Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Lekkie Kopcenie

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
    Postów
    18

    Domyślnie Lekkie Kopcenie

    Witam zaznaczam że to mój drugi post na forum także proszę o wyrozumiałość. Zaraz po zakupie Alfy miałem problem z kopceniem Alfa dawała solidne dymki mocno czarne z rury gdy wchodziła na wysokie obroty. Po pierwszej wizycie u mechanika okazało się że filtr paliwowy był kompletnie zapchany po wymianie dymienie ustąpiło jednak nie całkowicie teraz puszcza leciutkie dymki na czarno głównie przy zmianie biegu na wyższy[Bardzo znikoma ilość dymu] Zrobiłem badanie wtrysków komputerowo powiedziano mi że są w porządku że wychodzi minimalna korekta na 2 i 3 wtrysku ale podobno bardzo drobna [Dokładnych wyników niestety nie znam] EGR sprawny również rura dolotowa także pytanie do was co może być przyczyną i czy warto się tym interesować jeżeli koszt sprawdzenia wtrysków na stole Boscha wyniesie mnie za komplet około 300 zł a już na diagnostykę troszkę poszło ?


    Model Alfa 147
    1.9 JTDM [150km]

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar TomTomGaraż
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Warka
    Auto
    Alfa Romeo 147 lift 06' 1.8 TS
    Postów
    35

    Domyślnie

    Ja na Twoim miejscu na razie bym po prostu jeździł. Jeśli te czarne bąki są tylko na wysokich obrotach przy zmianach biegów obserwuj poziom spalania paliwa na 100 km. Jeśli ma moc i nic innego się na razie nie dzieje.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
    Postów
    18

    Domyślnie

    Spalanie stosunkowo normalne komputerowo wychodzi 5.8 średnie ale patrząc nawet po liczniku nic nie wskazuje jakiś wielkich spalań mocy nie ubyło przed wymianą Filtra paliwa jedynie czułem znaczący spadek mocy martwi mnie to że dziś jak jechałem to już puściła solidnego dyma czarnego przy dynamiczniejszej jeżdzie. Turbina była oglądana przez mojego zaufanego mechanika i potwierdził wersje poprzedniego właściciela że była ona w jakiś sposób naprawiana [prawdopodobnie regeneracja] nie zauważył też żeby silnik inaczej pracował albo jakichkolwiek innych oznak żle działającego silnika a mnie irytuje to że jest coś nie sprawne a nie potrafię tego zlokalizować ...

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Ja obstawiam, że winowajcą będzie zasyfiony dolot przez "ekologię" - ekologię, czyli EGR. Zastanów się, czy nie warto byłoby wyczyścić kolektor dolotowy jakimś środkiem chemicznym oraz zaślepić i wyprogramować EGR (do tego czyszczenie czujnika ciśnienia doładowania, sprawdzenie logów powietrza i paliwa (mierzone - oczekiwane), o szczelnym dolocie nie piszę bo to podstawa. Wówczas miałbyś pewność, że przyczyna czarnych dymków nie jest z dawek powietrza, które trafiają do silnika, ale np. z paliwa/wtrysków/stanu góry-dołu silnika.

    ps. odkręć korek wlewu oleju na zagrzanym silniku i daj znać, czy wypycha go do góry, czy siedzi spokojnie i musisz go podnieść - jak system odpowietrzania skrzyni korbowej (odma) ma dużo roboty to czynników przyczyny dymienia przybywa (zakładam, że silnik ma już trochę przejechane).

    L.

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Ja wiem, że mówi się, że diesel musi kopcić, ale wg mnie, to nie musi. Mój klekot jakbym go nie pociskał to nie puszcza bąka. Noc chyba, że to źle...

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
    Postów
    18

    Domyślnie

    Przebieg to około 215.000 ale wiadomo nigdy nie ma pewności co do twoich sugestii to w poniedziałek jadę do poleconego mi od znajomego majstra od Disla i przekaże mu twoje sugestie ja niestety jestem laikiem i sam wiele sobie nie pomogę a ochoty marnować kasy na kolejne diagnostyki opierające się na stwierdzeniu "Wszystko wyszło dobrze i wygląda na sprawne" a potem oglądanie chmur za sobą to nie mam Dzięki za pomoc i dam znać co się okaże po wizycie u majstra

Podobne wątki

  1. Kopcenie po zmianie mapy
    Utworzone przez sobota w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 22:11
  2. [159] Mocne kopcenie z rur.....
    Utworzone przez Jarek72 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-04-2012, 08:51
  3. Dziwne kopcenie - 1.9 jtd 140 km
    Utworzone przez maciek-147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-04-2012, 13:31
  4. [156] Kopcenie
    Utworzone przez Mati156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2011, 19:18
  5. Kopcenie 2.4 20V
    Utworzone przez danus77 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-09-2011, 16:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory