Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Alfa 147 ocena opinie itp

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    LAncer
    Postów
    5

    Domyślnie Alfa 147 ocena opinie itp

    Hej
    Myślę na zakupem alfy 147 silnik 1.6TS 105KM FL. Aktualne ogłoszenie które mam na oku to alfa z 2005r 114tys przebiegu. Możecie ocenić wstępnie po zdjęciach czy wszystko się zgadza czy np przód z FL a tył przed itp. Jak z ceną za taki egzemplarz czytałem posty z 2012r to pisali że alfa w cenie do 7k to bali by się brać, jak jest 7 lat później to już normalna cena za ten model i rocznik?
    Czy warto szukać klimy dwustrefowej, bo szczerze fajny bajer ale w wersji FL nie ma w rejonach w których szukam.

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-147-alfa-147-fl-koncowka-2005-1-6ts-105-km-3-drzwiowa-ID6CqzOu.html

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD 16V
    Postów
    129

    Domyślnie

    Alfa wydaje się na pierwszy rzut oka przyzwoita ( trzeba na żywo zobaczyć żeby ocenić lepiej). Dziwne jest to że ma pokrowiec na kierownice tak jak auta które mają 500.000 przebiegu , a fotel kierowcy nie przetarty nigdzie trzeba by było przejechać zobaczyć czy to dobrze chodzi , noi zawieszenie czy nie jest rozwalone jak sandały Mojżesza bo na wstępie cię wyniesie +1k PLN dodatkowo do auta. Klima dwustrefowa to taki bajerek na wygląd chyba bardziej... Mam i nie użyłem jeszcze nigdy mono , tylko tu i tu taka sama temperatura zawsze. Cena nie jest ani wysoka ani niska, jeżeli auto jest faktycznie w dobrym stanie to myślę że warto. Pozdro

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Po pierwsze napisałeś w złym dziale. Co do samego ogłoszenia to jest to AR 147 po FL - minusy - brak komputera pokładowego (przy zegarach już było coś grzebane bo brakuje zaślepki na śrubę), pokrowiec na kierownicy bo pewnie jest mocno wytarta a to by wskazywalo na dużo większy przebieg niż ten podany w ogloszeniu, marne alusy, jakiś dziwny korek wlewu oleju do silnika, nie wiadomo co z rozrządem (kiedy był robiony), bark historii serwisowej... ogólnie bieda edition i raczej będzie zaniedbana stąd taka cena. Dla przykładu Ja swoją 147 z 2006r. wyceniam na 12-13 tyś zł. - może jesteś zainteresowny ?
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Pytanie ile kolega chce wydac kasy, bo może chce wydac kilka tyś i dołożyć na naprawy jeszcze raz tyle...

    Skąd jesteś ?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    A i jeszcze widac że coś z lewą lampą się działo (strona kierowcy)


    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Pytanie ile kolega chce wydac kasy, bo może chce wydac kilka tyś i dołożyć na naprawy jeszcze raz tyle...
    Tak się przewaznie kończy kupowanie tańszych egzemplarzy.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    LAncer
    Postów
    5

    Domyślnie

    To tak po pierwsze sorki za zły dział

    Tak ogólnie to póki co tylko myślę nad autem, bo się póki co na autobus przeniosłem

    Tak jak piszecie pokrowiec na kierownicy plus wytarte przełączniki na niej do tego 114tysi przebiegu mnie już zaniepokoiły, że mógł być kręcony. dlatego też napisałem do bardziej doświadczonych w alfach
    Co do alusów bieda edition to mnie jakoś nie przeszkadza znając mnie i tak bym powymieniał i po dodawał jakieś ulepszenia po roku

    Dla przykładu Ja swoją 147 z 2006r. wyceniam na 12-13 tyś zł. - może jesteś zainteresowny ?
    nie, nie póki co za drogo ogólnie szukam jakiegoś na zimę taniego do zagazowania do 7k ale i tak bym starał się z 1k zbijać z każdej oferty, ale jak nic nie znajdę to bus też przejdzie do lata jak wróci sezon na moto

    Pytanie ile kolega chce wydac kasy, bo może chce wydac kilka tyś i dołożyć na naprawy jeszcze raz tyle...

    Skąd jesteś ?
    no jestem tego świadom, że jak kupię szrota to dołożę ze 3 razy tyle. Tak jak pisałem staram się szukać do 7k ale też nie jestem skupiony jedynie na alfie, po prostu jako jedyna z wszystkich wygląda ciekawie ale tylko w wersji FL no i byłem ciekaw alfy
    a jestem z Zabrza

    Też jak piszecie, o tych mankamentach przyuważyłem, że chyba źle spasowany jest błotnik
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fafas.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	71.3 KB
ID:	261885

    A i jeszcze widac że coś z lewą lampą się działo (strona kierowcy)
    też pod lampą pasażera w stronę grilla chyba malowane nawet wygląda na konkretną amatorkę lakier jaśniejszy


    Tak naprawdę jakby nie było rudej i silnik sprawny to przebieg i te poprawki lakiernicze mnie nie przerażają o ile to nie wynika ze złego światła na zdjęciach. Ale póki co czekam na info od sprzedawczyni, bo zapytałem się o kilka rzeczy i czy będzie można zrobić test na UPG przynajmniej będzie częściowo wiadomo, że sprawne

    podrzucę jeszcze jedno ogłoszenie do wstępnej oceny
    z tego co widzę to dobrze wyposażone dwustrefowa, tempomat, jakaś regulacja na fotelach, przeciwmgielne i pewnie inne bajery na zdjęciach wygląda spoko. Tylko zastanawia mnie kierownica bez multifunkcji jak na takie wyposażenie czyżby strzelona?
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-147-1-6benzyna-105-koni-sprawna-klima-ID6C5H7U.html#gallery-open
    Ostatnio edytowane przez matik0109 ; 12-09-2019 o 12:35

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Mogę luknąć na to auto bo widzę ze Raciborz. Ale czy warto skoro na zdjęciach już jest szrot ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    LAncer
    Postów
    5

    Domyślnie

    nie póki co nie ma sensu na zadane pytania nie odpowiedziała, może jej nie ma może stwierdziła, że za dużo znajdę wad i nie sprzeda za swoją kwotę. ale dzięki za propozycje w sumie do końca października mam bilet więc może coś jeszcze się pojawi

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    LAncer
    Postów
    5

    Domyślnie

    98r 2.0 w gazie nie za tanio?
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-156-2-0-benzyna-z-sekwencyjnym-gazem-kremowy-srodek-155km-ID6C5uvO.html#ff858f867a

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Po tyle chodzą. Z tym komputerem to bym nie przesadzał, chyba ze sprzedawca ma laptopa pod siedzeniem gratis


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Alfa 156 1.9 JTD 99r - mało mocy - ocena parametrów
    Utworzone przez pleban16 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-03-2014, 14:47
  2. Ocena pracy sondy Bosch ori Alfa 156 1.8TS 144KM 99r
    Utworzone przez Daroo84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-11-2013, 13:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory