Znalazłem za forum kilka tematów o kontrolce oleju ale żaden nie pasuje do mojego przypadku. Niedawno zakupiłem AR 147 2.0 ts z 2005r. samochód ma 70kkm przebiegu. Uszkodzony był silnik a dokładnie obrócona panewka na czwartym cylindrze (korbowodowa). Silnik wymieniłem (profilaktycznie zmieniłem panewki na nowe). Motor został wypłukany (zalany świeżym olejem i po godzinie pracy został wymieniony na olej docelowy). Wszystko zrobione jak się należy. Auto jeździ b.dobrze. Jest jednak małe ale, a mianowicie po wczorajszym myciu na myjni ręcznej pojawił się komunikat ciągły o niskim ciśnieniu oleju. Na początku myślałem (panewki) ale nic z tych rzeczy. Smarowanie jest, a sam czujnik pracuje poprawnie. I tu zaczyna się moja zagwozdka. Po odłączeniu wtyczki z czujnika ciśnienia oleju Dżin nie gaśnie. Gdzieś najprawdopodobniej mam zwarcie do masy na tym obwodzie ale nie wiem gdzie go szukać. Wiązka wstępnie przepatrzona i jest ok. MES pokazuje błąd czujnika ciśnienia oleju ale nie można go wykasować. Nie wiem co jest grane i trochę zdębiałem. Ma ktoś jakieś pomysły? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.