostrzeżeń znajomych , że będą problemy. I niestety stało się... Mam taki problem mianowicie biegi 1, 2 i 3 ciągną normalnie gdy wrzucam bieg 4 powyżej 2 tysięcy obrotów od razu wchodzi mi na 5 tysięcy obrotów bez żadnej mocy i czuć zapach palącego się sprzęgła.

    Teraz takie pytanie mam do was Moi drodzy czy to sprzęgło padła czy dwu-masa ? Czy może problem polega na czym innym byłem u mechanika i od razu powiedział, że do wymiany sprzęgło i dwumas koszt niestety dość sporę chciałbym jakoś zmniejszyć koszty i chciałbym się dowiedzieć co jest tego przyczyną , żeby mechanik mnie nie naciągnął.

    Dzięki wielkie za odpowiedź. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Auto
    alfa romeo 147
    Postów
    20

    Domyślnie

    mechanik cię nie naciąga a sprzęgło lepiej wymienić kompletne plus dwumas a to kosztuje niestety

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Objawy wskazują na ślizgające się sprzęgło. Stan dwumasy można dobrze ocenić organoleptycznie, po zdjęciu skrzyni i sprawdzeniu luzów, skoro od razu mechanik zasugerował wymianę dwumasy to albo już ją bardzo słychać i czuć, co pewnie byś czuł (np. stuki przy gaszeniu auta oraz trzęsienie budą przy delikatnym ruszaniu), albo chce naciągnąć. Jednakże, jeśli jej stan będzie średni to może warto ją wymienić przy wymianie sprzęgła, bo to ta sama robota praktycznie.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    13

    Domyślnie

    U mnie taki stan rzeczy jak opisałeś był spowodowany wyciekiem oleju ze skrzyni biegów. Łożysko na wałku miało duży luz. Jak juz będziesz kompleksowo wymieniać sprawdź pod kontem wycieków bo inaczej wyrzucisz nową tarcze sprzęgła jak Ci ją znowu zarzyga olejem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfamar84 Zobacz post
    mechanik cię nie naciąga a sprzęgło lepiej wymienić kompletne plus dwumas a to kosztuje niestety
    Tak wiem , że lepiej od razu wymienić wszystko ale tak jak pisałem zależy mi na niskich kosztach naprawy. Troszkę zapłaciłem za ta Alfe 147 i nie stać mnie aby wymieniać teraz dwumas i sprzegło za 3 tys zł. To ma być auto tylko dojazdowe. Bez piłowania itp.

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    Objawy wskazują na ślizgające się sprzęgło. Stan dwumasy można dobrze ocenić organoleptycznie, po zdjęciu skrzyni i sprawdzeniu luzów, skoro od razu mechanik zasugerował wymianę dwumasy to albo już ją bardzo słychać i czuć, co pewnie byś czuł (np. stuki przy gaszeniu auta oraz trzęsienie budą przy delikatnym ruszaniu), albo chce naciągnąć. Jednakże, jeśli jej stan będzie średni to może warto ją wymienić przy wymianie sprzęgła, bo to ta sama robota praktycznie.
    Maxi dwumasy nie słychać tzn żadnych stuków itp. Jedynie czuję wibrację na pedale sprzęgła. Może mieć to coś wspólnego z dwumasą ? I przy wciskania sprzęgła, sprzęgło strasznie skrzypi...

    Cytat Napisał wojru Zobacz post
    U mnie taki stan rzeczy jak opisałeś był spowodowany wyciekiem oleju ze skrzyni biegów. Łożysko na wałku miało duży luz. Jak juz będziesz kompleksowo wymieniać sprawdź pod kontem wycieków bo inaczej wyrzucisz nową tarcze sprzęgła jak Ci ją znowu zarzyga olejem.
    Ok dzięki na pewno to sprawdzę przy wymianie jak już znajdę odpowiedniego mechanika. Bo na razie to na samych naciągaczy się napotkałem.
    Ostatnio edytowane przez haxon ; 28-06-2019 o 10:21

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Skrzypienie to kwestia nasmarowania tulejki przy pedale, w kabinie, nic więcej. Jak nie ma stuków i nie trzęsie budą to szansa, że dwumas cały. Ale faktyczny stan do oceny przy robocie sprzęgła tak naprawdę.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    20

    Domyślnie

    Ok dzięki za informację. Mam nadzieję , że ten dwumas cały i nie będzie problemów z nim. A Powidz mi jeszcze co sądzisz o używanych dwumasach warto ryzykowac czy już lepiej dołożyć i kupić nowy...

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Nie ryzykowałbym.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    20

    Domyślnie

    Pytanko jeszcze mam jak będę jeździł na takim ślizgającym sprzęgle to coś się może stać oprócz dojechania sprzęgła ? Czy jakieś inne podzespoły mogę uszkodzić? Planuję dłuższą trasę 2000km na tym sprzęgle bo strasznie krucho z siankiem i nie wiem czy ryzykowac

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Twój wybór , twoje kłopoty. Rób co chcesz.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

Podobne wątki

  1. [159] Ślizgające się sprzęgło?
    Utworzone przez grzdylu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 28-04-2020, 10:01
  2. [Brera] Ślizgające się sprzęgło 3.2 Q4
    Utworzone przez locker w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-09-2017, 22:58
  3. ślizgające się sprzęgło?
    Utworzone przez thrr w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-07-2013, 19:24
  4. Problem ślizgające się sprzęgło
    Utworzone przez mocio w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-12-2009, 10:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory