Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Nowe radio - brak napięcia po wyłączeniu zapłonu...

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    A147 1.6 TS 2001
    Postów
    12

    Domyślnie Nowe radio - brak napięcia po wyłączeniu zapłonu...

    Hej,

    Mam taką zagwozdkę. Wymieniłem radio w Alfie 147 z fabrycznego na Sony DSX-A410BT. Wszystko poszło gładko - podłączyłem się do wzmacniacza poprzez złącza RCA. Wszystko ładnie zagrało. Niestety jest problem taki, że po odłączeniu zapłonu i odczekaniu kilku chwil, radio się resetuje do ustawień początkowych - gubi ustawienia BT, kanałów, regionalne, itp. Zgaduję, że przyczyną może być brak napięcia ciągłego, podtrzymującego, ale za bardzo nie wiem co z tym fantem zrobić.

    Kostka zasilająca po stronie radia ma takie złącza:

    1. Stałe zasilanie
    2. Sterowanie anteną/wzmacniaczem
    3. Odłączane zasilanie
    4. Masa.

    Od strony kostki w aucie, mam taką sytuację:

    1. Czerwono/Niebieski - Zasilanie
    2. Szary - Automatic Antenna
    3. Zielono-Niebieski - Booster In
    4. Czarny - Masa

    Nie wiem za cholerę co oznacza Booster In, dość powiedzieć, że do tej żyły był wlutowany kabel do uruchamiania wzmacniacza, dlaczego nie do tego "Automatic Antenna", tego nie wiem, tak czy inaczej, to przez 15 lat działało. Wychodzi mi na to, że w oryginalnej wiązce nie ma zasilania stałego i odłączanego (czerwonego i żółtego), za to jest jakiś dziwny czerwono/niebieski. Co ciekawe, do oryginalnego radia wchodziły też żyły oznaczone jako Can Bus High i Can Bus Low, zwłaszcza, że ten model nie jest wyposażony w szynę CAN. A jeszcze ciekawsze jest to, że oryginalne radio grało przy wyłączony zapłonie...

    I bądź tu mądry...

    Kal

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa 147 1.6 16v
    Postów
    99

    Domyślnie

    To że jest szyna can to żadna nowość oryginalne radia ją wykorzystują choćby do podgłaśniania w zależności od prędkości. Z tego co kojarzę to będziesz musiał pociągnąć plus z aku aby mieć stał. Najłatwiej to weź miernik i zmierz na którym przewodzie masz plus po zapłonie i bez niego, szyna can także podaje napięcie więc radzę się pod nią nie wpinać.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał kal800 Zobacz post
    Nie wiem za cholerę co oznacza Booster In, dość powiedzieć, że do tej żyły był wlutowany kabel do uruchamiania wzmacniacza, dlaczego nie do tego "Automatic Antenna", tego nie wiem, tak czy inaczej, to przez 15 lat działało. Wychodzi mi na to, że w oryginalnej wiązce nie ma zasilania stałego i odłączanego (czerwonego i żółtego), za to jest jakiś dziwny czerwono/niebieski. Co ciekawe, do oryginalnego radia wchodziły też żyły oznaczone jako Can Bus High i Can Bus Low, zwłaszcza, że ten model nie jest wyposażony w szynę CAN. A jeszcze ciekawsze jest to, że oryginalne radio grało przy wyłączony zapłonie...

    I bądź tu mądry...

    Kal
    147 to pierwszy model z CAN więc teraz będziesz mądrzejszy. A problemy u Ciebie są z innego powodu.

    Weź multimetr i zmierz po prostu, który jest plus stały a który po stacyjce. To nie jest trudne.

    Czytając opis funkcjonowania to kostka ma tylko jeden stały plus a drugi plus jest po włączeniu świateł pozycyjnych. Cała reszta przy fabrycznym radiu wynika z komunikacji po CAN. Więc jeśli chcesz to stały plus podłącz pod podtrzymania radia a plus po stacyjce musisz doprowadzić sobie samemu.
    Ostatnio edytowane przez jaboleq ; 21-07-2019 o 21:11
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    A147 1.6 TS 2001
    Postów
    12

    Domyślnie

    Zmierzyłem. Kabelek czerwono/niebieski rozłącza się od razu po wyjęciu kluczyka, a kabelek Booster In po 5 minutach od wyjęcia kluczyka. Z tego co pamiętam tak też działało fabryczne radio - chwilę na postoju dało się posłuchać, potem gasło. Zatem zdecydowanie we wiązce nie ma stałego zasilania. Zastanawiam się czy się nie podpiąć pod zapalniczkę - ale nie jestem pewien czy zapalniczka jest zasilana non stop... Chyba dam do elektryka, żeby mi wyprowadził żółty kabelek bezpośrednio z aku...

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał kal800 Zobacz post
    Zmierzyłem. Kabelek czerwono/niebieski rozłącza się od razu po wyjęciu kluczyka, a kabelek Booster In po 5 minutach od wyjęcia kluczyka. Z tego co pamiętam tak też działało fabryczne radio - chwilę na postoju dało się posłuchać, potem gasło. Zatem zdecydowanie we wiązce nie ma stałego zasilania. Zastanawiam się czy się nie podpiąć pod zapalniczkę - ale nie jestem pewien czy zapalniczka jest zasilana non stop... Chyba dam do elektryka, żeby mi wyprowadził żółty kabelek bezpośrednio z aku...
    Musi być fabrycznie jeden stały plus non stop.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    A147 1.6 TS 2001
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Musi być fabrycznie jeden stały plus non stop.
    Musi być i jest. Booster jest z kluczyka, a stały czerwony przy masie. Wystarczyło zamienić miejscami na kostce od radia i gra!

    Dzięki!

Podobne wątki

  1. [MiTo] Pojedynczy dźwięk (piknięcie) po wyłączeniu zapłonu
    Utworzone przez lukasz31 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-10-2018, 19:40
  2. Brak dźwięku (BOSE) - nowe radio, Sony dsx-a400bt. Alfa GT
    Utworzone przez Poyeboos w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-10-2016, 10:02
  3. Silnik pracuje po wyłączeniu zapłonu 2.4 JTD
    Utworzone przez janek27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 00:27
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-09-2013, 21:47
  5. Piszczy (pika) po wyłączeniu zapłonu ?
    Utworzone przez Wili w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 18:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory