Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Temat: [Problem] Nie dogrzewanie silnika Alfa 147 1.9 JTD 140km

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Cięzko stwierdzić, może nie jest do końca sprawny. Niekoniecznie musi być otwarty cały czas. Ale jak płyn chłodniczy nie osiąga optymalnej temperatury to raczej do wymiany. Jak podepniesz pod kompa to będziesz pewny na 100%.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    Postów
    129

    Domyślnie

    podłącz pod komputerek , odpal to ferrari , poczekaj aż ci się nagrzeje np do +- 70 stopni(na komputerku niech ci to pokaże) , wyskocz z auta złap za węża pierwszego od góry jak będzie ciepły to znaczy że się otwarł. Poczekaj na postoju chwile jeszcze i sprawdz do jakiej maksymalnej temperatury ci się to zagrzewa. Jak siedzi u ciebie oryginalny termostat to nie zagrzeje ci się bardziej jak 80 stopni ( plus minus oczywiście, ja wymieniłem dwa razy termostat na ten co na 1 montaż i dopiero za trzecim razem kupiłem Behr'a bo on jest poprawiony i otwiera się dopiero przy 88* i wskazówka od temperatury stopi na 90 sztywno). Ten co szedł na 1 montaż MADE IN ITALY ... szkoda słów skaka ta wskazówka jak cygan ze szczęścia z twoim telewizorem.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    20

    Domyślnie

    Udało podłączyć mi się w końcu auto pod komputer. Komputer pokazuję to samo co na pulpicie około 60 stopni jak auto stoi 65 stopni. Pulpit trochę zawyża te temperatury na pulpicie dochodzi do 70 stopni. Wąż robi się ciepły już przy temperaturze 60 stopni. Więc na bank termostat do wymiany...

    Mam jeszcze pytanie odnośnie spalania tego auta ponieważ przy zalaniu 20litrów ropy robię jakoś 270km (230km w trasie + 40 km w mieście). Jest to chyba dość mało powinienem robić minimum 350km na tylu litrach. Auta wogóle nie cisnę max 3 tys obrotów ponieważ mam problem ze sprzęgłem

    Możliwe , że problem jest jeszcze z wtryskami. Wyczytałem gdzieś na forum , że korekta wtrysków powinna być w granicach -1 lub 0

    A tak mi pokazuję komputer:

    Korekta wtrysku (cylinder1): -1,28mm3/w
    Korekta wtrysku (cylinder2): -0,35mm3/w
    Korekta wtrysku (cylinder3): -0,23mm3/w
    Korekta wtrysku (cylinder4): 1,85mm3/w

    Czy coś może być nie tak z wtryskiem nr 4 i 1 ?

    Dziękuję za pomoc

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Jeśli silnik jest niedogrzany, to będzie palił więcej - komputer go wtedy obficiej podlewa paliwkiem; dlatego w zimie auto pali więcej, bo dłużej schodzi, zanim silnik osiągnie temperaturę roboczą. Po zmianie termostatu spalanie powinno spaść. Korekty wtrysków generalnie sprawdza się na rozgrzanym silniku i podczas jazdy. Twoje nie wyglądają źle, teoretycznie mogą wskazywać na to, że czwarty jest nieco przytkany, ale one zmieniają się dynamicznie, równie dobrze może być tak, że dodasz więcej gazu i z 1,85 spadnie na 0,3. U ciebie dodatkowo silnik jest niedogrzany, więc tutaj bym się w ogóle nie sugerował. Jeśli auto ma moc i nie dymi, to wtryski są OK .

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Piszesz, że ma Ci spalać maximum 5,7 litra, to dość optymistycznie założenie moim zdaniem. Mój w trasie palił najmniej ok 5,9 litra na 100km. I mówię o trasie ponad 1000 km, spalaniu liczonym z całego baku, nie z 20 litrów ropy. W (dużym) mieście wychodzi mi ok 7,5 litra, czasami więcej, jak go pałuję.

    Twoje 270 km to może nie za dużo, ale ja bym policzył spalanie na pełnym baku.

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    20

    Domyślnie

    Ok wymienię termostat i zobaczymy czy będzie wszystko okej. Auto nie kopic. Więc może faktycznie sobie wkręcam.

    Maxi mi komputer w trasie wskazuję 5,0l , a w mieście 6,5. Ale na pewno nie zgadza się to z faktem dlatego dopytuję. Zrobię w pełni auto i się wypowiem w tej sprawię. Dzięki wielkie wszystkim za pomoc.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    Postów
    129

    Domyślnie

    tak jak koledzy piszą , niedogrzany silnik pali dużo więcej więc po wymianie termostatu się to unormuje (pamiętaj tylko Behr). Drugra kwestia to korekta 4 wtrysku , trochę zaczyna lać więc ale możliwe że jest to przez to że silnik nie ma temperatury roboczej 88-90 stopni. Jak wymienisz termostat i przy tych 90 stopniach +- będziesz miał takie korekty to najpierw zastosowałbym preparaty czyszczące a dopiero później nad regeneracją

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    20

    Domyślnie

    Ok dzięki za info Co do termostatu czy firma MAHLE może być, będzie okej? Czy nie bardzo ? Behr to koszt +150zł więcej ;/ Niestety trochę krucho z siankiem u mnie chcę jakoś to zrobić po kosztach ale żeby też nie było lipki...

    Kolega mówił, że Mahle to praktycznie to samo co Behr i nie powinno być żadnych problemów. Zamierzam na weekend wymienić w końcu termostat.

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    Postów
    129

    Domyślnie

    https://allegro.pl/oferta/termostat-...16v-7038859078

    tutaj masz za 180 zł behr , najlepszy mam i polecam pozdrawiam

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    20

    Domyślnie

    Bo to jest Malha z tego co widzę? Byłem wczoraj w sklepie z częściami i gościu mi chciał to sprzedać jako Malha nie Behr. Behr był w innym kartoniku i droższy o 150zl akurat do mojego silnika. Ale jak mówisz, że ten jest okej to go biorę żeby w piątek był u mnie i na weekend wymienię. Dzięki.
    Ostatnio edytowane przez haxon ; 10-07-2019 o 08:06

Podobne wątki

  1. Alfa 166 2.4 jtd 140KM- stuka góra silnika i błąd p1320
    Utworzone przez Michal00001 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-05-2019, 09:45
  2. Problem z podcisnieniem Alfa 156 1.9jtdm 140KM
    Utworzone przez Angelus w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-02-2018, 21:05
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-02-2015, 11:20
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 23:11
  5. [JTD] Dogrzewanie silnika za pomocą świec
    Utworzone przez siapek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 10:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory