Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Wymiana radia w 147 2DIN z BOSE na niefabryczne

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Przemul
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 140KM 3D
    Postów
    6

    Domyślnie Wymiana radia w 147 2DIN z BOSE na niefabryczne

    Witam
    Posiadam 147 z 2003r, mam fabryczne audio BOSE z radiem 2 DIN jednak chciałbym zmienić na coś nowszego z np z navigacją lub androidem. I tu rodzą się problemy bo się na tym nieznam
    Właściwie wszystkie radia mają opisaną moc jako 4x ileś tam wat, a w alfie jest chyba 8 glośników. Tak samo nie wiem o co chodzi z ilością wyjść do prewzmacniacza. I ile watów wystarczy żeby to uciągnąć? Wiem że moge raczej zapomnieć o sterowaniu z kierownicy ale trudno. I jak z poziomem trudności takiej całej operacji?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Youleck
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Lancia Delta III
    Postów
    108

    Domyślnie

    Sterowanie z kiery jest do ogarnięcia, trzeba kupić adapter (https://www.dynamicsounds.co.uk/alfa...tsar001-2.html) - jest kilka rodzajów, musisz kupić konkretnie pod swój model (rocznik ma znaczenie - nie pamiętam jaki kupowałem do swojej z 2004 roku ale wiem jedno - działa :-) ).

    Trudność operacji... Wymiana jest prosta, musisz dokupić ramkę na radio 2din z allegro, musisz mieć kieszen metalową oraz ramkę wykańczająca.

    Radia musisz szukać w standardzie ISO żeby podpiąć kostki bez problemu.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Jeżeli masz BOSE to musisz też dokupić przejściówkę bo inaczej radio będzie działać ale w głośnikach będzie cisza.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar zbigniew-777
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170 KM exclusive, TCT, Bose, panorama, LPG,
    Postów
    200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lotek900 Zobacz post
    Jeżeli masz BOSE to musisz też dokupić przejściówkę bo inaczej radio będzie działać ale w głośnikach będzie cisza.
    Nie potrzebujesz adaptera aby włączać wzmacniacz przy starcie radia , wystarczy połączyć wyjście z radia do elektrycznej anteny lub inne które daje plus po załączeniu radia z kostką w instalacji samochodu mini iso - złącze C1 pin 6 w google znajdziesz rozpiske. Po tym zabiegu wzmacniacz będzie się załączał z radiem. A co do sterowania z kierownicy to jak byś zakupił radio firmy GMS ( produkowane na tej samej lini co Blaupunkt ) to sterowanie z kierownicy ogarniesz bez dodatkowego adaptera, sam miałem takie nawet mi zostało po sprzedaży auta.
    była - Alfa Romeo 147 1.6 105 KM FL Distinctive + BOSE

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigniew-777 Zobacz post
    Nie potrzebujesz adaptera aby włączać wzmacniacz przy starcie radia , wystarczy połączyć wyjście z radia do elektrycznej anteny lub inne które daje plus po załączeniu radia z kostką w instalacji samochodu mini iso - złącze C1 pin 6 w google znajdziesz rozpiske. Po tym zabiegu wzmacniacz będzie się załączał z radiem. A co do sterowania z kierownicy to jak byś zakupił radio firmy GMS ( produkowane na tej samej lini co Blaupunkt ) to sterowanie z kierownicy ogarniesz bez dodatkowego adaptera, sam miałem takie nawet mi zostało po sprzedaży auta.
    Skoro tak twierdzisz to może i tak jest. U mnie nie działało i bez przejściówki do BOSE się nie obyło

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar zbigniew-777
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170 KM exclusive, TCT, Bose, panorama, LPG,
    Postów
    200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lotek900 Zobacz post
    Skoro tak twierdzisz to może i tak jest. U mnie nie działało i bez przejściówki do BOSE się nie obyło
    Bez tego połączenia o którym pisałem lub bez adaptera Bose ( czyli nie robiąc nic ) nie będzie właśnie głosu.
    Ale zamiast kupować adapter Bose to wystarczy 1 dodatkowy przewód, a zaoszczędzone pieniądze wydać na coś innego
    była - Alfa Romeo 147 1.6 105 KM FL Distinctive + BOSE

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Jejek
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Elbląg
    Auto
    Giulietta 2011 1.4 MA (170KM)
    Postów
    45

    Domyślnie

    Jeśli mogę się podłączyć do pytania - ktoś mi zbierze wszystko w całość i poda linki co muszę kupić by takie radio niestandardowe do tego systemu BOSE podłączyć?

Podobne wątki

  1. [MiTo] Wymiana fabrycznego radia na stację 2DIN z CarPlay
    Utworzone przez czurylo w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-07-2018, 10:49
  2. [159] Wymiana fabrycznego radia na 2din
    Utworzone przez El_Wierzbollah w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2018, 22:10
  3. [159] Ankieta - Jakie macie niefabryczne radia 1DIN lub 2DIN?
    Utworzone przez FredzioPL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-09-2011, 10:39
  4. Wymiana radia na niefabryczne - reakcja komputera samochodu
    Utworzone przez marekshino w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-03-2011, 12:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory