Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Po raz trzeci wyciek z uszczelniacza wału - pierścienie oporowe

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 TS, 105KM 2002
    Postów
    7

    Domyślnie Po raz trzeci wyciek z uszczelniacza wału - pierścienie oporowe

    Witam,

    Po raz trzeci w przeciągu miesiąca wyrzuciło w mojej Alfie 147 1.6TS 105km poprzez uszczelniacz wału korbowego.
    Po pierwszej naprawie wywaliło mi olej po 150km w Krakowie. Nie mając za dużo wyboru oddałem tam auto do serwisu. Powiedziałem im że dopiero co uszczelniacz był wymieniany, a oni na to że sprawdza przyczynę tego. Po sprawdzeniu powiedzieli że uszczelniacz był źle włożony co mi się nie wydawało. No to zrobili mi auto kasując na 1300 zł.
    Jeździłem nią niecałe 3 tyg. i w drodze na lotnisko wywaliło mi znowu olej!! Masakra. Dzwonię do nich że znowu wywaliło mi olej, to podesłali w ramach gwarancji lawetę po auto 160km. Dzisiaj dzwonią do mnie że sprawdzili silnik i że wypadły pierścienie oporowe są cienkie jak żyletka i powypadały do miski i koszt naprawy silnika 5400zł, lub wymiana silnika 4000zł (wraz z silnikiem). Jeśli nie zdecyduje się na naprawę to obciąża mnie kosztem lawety.

    No i teraz mam pytanie co byście w takiej sytuacji zrobili?
    Wymieniać silnik?
    Czy ściągać znowu lawetą auto do siebie.
    I jeszcze mam pytanie czy skoro im mówiłem że drugi raz mi wyrzuciło olej uszczelniacze wału, nie powinni temu się lepiej przyjrzeć. I czy w takim przypadku mówienie że jeśli auta nie będę naprawiał u nich, będę musiał musiał płacić za lawetę jest uczciwe.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Masz pecha chłopaku. Co do decyzji co zrobić to sam musisz przemyśleć co się opłaca a co nie. Rozumiem że chodzi o panewki oporowe wału korbowego (pierścienie oporowe) przy wymieanie uszczelniacza nie da sie zweryfikowac stanu tych panewek więc moim zdaniem nie możesz miec do nich pretensji. No i ta wymiana uszczelniaczy za 1300zł to trochę drogo.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    1300zł to wymieniasz komplet rozrzadu z wszystkimi uszczelniaczami i jeszcze na browca zostanie :O Wychodzi na to, że wywaliło Ci olej i zatarło silnik ? Poniekąd patrząc na to, że oni to robili i wyleciało to, to powinni wyremontować Ci ten silnik, bo to ich wina... Tak jakby rozrząd strzelił, kto robił, ten odpowiada.

    W praktyce, nie przyznają się do tego i trzeba będzie iść do sądu, ale masz co ugrać, bo nowy silnik...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar TomTomGaraż
    Dołączył
    09 2017
    Mieszka w
    Warka
    Auto
    Alfa Romeo 147 lift 06' 1.8 TS
    Postów
    35

    Domyślnie

    Postawili błędną diagnozę, skasowali kupę hajsu. W cenie tych 1300 zł powinni Ci zdjąć miskę olejową, podporę wału, założyć nowe pierścienie oporowe i poskręcać wszystko z głową (nawet jeśli odpłatnie to najtańsza z możliwych opcji). I tak ogólnie, jeśli przez brak oleju silnik nie dostał po tyłku to można tak zrobić. Co do wymiany silnika wraz z silnikiem 4000 zł??!! Z konia spadli?! Ja mam na sprzedaż ze swojej silnik 1.6 105 km, w którym osobiście zrobiłem remont kapitalny 2 lata temu, zrobione niecałe 30 tyś od tamtej pory i cenię go 1500 zł. Do tego doliczyć jeden dzień robocizny z drobną pomocą kupującego i w 2200 się zamykasz ze sprawnym i sprawdzonym silnikiem. Jelenia szukają moim skromnym zdaniem...

Podobne wątki

  1. [159] Wyciek z uszczelniacza wału - 1.9 8v
    Utworzone przez gsmfon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-05-2023, 19:34
  2. Wymiary uszczelniacza wału ( siemmering )
    Utworzone przez mikell0 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-09-2012, 20:06
  3. Awaria uszczelniacza wału głównego 147 1,6 ts
    Utworzone przez talar44 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-04-2012, 17:01
  4. Wymiana uszczelniacza wału 2.5 v6
    Utworzone przez mikell0 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-04-2012, 10:20
  5. wymiana uszczelniacza przedniego wału JTD16v
    Utworzone przez mac!ek w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 19:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory