Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: 147 problem ze sprzęgłem i zepsute wakacje

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    147
    Postów
    34

    Domyślnie 147 problem ze sprzęgłem i zepsute wakacje

    Witajcie. Pierwszy raz od ponad 4 lat zawiodła mnie moja alfa i to w taki brzydki sposób, że zepsuła mi długo planowane i wyczekiwane wakacje w Bieszczadach bo nie udało się tam dojechać. Wszystko zaczęło się na początku wyjazdu gdzie zauważyłem, że przy ruszaniu z 1 biegu dziwnie szarpie silnikiem. Jakoś kilometry ubywały ( w sumie 800 w jedną stronę ) jadąc sobie autostradą cały czas na 5 biegu zapomniałem o tej jedynce, która rano dokuczała aż do momentu 30 minutowego stania w kolejce na autostradowych bramkach. Jedynka i stop, jedynka i stop i tak cały czas... cały czas biegi wchodziły normalnie, sprzęgło pracowało tak jak zawsze. Dalej stojąc w kolejce w pewnym momencie nie mogłem już wrzucić jedynki ani dwójki. W końcu 1 wskoczyła a auto mimo wciśniętęgo pedału sprzęgła do końca toczyło się powoli do przodu i zaczęło śmierdzieć palonym sprzęgłem. Udało mi się wyjechać z bramek i od razu zjechałem na parking zrobić mały rekonesans. Pierwsza myśl wyciek płynu hamulcowego i tracę sprzęgło. Zaglądam pod maskę i płyn jest na takim poziomie jak był. Decyzja autem dalej nie jadę bo 400km do celu ale z drugiej strony również 400 do domu. Asistansa nie mam a za lawetę zaśpiewali sobie 2200zł. Stwierdziłem pier...lę jadę do domu. Jak stanie to stanie bo i tak stoi a jak dojedzie to dobrze. Po kilkunastu km biegi wszystkie biegi zaczęły wchodzić tak jak zwykle ale niemiłosiernie mocno szarpało przy ruszaniu na pierwszych 2 biegach. Reszta ok. Dojechałem te 400km do domu auto odstawiłem do garażu i nie mam zamiaru go oglądać do końca urlopu w domu.

    Macie może jakieś pomysły co mi mogło zepsuć wakacyjny wyjazd?
    czego mogę się spodziewać do wymiany?

    Auto to alfa 147 2008 1,6 105km

    Z góry dzięki i pozdrawiam niestety nie z Bieszczadzkich szczytów.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    147
    Postów
    34

    Domyślnie

    Na początku byłem przekonany, że szarpanie przy ruszaniu jest spowodowane uszkodzoną poduszką silnika/skrzyni ale późniejsze problemy ze sprzęgłem odrzucają moje pierwsze podejrzenie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    147
    Postów
    34

    Domyślnie

    jak to mówią "umiesz liczyć, licz na siebie". Diagnoza jasna. Cudem dojechałem do domu na własnych kołach.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tarcza.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	105.3 KB
ID:	261720 niemożliwe staje się możliwe
    Ostatnio edytowane przez arko ; 04-09-2019 o 19:39

Podobne wątki

  1. Problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez Domcha w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-10-2016, 21:21
  2. Problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez Romeo_Alfa w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-11-2014, 09:13
  3. problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez młody80 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 17:13
  4. Problem z odpalaniem, wakacje z mechanikami.
    Utworzone przez efdur w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-09-2010, 11:04
  5. [33] problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez lukasz169 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 09:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory