Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Temat: podłączenie radia - podtrzymywanie pamięci

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Czegoś tutaj nie rozumiem...

    Temat niby o podtrzymaniu pamięci a Wy dywagujecie o kablach w zapalniczce. Przecież tam nie ma prądu stałego. Są 2 przewody z plusem ale jeden dla źródła 12V a drugi dla podświetlenia. Więc po co Wam ten schemat? Niezależnie do którego z nich podłączycie podtrzymanie pamięci nie będzie to funkcjonowało.

    - - - Updated - - -

    W żadnej GT/147 nie miałem z tym takiego problemu, jak niektórzy tutaj. To tylko odpowiednia kombinacja kabli przy radiu i wszystko działa. W jednej 147 (2007) mam Pioneer'a z adapterem do sterowania i wszystko w nim działa. Zarówno włączanie po zapłonie, jak i pamięć. Oczywiście obecność adaptera do sterowania nie ma tutaj nic do rzeczy bo bez niego też działało podtrzymanie i reakcja na zapłon.
    W wolnym czasie zrobię zdjęcie moich kabli z opisem.

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    Belfer, może rzeczywiście temat się zrobił wielowątkowy ale nadal dotyczy podtrzymania pamięci.
    Jak juz wcześniej pisałem to na chwile obecną mam podłaczone radio 2din w taki sposób, że uruchamiam i wyłaczam je bez względu czy mam przekręcony zapłon czy nie.
    A to dlatego że "+" radia podłaczyłem do "+" wtyczki w aucie i podłączyłem jeszcze jeden kabel z radia (żółty) pod te 2 czerwone

    Jak się dowiedziałem to ten czerwony nie jest "zapłon" tylko daje 12V cały czas.

    Wieć żeby auto zapalało i gasiło sie po przekręceniu kluczyka trzeba "+" radia podłaczyć pod zasilanie 12V od zapalniczki a żółty od radia ( podtrzymanie pamięci) do "+" w kostce w aucie...

    Wiec szukam tego "+" w zapalniczce :-)

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    W skrócie:

    Kabel oznaczony "permanent +" lub "battery 12V" podłączasz do stałego zasilania w aucie. Drugi kabel oznaczony zazwyczaj "ignition" podłączasz do tego przewodu, który w aucie generuje plus po zapłonie. Nie musisz go szukać w zapalniczce bo on jest w kostce ISO Twojej GT. Szukasz w sposób, który opisałem wcześniej, skoro nie masz miernika.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    I tu jest właśnie problem
    Cytuje:
    "Bo w kostce jest stały plus a nie po stacyjce. Oryginalne radio uruchamia się po otrzymaniu informacji po magistrali CAN. Wkładając nie oryginalne trzeba kombinować z dodatkowym plusem po stacyjce (np z zapalniczki)"
    W kostece ISO w GT nie ma przewodu, który w generuje plus po zapłonie, jest 12V stałe.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybol77 Zobacz post
    I tu jest właśnie problem
    Cytuje:
    "Bo w kostce jest stały plus a nie po stacyjce. Oryginalne radio uruchamia się po otrzymaniu informacji po magistrali CAN. Wkładając nie oryginalne trzeba kombinować z dodatkowym plusem po stacyjce (np z zapalniczki)"
    W kostece ISO w GT nie ma przewodu, który w generuje plus po zapłonie, jest 12V stałe.
    Dokładnie tak. GT i 147 mają tak samo i ja miałem tak w mojej 147. Stały plus podpinasz do podtrzymania pamięci. A + z zapalniczki dajesz jako wzbudzenie po kluczyku. Spróbuj czerwony z szarym a jeśli nie to ten drugi. Z mojego przykładu wiem, że inaczej się nie da z radiem niefabrycznym.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Powtórzę kilka kwestii, które są ważne a które są dość dobrze opisane zarówno na forum, jak i w sieci.

    Po pierwsze, CAN występuje w 147/GT dopiero po 2006/07. Ale to trzeba sprawdzać samemu bo niektóre GT mają dopiero od 2008 a niektóre 147 od 2007/08.

    Po drugie, da się zamontować moduł, który nie tylko będzie dawał sterowanie z kierownicy ale również odpalał i wyłączał radio oraz wygeneruje podtrzymanie pamięci.

    Po trzecie jeśli nie macie modułu to można owszem ciągnąć plus z zapalniczki ale to jest wówczas tylko plus po zapłonie i nie będzie podtrzymywał pamięci, tylko może uruchamiać i gasić radio wraz z zapłonem.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Powtórzę kilka kwestii, które są ważne a które są dość dobrze opisane zarówno na forum, jak i w sieci.

    Po pierwsze, CAN występuje w 147/GT dopiero po 2006/07. Ale to trzeba sprawdzać samemu bo niektóre GT mają dopiero od 2008 a niektóre 147 od 2007/08.

    Po drugie, da się zamontować moduł, który nie tylko będzie dawał sterowanie z kierownicy ale również odpalał i wyłączał radio oraz wygeneruje podtrzymanie pamięci.

    Po trzecie jeśli nie macie modułu to można owszem ciągnąć plus z zapalniczki ale to jest wówczas tylko plus po zapłonie i nie będzie podtrzymywał pamięci, tylko może uruchamiać i gasić radio wraz z zapłonem.
    Drogi Belfer, moja 147 jest 2001 rok i wzbudzenie radia było po linii CAN bo po wpieciu w kostkę ISO nowego radia JVC 1DIN podtrzymanie pamięci i uruchomienie radia miałem fabryczne jeden przewód rozdzielony na dwa piny do kostki i radio mogłem tylko wyłączyć/włączyć przyciskiem (pamięć stacji była) ten jeden zostawiłem a drugi zmieniłem i dopiero na zapalniczce znalazłem + po zapłonie właśnie w zapalniczce. Dlatego właśnie proponuje to rozwiązanie. Najlepiej pociągnąć ten plus i sprawdzić który wzbudzi radio.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stiopa Zobacz post
    Drogi Belfer, moja 147 jest 2001 rok i wzbudzenie radia było po linii CAN bo po wpieciu w kostkę ISO nowego radia JVC 1DIN podtrzymanie pamięci i uruchomienie radia miałem fabryczne jeden przewód rozdzielony na dwa piny do kostki i radio mogłem tylko wyłączyć/włączyć przyciskiem (pamięć stacji była) ten jeden zostawiłem a drugi zmieniłem i dopiero na zapalniczce znalazłem + po zapłonie właśnie w zapalniczce. Dlatego właśnie proponuje to rozwiązanie. Najlepiej pociągnąć ten plus i sprawdzić który wzbudzi radio.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    Gdzie masz w roczniku 2001 listwę CAN pod radio? Pokaż zdjęcie Twojej kostki i radia fabrycznego.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak Avatar rybol77
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa GT 1.9Jtd 150KM 16V
    Postów
    70

    Domyślnie

    No ja w swoim CAN na pewno mam. Na zdjęciu widać CAN_A i CAN_B

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ISO moje.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	60.3 KB
ID:	263881

    Dobra, robie tak bo już zbyt długo mnie ten wątek pochłania a radio półtora tygodnia w aucie i nie gra jak powinno. A zimno się robi wiec robie ostatnie podejście w ten weekend bo w tygodniu po pracy, po ciemaku nie jestem w stanie tego zrobić
    Podpinam się pod zapalniczkę. Będe celował pod kabell czerwono szary a jak nie to pod ten drugi, oby nie pod ten z czarnym :-)

    A swoją drogą... Wiem że jest to nie profesjonalnie ale dla mnie nawet wygodnie jeżeli włączam radio i wyłaczam kiedy chcę niezaleznie czy jest przekręcony zapłon czy nie... Przynajmniej mogę sobie pogrzebać w radiu jak nie mam właczonego silnika...
    Tylko czy to jest ok i nie pierdyknie coś za chwilę? Przypominam że do czerwonego plusa w aucie podpiąłem dwa kable z radia, czerwony plus i żółty ten od akumulatora (podtrzymania pamięci)

    W ten weekend myślę że się juz uda wszystko zrobic i zamykam temat :-)

    Aktualizacja...

    Jeszcze wyczytałem tutaj https://www.forum.alfaholicy.org/159...i_dzwieku.html pierwszy wpis że:

    W radiu, w kostce jest BOOSTER DET i to podobno jest 12V i załącza się po stacyjce... Jeżeli to prawda to czerwony kabel z ISO można było by podpiąć pod te BOOSTER DET zamiast szukać 12V w zapalniczce...

    Co myślicie?

    Aktualizacja...

    Pożyczyłem miernik i w zapalniczce środkowy kabel to 12V po odpaleniu zapłonu. Ten drugi dawał mi 3,5V wiec pewnie to lampka.
    zapomniałem zmieżyć ten A2 (BOOSTER DET). Zmierzę w weekend i napiszę może się komuś przyda...
    Jak będzie 12V i po zapłonie może się skuszę i podłaczę pod te A2-BOOSTER DET
    Ostatnio edytowane przez rybol77 ; 28-11-2019 o 10:45

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    ALFA ROMEO 156 16V 2.0 TWIN SPARK 1998r
    Postów
    41

    Domyślnie

    Tez mam problem z podłączenie radia Sony zęby wyłączało się po wyłączeniu zapłonu,ale z tego co wyczytałem to nie ma możliwości takiego podłączenia bez grubszej ingerencji???U mnie tak to wygląda?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200127_093338.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	55.6 KB
ID:	265705Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200127_093347.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	50.6 KB
ID:	265706
    Ostatnio edytowane przez Grzegorz79 ; 27-01-2020 o 10:49

Podobne wątki

  1. [Brera] Podłączenie radia z Aliexperss HELP
    Utworzone przez songokudj w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-04-2018, 07:45
  2. Podłączenie CB Radia
    Utworzone przez dragon19 w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2016, 15:58
  3. Podłączenie radia
    Utworzone przez marekhc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 20:59
  4. Podłączenie radia.
    Utworzone przez sn00p w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-06-2013, 19:12
  5. [164] Podłączenie radia
    Utworzone przez kajetanos w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 14:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory