Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: 147 ciezkie wchodzenie biegów

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar KuboN
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    147 jtdm 150km
    Postów
    4

    Domyślnie 147 ciezkie wchodzenie biegów

    Hej. Mam problemy ze swoja 147 1.9jtdm. zakupiłem ją wczoraj (tj 8.11)
    A wiec wracalem z krakowa do domu (ogolnie przejechalem nia 340 km od zakupu tego auta) gdy zgasnal mi na trójce, na wolnych obrotach. Tak wiem nie powinno sie tak robic. I wtedy zaczely sie cyrki. Nie wchodził zaden bieg. Musialem zgasic i wrzucić jedynke. Teraz kazdy bieg wchodzi jakby nie chcial. Jest teraz czuc jak autem trzepie na boki i gdy dodaje gazu na trójce to czuć, że lekko "trzepie" autem. Dodam jeszcze ze wypada wsteczny i trzeba go trzymac (gosciu mi o tym mówił przed sprzedażą ale chcialem oddac to do mechanika zeby zobaczył). W czasie jazdy próbnej jakos nie czułem zeby bylo cos z dwumasa czy innymi bolączkami. Podoba mi się te auto i teraz po prostu nie wiem. Czy dogadac sie z gościem co do naprawy czy po prostu oddac jako wada ukryta

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Nie wchodził żaden bieg tzn. lewarek działał i nie mogłeś "znaleźć " biegów czy lewarek po prostu sie zblokowal i nie szło nim ruszyć ? Ja bym na poczatku sprawdził czy to nie jest wina np lewarka który ma luzy bo to nie powinna być droga naprawa aczkolwiek jeżeli to skrzynia biegów to bym się próbował dogadac gościem odnośnie naprawy.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar KuboN
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    147 jtdm 150km
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino_14 Zobacz post
    Nie wchodził żaden bieg tzn. lewarek działał i nie mogłeś "znaleźć " biegów czy lewarek po prostu sie zblokowal i nie szło nim ruszyć ? Ja bym na poczatku sprawdził czy to nie jest wina np lewarka który ma luzy bo to nie powinna być droga naprawa aczkolwiek jeżeli to skrzynia biegów to bym się próbował dogadac gościem odnośnie naprawy.
    Na wylaczonyn silniku biegi wchodzą. Gdy silnik chodzi musze "wepchac" jedynke, lekko zgrzytnie i wchodzi. Pozostałe przełożenia tak samo. Nie wiem czy z gościem sie dogadam co do naprawy a co dopiero jak bede musial rzeczywiście oddac

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Ja bym w takim wypadku obstawiał sprzęgło.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar rykacz
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 150KM
    Postów
    3

    Domyślnie

    Niestety, ale objawy podchodzą jak przedmówca napisał pod sprzęgło - nie rozłącza skrzyni w momencie wduszenia pedału, stąd biegi nie wchodzą.
    Jeżeli sprzedawca Ci o tym wspomniał, to raczej nie licz na jego finansowy udział w naprawie.
    Auto lepiej zrób od razu.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar KuboN
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    147 jtdm 150km
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rykacz Zobacz post
    Niestety, ale objawy podchodzą jak przedmówca napisał pod sprzęgło - nie rozłącza skrzyni w momencie wduszenia pedału, stąd biegi nie wchodzą.
    Jeżeli sprzedawca Ci o tym wspomniał, to raczej nie licz na jego finansowy udział w naprawie.
    Auto lepiej zrób od razu.
    A to całe ruszanie sie autem na boki podczas jazdy? Dwumas?. Do tego wypadal wsteczny wczesniej ale podobno jest tam synchronizator. A z tego co mi wiadomo raczej go tam nie ma.

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy, wchodzenie w tryb awaryjny, plaszcząca się rura dolotowa
    Utworzone przez smolos3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2019, 09:46
  2. Wchodzenie biegów/telepanie
    Utworzone przez mati1448 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-05-2017, 07:08
  3. Dmucha z bagnetu , ciezkie odpalanie
    Utworzone przez Loren1410 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-08-2013, 13:02
  4. Słaby dół - powolne wchodzenie na obroty 1.8 TS
    Utworzone przez venom4 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-11-2011, 08:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory