Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Temat: Felgi 19

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad53 Zobacz post
    Tak, ktoś z doradców miał na 147 felgi 8j poniżej ET 38 z oponą 225. A dokładniej mam 225/40/18 na 8j ET 32. I co? Jeżdżę na co dzień, nic nie trze w 3 osoby. Do jazdy w 4 osoby już konieczne byłoby rolowanie rantów, ale to dlatego, że mam za wielką oponę pod 147 i takie parametry felgi. Tak jak mówi Nazar, mały naciąg i po sprawie. W przedlifcie może być troszkę większy problem, ale jest to kwestia kilku milimetrów.

    Jeżeli kolega pyta czy 19 wejdą, to zakładam, że ma w planach gwint, naciąg, być może rolkę nadkoli. A przy choćby małym naciągu i feldze o której wspomniałeś czyli 8j ET ~35 to to koło będzie schowane i nic nie ma prawa trzeć. Nawet przydałby się dystans.

    A co do silnika - mam 1.6 105km



    To już trochę strzelanie, 18 8,5j wejdą na pewno na naciągu i gwincie. Ale 19 z "losowym" ET to ciężko przewidzieć. Trzeba mierzyć. 19stki są nawet lepsze dla 147 na glebie, bo na 18 calach nie zejdziesz aż tak nisko jak w innych samochodach - alfa a to dlatego, że nakrętka od dedykowanego gwintu trze o zwrotnicę. Nie wiem czy przy wszystkich gwintach.
    Czyli używasz auta połowicznie bo jeśli przy 4 osobach Ci ociera o rant to przy 3 i np fałdzie na szybszym zakręcie lub byle dziurze, ocieranie murowane. Dla mnie to rozwiązanie bez sensu. Chyba, że ktoś jeździ sporadycznie i sam oraz z prędkościami patrolowymi albo zakłada felgi tylko na pokaz...

    Swoją drogą pytanie autora tematu jest mało precyzyjne. Nikt nie wie czy będzie obniżał, nikt nie wie czy chce to użytkować normalnie czy może będzie wyznaczać trasy z ominięciem progów zwalniających itp.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 27-08-2019 o 15:39

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Czyli używasz auta połowicznie bo jeśli przy 4 osobach Ci ociera o rant to przy 3 i np fałdzie na szybszym zakręcie lub byle dziurze, ocieranie murowane. Dla mnie to rozwiązanie bez sensu. Chyba, że ktoś jeździ sporadycznie i sam oraz z prędkościami patrolowymi albo zakłada felgi tylko na pokaz...

    Swoją drogą pytanie autora tematu jest mało precyzyjne. Nikt nie wie czy będzie obniżał, nikt nie wie czy chce to użytkować normalnie czy może będzie wyznaczać trasy z ominięciem progów zwalniających itp.
    Tylko pamiętaj, że cały czas mówimy tutaj o seryjnej oponie do tej felgi. Jak kolega wsadzi te 8,5 to raczej nie ma w planach opony 235 tylko właśnie jakiś naciąg, wtedy problem się eliminuje. Co do mojego tarcia, nie zdarzyło się w 3 osoby żeby przytarło. Właśnie w 4 osoby trze na mocnym skręcie czy hopce. Zresztą jakbyś zobaczył u mnie to koło, to przez negatyw wygląda na schowane i na oko nie ma prawa żeby w ogóle tarło.

    Tylne nadkola są szersze w polifcie. Jest to dosłownie różnica kilku milimetrów ale sprawdzone.

    Co do ostatniej tezy w pełni się zgadzam. Dlatego zakładam, że przy 19 calach ma jakieś plany na glebę, naciąg, rolowanie.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad53 Zobacz post
    Tylne nadkola są szersze w polifcie. Jest to dosłownie różnica kilku milimetrów ale sprawdzone.
    Tylne błotniki (bo to masz pewnie na myśli zamiast nadkoli) są takie same dla wersji 5D przed i po FL. Jedynie w wersji 3D są inne dla GTA.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Tylne błotniki (bo to masz pewnie na myśli zamiast nadkoli) są takie same dla wersji 5D przed i po FL. Jedynie w wersji 3D są inne dla GTA.
    Masz argumenty potwierdzające to?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad53 Zobacz post
    Masz argumenty potwierdzające to?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Sprawdź sobie w EPER. Ja to wiem, nie muszę sobie udowadniać. Jak Ty twierdzisz, że jest inaczej to nie mój problem. Dowody stoją u mnie pod domem a jedna u mechanika...

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie Felgi 19

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Sprawdź sobie w EPER. Ja to wiem, nie muszę sobie udowadniać. Jak Ty twierdzisz, że jest inaczej to nie mój problem. Dowody stoją u mnie pod domem a jedna u mechanika...
    Widocznie masz za mało praktyki z tuningiem tych czterech 147, bo kilka sprawdziłem i wszystkie potwierdziły moje zdanie z szerokoscia tylu w przed i po lifcie. Nawet jeśli nie jest to kwestia błotnika, to na pewno w polifcie jest z tyłu więcej miejsca. Z tego co widzę opierasz się na teorii i dążeniu do tego, żeby auto było jak najbardziej użytkowe. Wtedy to owszem, nie wejdzie i 8j et35 na oponie 225. A praktycznie żeby 8j et32 to było ładnie spasowane w 147 to konieczny jest dystans.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez konrad53 ; 27-08-2019 o 16:22

  7. #17
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Ja obstawiam ze powod tarcia to jak zwykle wkłady nadkola / osłony / szmaty. O ile w autach grupy Vag czy BMW idą one od rantu blotnika w górę i można ładowac na styk felge / oponę tak w Alfach idą do srodka a pozniej w górę. A z biegiem czasu lubią sie deformowac ( To samo jest na tyle w 159 i 156 gdzie koło do rantu błotnika ma hektar a przy obładowanym aucie przyciera. Lekka modyfikacja i nagle wchodzi koło szersze o cal ). Moze nie miałem 147 ale przerobiłem trochę aut i to co deklaruje producent to zawsze jest optymalne a zakres mozliwosci zależy od doboru poszczegolnych elementow. Na przyszły sezon mam zamiar obalić mity odnosnie GTV/ Spidera i tez to opiszę

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    Mam 147 LIFT na 19", wygląda to tak, felgi 5x98 8 " .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190822_190547.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	58.0 KB
ID:	261510

    Powiem, że aż jestem zdziwiony jak się na tym dobrze jeździ.
    Zawias obniżony na czerwonych einbachach.
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Ja obstawiam ze powod tarcia to jak zwykle wkłady nadkola / osłony / szmaty. O ile w autach grupy Vag czy BMW idą one od rantu blotnika w górę i można ładowac na styk felge / oponę tak w Alfach idą do srodka a pozniej w górę. A z biegiem czasu lubią sie deformowac ( To samo jest na tyle w 159 i 156 gdzie koło do rantu błotnika ma hektar a przy obładowanym aucie przyciera. Lekka modyfikacja i nagle wchodzi koło szersze o cal ). Moze nie miałem 147 ale przerobiłem trochę aut i to co deklaruje producent to zawsze jest optymalne a zakres mozliwosci zależy od doboru poszczegolnych elementow. Na przyszły sezon mam zamiar obalić mity odnosnie GTV/ Spidera i tez to opiszę

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Nie w tym przypadku, o szmaty to mi tarło przy 7j et40,5 na eibachu -30. Już dawno wycięte [emoji23] Felgi o których piszemy są po prostu z szerszej GT.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad53 Zobacz post
    Widocznie masz za mało praktyki z tuningiem tych czterech 147, bo kilka sprawdziłem i wszystkie potwierdziły moje zdanie z szerokoscia tylu w przed i po lifcie. Nawet jeśli nie jest to kwestia błotnika, to na pewno w polifcie jest z tyłu więcej miejsca. Z tego co widzę opierasz się na teorii i dążeniu do tego, żeby auto było jak najbardziej użytkowe. Wtedy to owszem, nie wejdzie i 8j et35 na oponie 225. A praktycznie żeby 8j et32 to było ładnie spasowane w 147 to konieczny jest dystans.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Spadłem i leżę... Ileż to tych 147'ek "stóningowałeś", że takie teorie wysuwasz?

    Piszesz rzeczy, których nie potrafisz udowodnić a potem jeszcze innym wmawiasz, że jest inaczej niż logika i praktyka pokazuje.
    Jak to jest, że felga z ET 32 musi mieć dystans, żeby była spasowana do błotnika w 147 a felga z większym ET (35) nie wchodzi? Gdzie tutaj jest jakaś logika i myśl techniczna?

    Może napisz też, jak to stwierdziłeś, że po FL jest więcej miejsca z tyłu, skoro błotnik w tych autach jest ten sam od roku 2000 do 2010

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Ja obstawiam ze powod tarcia to jak zwykle wkłady nadkola / osłony / szmaty. O ile w autach grupy Vag czy BMW idą one od rantu blotnika w górę i można ładowac na styk felge / oponę tak w Alfach idą do srodka a pozniej w górę. A z biegiem czasu lubią sie deformowac ( To samo jest na tyle w 159 i 156 gdzie koło do rantu błotnika ma hektar a przy obładowanym aucie przyciera. Lekka modyfikacja i nagle wchodzi koło szersze o cal ). Moze nie miałem 147 ale przerobiłem trochę aut i to co deklaruje producent to zawsze jest optymalne a zakres mozliwosci zależy od doboru poszczegolnych elementow. Na przyszły sezon mam zamiar obalić mity odnosnie GTV/ Spidera i tez to opiszę

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Powodem tarcia są ranty błotników w tylnej części przy zderzaku. Po ich zagięciu (o ile nie są skorodowane bo wtedy odpadną ) problem znika i można śmiało wsadzić 225/40/18 z szerokością 8 cali i ET 35. Również 225/45/17x8 i ET 35 wchodzi. Mam też ATS'y 8,5x17 i 225/45 z ET bodajże 28. Zobaczę czy to wejdzie do 147 ale szczerze wątpię, żeby samo zrolowanie rantu wystarczyło.

Podobne wątki

  1. [159] Felgi 467 MB FELGI 18'' 5x110 ALFA ROMEO 159 - prezentacja
    Utworzone przez Bassotronic w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-05-2014, 13:17
  2. Felgi - naklejenie naklejki-logo na Felgi
    Utworzone przez klaudiusz76 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-07-2011, 20:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory