Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: 1.6 120koni FiatEcuScan wyniki sonda/przepływka

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar wojtalakkk
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Blachownia
    Auto
    Alfa 147 1.6 120 koni 2005r
    Postów
    16

    Domyślnie

    Autkiem trochę kilometrów zrobiłem.
    Miesiąc temu wymieniłem przepływomierz na boscha o nr 0281002309 i dwie sondy przed katalizatorem 0258006376, po wymianie i przejechaniu 100km na samej benzynie, po czasie wyskoczyły dwa błędy P1177 i P1178 skasowałem i po czasie znowu się pokazały skasowałem i jeździłem cały czas.
    Wczoraj byłem nad morzem 1200km po 400km zaświecił się check engine po zatankowaniu gazu 5km, nic nie wskazywało na jakąś awarie więc pojechałem dalej, po 600km zgaszeniu auta i 2h postoju odpaleniu check engine znikł i pojawił się znowu po przejechaniu 300km i zatankowaniu po około 10km znowu zaświecił się i tak do końca drogi, dzisiaj sprawdziłem błędy i były to takie P1177 P1178 P1172 P1175.
    Autko spaliło mi 10l LPG przy prędkości 130-150 na tempomacie na trasie a1 i spaleniu około 0.8l oleju 10w40, w między czasie autko pali mi 11/12l LPG w mieście, benzyny 10l pali przy prędkości 80-100 jak dojeżdżam do pracy 13km w jedna stronę, żadnych świateł cały czas prosta droga bez gwałtownych przyspieszeń i hamowań.
    Ostatnio zrobiłem trasę 100km/miasto, 100km/trasa do Katowic tempomat 120km cały czas, spaliła 12l LPG, trochę za dużo jak na taką prędkość.

    Nie chodzi mi o spalanie bo wynik 10l LPG/100km przy prędkości 140km/h to dość ładny wynik, tylko że mam te błędy i jest bardzo słaby silnik, a nie chce żeby mi znowu zawory wypaliło przez złą dawkę paliwa.
    Wydech szczelny, dolot szczelny, cewki dobre (mam drugi zestaw), świece dwa miesiące temu wymieniane BKR6EKC i CR7EKC, przewody te krótkie boscha nowe, długie używane sprawne.
    Jutro z rana nagrzeje auto i zrobię wykazy przepływki przy max obrotach i pracy sond, są nowe BOSCHA ale może są walnięte.
    A może jest walnięta sonda po katalizatorze, ale ostatnio patrzałem to wykaz był dobry.
    Na starej przepławce było 6800obrotów i 240 przepływu powietrza i sondy w miarę dobre, ale komputer nie pokazywał żadnych błędów po wymianie na nowe BOSCHA cały czas wyskakują błędy, chyba że trzeba podjechać do BOSCHA i zrobić reset parametrów !
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	87.2 KB
ID:	264885   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191212_144635.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	82.7 KB
ID:	264886   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191212_144640.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	92.8 KB
ID:	264887  

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtalakkk Zobacz post
    dzisiaj sprawdziłem błędy i były to takie P1177 P1178 P1172 P1175.
    Sprawdzałeś korekty dlugo i krótkoterminowe czy są podobne na lpg i pb? Jeżeli różnice przekraczają 10% dla różnych obciążeń to obowiazkowa regulacja, ale skoro wyskoczyły Ci błędy to korekty musiały być przekroczone +- 20 %.
    Jeżeli wczesniej gaz był regulowany na uszkodzonych podzespołach to obecnie po wymianie wszystkiego musi być wyregulowany ponownie. Ew. reduktor może nie daje odpowiedniego ciśnienia przy dużych obciażeniach- sprawdzałeś ciśnienie na reduktorze czy jest stałe ? Kiedy wymkeniałeś filtry lpg? Sondy pracują odpowiednio?



    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar wojtalakkk
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Blachownia
    Auto
    Alfa 147 1.6 120 koni 2005r
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino_14 Zobacz post
    Sprawdzałeś korekty dlugo i krótkoterminowe czy są podobne na lpg i pb?
    Jak sprawdza się korekty, programem FiatEcuScan_3.5.0 sprawdzę i przez złącze obd II ?

    Dzięki za odpowiedź.
    Dodam że autem nie szarpie, nie spada z obrotów, może raz na 5min trochę spadnie z obrotów i chodzi dalej równiutko.
    Dzisiaj pokazały mi się takie błędy, niestety dopiero sprawdziłem po przyjeździe od gazownika P1177 i P0139 (ten akurat pierwszy raz się pokazał)
    Gazownik kompa podłączył i zbytnio niczego nie znalazł, dał auto kalibracje, powiedział że teraz jest lepiej jak przedtem, równiej silnik pracuje po wymianie sond.
    Załączam zdjęcie z prac sond, zauważyłem że sonda po katalizatorze zimna pokazuje 0,4550v-0,4600v a jak się silnik rozgrzał sonda pokazywała 0,0890v - 0.0990v, może to jest przyczyną, bo tej sondy nie wymieniałem, a zbytnio kasy nie mam na sondę.
    Przepływki nie sprawdzałem, bo jest późno a nie chce sąsiadów straszyć.
    Mogę zakupić kabelek usb do LPG, to sam sobie będę sprawdzał gaz co i jak, tylko jaki to będzie kabelek do staga 4 eco.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	24.8 KB
ID:	265039   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zimny silnik lpg.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	91.4 KB
ID:	265036   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cepły benzyna.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	93.6 KB
ID:	265038   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ciepły LPG.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	97.3 KB
ID:	265037  
    Ostatnio edytowane przez wojtalakkk ; 03-01-2020 o 22:35

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtalakkk Zobacz post
    Jak sprawdza się korekty, programem FiatEcuScan_3.5.0 sprawdzę i przez złącze obd II ?
    Powinieneś mieć widoczne parametry FRA, DTV, TRA. Parametr FRA powinien być w zakresie 1.0 +/-0.2 inaczej będzie sypać błędami. Ogólnie do regulacji LPG moim zdaniem lepsze są darmowe aplikacje na telefon np. car scanner + złącze obd bluetooth. Ja z niego korzystam i pokazuje wprost korektę długo i krótkoterminową, i na tej podstawie reguluje LPG.


    Cytat Napisał wojtalakkk Zobacz post
    Gazownik kompa podłączył i zbytnio niczego nie znalazł, dał auto kalibracje.
    Nie wiem czy masz na myśli auto kalibrację na postoju, czy tzw. autoregulację na podstawie zebranych czasów wtrysku benzyny. Tej drugiej nie polecam bo komputer LPG i sterownik silnika mogą się "kłócić ze sobą": sterownik silnika koryguje dawkę, a komputer LPG na siłę dopasowuje do wcześniej zebranej mapy benzynowej i robi się syf. Tak czy inaczej regulacja LPG powinna być wykonana w rzeczywistych warunkach jazdy, nie tylko na postoju.

    Cytat Napisał wojtalakkk Zobacz post
    a jak się silnik rozgrzał sonda pokazywała 0,0890v - 0.0990v, może to jest przyczyną, bo tej sondy nie wymieniałem
    Moim zdaniem zdecydowanie za niskie wartości, powinna być większa wartość napięcia albo zmieniać się tak jak z sond przed katalizatorami jeżeli katalizator jest zużyty, ale może ktoś jeszcze się wypowie dla pewności.

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar wojtalakkk
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Blachownia
    Auto
    Alfa 147 1.6 120 koni 2005r
    Postów
    16

    Domyślnie

    Na razie będę jeździł i zobaczę czy wysypie jakieś błędy, wiem że błąd P1177 jest od przepływomierza, no ale mój jest nowy, znowu nowy nie znaczy sprawny.
    Kiedyś tam kupiłem używany przepływomierz za 30zl podpiąłem to też wysypał błąd P1177 dlatego kupiłem nowy.
    A ogólnie zaczęło się od tego że max obroty były 6800 i przepływ powietrza 250, a wyczytałem że powinno być coś 7100/7200 i 480 dlatego zacząłem kąbinować z przepływają i sondami.
    Ale póki co będę jeździł i obserwował.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtalakkk Zobacz post
    A ogólnie zaczęło się od tego że max obroty były 6800 i przepływ powietrza 250, a wyczytałem że powinno być coś 7100/7200 i 480 dlatego zacząłem kąbinować z przepływają i sondami.
    Wartość 480 kg/h jest fizycznie niemożliwe dla takiej pojemności silnika bez doładowania, przynajmniej tak to wynika z moich obliczeń. Zwróć uwagę przy jakich obrotach masz wartość 250 kg/h. Ja u siebie sprawdziłem dwa przepływomierze i obydwa pokazywały ok 250-260kg/h na odcince na postoju. Przy pełnym bucie pod górkę wyszło mi około 270 kg/h przy 5500 obr/min co wydaje się być całkiem realną wartością tyle że ja mam wersję 1.6 105 KM więc u Ciebie powinno być nieco więcej.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar wojtalakkk
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Blachownia
    Auto
    Alfa 147 1.6 120 koni 2005r
    Postów
    16

    Domyślnie

    Przeważnie mam trochę czasu wieczorami, a wieczorami nie będę pałował auta do odciny, bo by mnie sąsiedzi zjedli. To z tego wynika że mam trzy przepływki dobre, dwie używane i jedna ta nowa, bo wszystkie pokazują ta sama wartość, a sprawdzałem je po kilku przejechanych kilometrach i zawsze wynik 6800 obrotów max i 250-280kg/h max, ale spróbuję sprawdzić teraz ile pokaże na postoju przy max obrotach, bo wtedy sond nie miałem nowych.
    Wywnioskowałem, że spalanie 11l LPG jest normą, ale spaliła mi 12l LPG na trasie a1 do Katowic 100km trasa 120km/h (tempomat) i 100km miasto z prędkością okolo 70km/h przy oponach szerokich 185, ale to spaliło gazu jak bym nie miał instalacji LPG to bym się martwił.
    Rok czasu jeździłem na benzynie i spalanie najmniejsze jakie mi się udało uzyskać dosłownie muskałem gaz to 10l max 13l, niezależnie czy trasa czy miasto, dlatego szukałem dlaczego tyle pali .... i ogólnie śmierdziało benzyną z wydechu

    Na razie będę jeździł i obserwował, błędy skasowane, zobaczymy czy wrócą. Zobaczę jeszcze jakiego koloru są świece, one też coś powiedzą.

    Podpowiedział byś jaki kabelek do LPG kupić taki najtańszy na alleg czy coś droższego, jest jakaś różnica.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtalakkk Zobacz post
    To z tego wynika że mam trzy przepływki dobre, dwie używane i jedna ta nowa, bo wszystkie pokazują ta sama wartość, a sprawdzałem je po kilku przejechanych kilometrach i zawsze wynik 6800 obrotów max i 250-280kg/h max
    Ja jakiś czas temu miałem zabrudzoną - zorientowałem się podczas regulacji LPG bo miałem zbyt duże korekty pod pełnym butem zarówno na pb i lpg(były ponad 10%), niestety nie mam wykresów ale po wyczyszczeniu korekty wróciły do normy.
    Nie mamy żadnej potwierdzonej maksymalnej wartości przepływu w odniesieniu do naszych pomiarów ale raczej mało prawdopodobne żeby 5 przepływomierzy wskazywało niewłaściwe wartości i to jeszcze te same.

    Cytat Napisał wojtalakkk Zobacz post
    Wywnioskowałem, że spalanie 11l LPG jest normą, ale spaliła mi 12l LPG na trasie a1 do Katowic 100km trasa 120km/h (tempomat) i 100km miasto z prędkością okolo 70km/h przy oponach szerokich 185, ale to spaliło gazu jak bym nie miał instalacji LPG to bym się martwił.
    U mnie spalanie jest ok 10l/100km LPG w trasie z prędkością mieszaną 100-140km/h. Raz jechałem w daleką trasę też autostrady i drogi ekspresowe przez większość trasy , prędkości ok 130-150 km/h wg licznika i nie wzięła więcej niż 11 l LPG. Przy spokojnej jeździe 100 km/h na tempomacie można zejść do trochę ponad 9l LPG,a na pb nigdy dokładnie nie sprawdzałem

    Cytat Napisał wojtalakkk Zobacz post
    to 10l max 13l, niezależnie czy trasa czy miasto, dlatego szukałem dlaczego tyle pali .... i ogólnie śmierdziało benzyną z wydechu
    Wtedy mógł istnieć wspomniany problem z sondami lambda które wymieniłeś a obecnie może to być kwestia regulacji LPG. Jeśli miałeś autoregulację to silnik pracował na zebranych wcześniej mapach benzynowych przy pracy na zużytych sondach lambda i dlatego pojawiły się ww błędy oraz duże spalanie ale to moje przypuszczenia. Najwięcej powiedziałyby Ci odczytane korekty, głównie czy są rozbieżności na pb i LPG.
    Z takich prostszych rzeczy to mógł być też nieszczelny wydech (uszczelka, pęknięty kolektor, przerdzewiały wydech itp) tak że powietrze mogło się dostawać do układu, wtedy masz dodatkowy tlen w spalinach.
    Błąd przepływomierza może też być też wyświetlony na wskutek przestawionego rozrządu więc musisz szukać, zacznij od najprostszych rzeczy (regulacji instalacji LPG).

    Cytat Napisał wojtalakkk Zobacz post
    Podpowiedział byś jaki kabelek do LPG kupić taki najtańszy na alleg czy coś droższego, jest jakaś różnica.
    Trudno mi coś konkretnie doradzić, musisz patrzeć tak żeby wtyczka pasowała pod Twoją instalację LPG. Jak masz większy budżet to bym zakupił wersję bluetooth wtedy nie przejmujesz się kablami ale ja mam wersje USB z przedłużką USB i też daję radę. Nie chcę tu nikogo reklamować ale zakupiłem chyba ze 2 lata ze strony viaken.pl - śmiga do dziś. Ale nie jest wcale powiedziane że jak kupisz kogoś innego na allegro to będzie gorzej a wręcz przeciwnie, może być i taniej i lepiej
    Ostatnio edytowane przez Marcino_14 ; 05-01-2020 o 09:24

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar wojtalakkk
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Blachownia
    Auto
    Alfa 147 1.6 120 koni 2005r
    Postów
    16

    Domyślnie

    Nie mogłem na liście znaleźć TRA.
    Na LPG i na benzynie nic się nie zmienia.
    Błędów jak na razie brak.
    Przepływka max pokazała 6800 obrotów i silnik buczał i przepływ powietrza 300kg/h.
    Może pomogło ustawienie gazu.
    Silnik rozgrzany do 45stopni, chyba że musi być max rozgrzany do 90 stopni ?

    Właśnie gazownik mówił, że trochę zabawy miał żeby ustawić gaz jak instalował, a teraz jak mi ustawiał to mówił że lepiej pracuje silnik, przedtem na starych sondach i przepławce ustawiał.
    Zobaczymy czy sypnie błędami i jak spalanie wyjdzie to trochę potrwa bo mało podróżuje, 13km do pracy w jedna stronę.
    Dzięki wielkie za zainteresowanie się tematem, trochę wiedzy mi się przyda
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zimny silnik benzyna.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	207.3 KB
ID:	265101  
    Ostatnio edytowane przez wojtalakkk ; 05-01-2020 o 19:36

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    Alfa romeo gt 2.0 jts 2005
    Postów
    148

    Domyślnie

    Oby był spokój

Podobne wątki

  1. 3.0 V6 sonda, przepływka, gdzie szukać winowajcy?
    Utworzone przez starykot w dziale 166
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 10-12-2016, 22:50
  2. [GTV Spider] Sonda Lambda i przepływka uszkodzona ? 1.8ts
    Utworzone przez ian3 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 09:08
  3. [146] Sonda? Któryś czujnik? przepływka?
    Utworzone przez Kristoferowaty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-08-2012, 16:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory