Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: [147] problem z mocą na 4 i 5 biegu

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    147 TS 1.6 105KM 2006
    Postów
    2

    Domyślnie [147] problem z mocą na 4 i 5 biegu

    Od jakiegoś czasu mam problem z czwartym i piątym biegiem. Zaczęło się parę tygodni temu jak jadąc autostradą poczułem, że samochód ma wyraźne wahania mocy, jakby na 2-3sekundy tracił ciąg, a później go gwałtownie odzyskiwał. Po chwili jednocześnie wypluł kontrolki check engine, ASR i ESP (?!). Po wyłączeniu i włączeniu silnika wszystko zgasło, ale alfa po przejechaniu kolejnych km weszła w tryb awaryjny. Wymieniłem już świece i przepływomierz (na nowym chodził gorzej, niż na poprzednim więc wróciłem do starego), zostały sprawdzone cewki. Auto cały czas bardzo leniwie się rozpędza, a nawet jak już złapie dobry rytm (3-4tys obrotow) to gubi go przy pierwszym lepszym wzniesieniu (pomimo wciśniętego do podłogi pedału gazu), nie rozwija też maksymalnej prędkości, bo nie chce wejść powyżej 4-4,5 RPM. W zeszłym tygodniu na krótkim odcinku autostrady (10/15km) znowu miał te wahania mocy i znowu zaświeciły się te same kontrolki. Po podłączeniu do komputera nie było śladu po błędach. Podkreślam, że problem mocy pojawia się tylko na wyższych biegach, w mieście jest dynamiczny (jak na swoje możliwości) i chętny do jazdy, bez problemu wchodzi nawet na 5/6tys obrotów i nie traci ich pod górke. Mechanik rozkłada ręce, wspomina trzy litery, od których dostaje dreszczy (ASO), więc zwracam się do Was o pomoc. Co to może być? Ktoś miał podobną sytuację?


    Dodam, że jeżdżę na LPG ale problem dotyczy zarówno gazu, jak i benzyny
    Ostatnio edytowane przez heisenberg ; 21-10-2019 o 23:32

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar wojtalakkk
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Blachownia
    Auto
    Alfa 147 1.6 120 koni 2005r
    Postów
    16

    Domyślnie

    Witaj
    Ja to bym spróbował sprawdzić kompresję (wtedy dowiesz się czy jest dobra, bo można wszystko wymieniać a tu np zawór upalony) i kompa podłączyć i zobaczyć błędy, sondy i przepływke, według mnie to taka podstawa. Jaki przepływomierz kupiłeś?
    Ostatnio edytowane przez wojtalakkk ; 22-10-2019 o 18:40

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    147 TS 1.6 105KM 2006
    Postów
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Problem rozwiązany. Mechanik znający się na rzeczy od razu sięgnął do instalacji elektrycznej przy przepływomierzu. Po jej przeczyszczeniu i poprawieniu lutów samochód chodzi jak nowy, aż sam do siebie się uśmiecham jak w końcu czuję natychmiastową reakcję pod stopą. Męczyłem się z tym kilka mies, na szczescie w koncu trafilem na odpowiedniego człowieka w warsztacie. Koszt- 200pln.

    Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!!

Podobne wątki

  1. [159] Problem z mocą i chalas na biegu
    Utworzone przez vojtas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-07-2015, 14:40
  2. Problem z mocą 1,9 jtd 115 km
    Utworzone przez mimi 01 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-11-2014, 16:32
  3. [159] Problem z mocą w 2.4
    Utworzone przez KuASY w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 10:48
  4. Problem z Mocą ?
    Utworzone przez enzo_pl w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-05-2010, 12:02
  5. Problem z mocą 156 1.8 ts
    Utworzone przez majonez w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 15:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory