Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Licznik nie nabija KM / oraz postuki z przodu (być może maglownica) 1,6 TS

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Alfa 1,6 TS 105km
    Postów
    2

    Thumbs up Licznik nie nabija KM / oraz postuki z przodu (być może maglownica) 1,6 TS

    Witam od roku posiadam alfe 147 mam pewien problem ponieważ przy zakupie nie zauważyłem ze licznik główny nie pokazuje kilometrów
    odniosę się od razu w konkretach do tego , a wiec tak licznik normalnie pokazuje prędkość oraz obroty (nabije te kilometry które się kasuje samemu one do tysiąca bodajże się nabijają ...) po podłączeni do komputera wskazał przebieg 106k i później z tego co pamiętam z ciekawości to sprawdzałem to było bez zmian (w papierach znalazłem jednak informacje ze w 2017 na przeglądzie miał chyba 156 tysięcy przebiegu z groszem była tam podana dokładna liczba ..
    Moje pytanie do was to czy się z czymś takim spotkaliście jak tak to z chęcią chciałbym się dowiedzieć rożnych porad odnośnie tego za co np się zabrać aby to zrobić

    Kolejny taki problem to mam pewien w przodzie ( jak w jadę jakaś większa lub mniejsza dziura zawsze słychać takie jakby walniecie tam od dołu prawdopodobnie maglownica ( nie mam żadnych wycieków z tego co wiem tam oraz żadnych luzów na kierownicy cichłbym się dowiedzieć czy w ogóle maglownica coś takiego może robić
    największe takie stukniecie to z lewej strony ... mój mechanik obstawia na jakieś 90% maglownice ja dla pewności wymieniłem tam końcówkę drążka oraz górny i dolny wahacz (po wymienię górnego i dolnego ten postuk zmniejszył się o połowę ) ale nadal jest

    Jak ktoś miał podobne akcje czy coś to prosiłbym o wszelakie możliwości zrobienia tego
    Dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Być może ktoś nieumiejętnie grzebał w ECU, żeby cofnąć przebieg i coś uszkodził, bo normalnie po podpięciu do kompa powinien pokazywać przebieg właściwy. Zwykle ten przebieg różni się od wskazań na liczniku, ale u Ciebie jest zbyt duża różnica, no i odometr stoi.
    Co do stuków to sprawdź jeszcze, czy nie masz luzów na gumach stabilizatora.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Alfa 1,6 TS 105km
    Postów
    2

    Domyślnie

    to tak jeśli chodzi o gumy i wszelakie inne tam możliwości to wszystko sprawdzone (dziś wychwyciłem jak poruszałem kierownica jakiś tam luz wiec to raczej mi tylko potwierdza ze to maglownica... )
    Powiedz mi jak zabrać się za szukanie maglownicy wiadomo nowa to w ogóle nie opłacalny biznes jak dla takiego samochodu
    mógłbyś mi doradzić lub pokierować jak na to spojrzeć lub o co pytać np na olx czy tam allegro..
    a co do licznika mówisz o ecu a czy np coś przy zegarze nie mogło się zepsuć
    (i np słyszałem o jakimś czujniku przy skrzyni biegu jest jakaś możliwość ze to tez może mieć wine?)
    Sory ze tyle takich wymyślnych teori ale chciałbym po prostu coś się dowiedzieć i to zrobić

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Przekładnię kierowniczą najczęściej można zregenerować o ile listwa zębata nie jest za bardzo zniszczona. Jest wiele warsztatów, które się tym zajmują. Jeśli umiesz sam ją zdemontować to będzie taniej oddać do warsztatu samą przekładnię do regeneracji.
    Najłatwiej sprawdzić co się dzieje z maglownicą odłączając lewą końcówkę drążka od zwrotnicy. Warto poprosić drugą osobę, która będzie poruszała kierownicą, a inna osoba trzyma drążek i może wyczuć wszystkie luzy. Zwróć też uwagę na luz na tulei prowadzącej w maglownicy. Te tuleje zwykle się wycierają i w ramach regeneracji trzeba zrobić nową.
    Co do wskazań licznika to trudno powiedzieć tak na odległość. Z tego, co piszesz to odometr stoi. Rozumiem, że po podłączeniu do kompa zawsze pokazuje taki sam przebieg, a to nie jest normalne, bo ECU zlicza przebieg na podstawie danych z ABS-u i po przejechaniu jakiegoś dystansu powinna być różnica, więc prawdopodobnie coś było tam grzebane nieumiejętnie.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 23-11-2019 o 19:49

Podobne wątki

  1. Licznik w AR 147 FL wymiana na licznik z komputerem
    Utworzone przez raczq19 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-11-2017, 18:54
  2. [159] maglownica? a może pompa?
    Utworzone przez Hesus88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-10-2017, 20:27
  3. [159] Buczenie z przodu oraz stukanie i telepanie na kierownicy przy przyśpieszaniu
    Utworzone przez Stefano w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 17:08
  4. [145] Alfa 145 1.6 boxer - nie działa prędkościomierz oraz licznik kilometrów
    Utworzone przez majster w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-04-2014, 16:44
  5. Nie nabija butli LPG.
    Utworzone przez Damian1989 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory