Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Sonda lambda alfa romeo 147

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Alfa romeo 147 1.6 ts
    Postów
    2

    Domyślnie Sonda lambda alfa romeo 147

    Witam
    Mam taki problem otóż kupilem jakos pol roku temu alfe romeo 147 1.6 twin spark wyskoczyla mi kontrolka motor control system failure swieci na pomaranczowo jest to błąd od sondy. Nie mam katalizatora i prawdopodobnie alfa bierze olej. Nie wiem czy ma sens kupywac katalizator jezeli auto bierze olej . Chce sie pozbyc tej kontrolki kasowalem ja pare razy ale nadal sie oswieca. Macie moze jakkes sensowne rozwiazanie? pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Jak chcesz tanio wyeliminować pojawianie się kontrolki "check" zainteresuj się emulatorem sondy lambda. Koszt to coś koło 32 zł, ale pamiętaj żeby kupić model kątowy a nie prosty. Z powodu małej ilości miejsca nie będziesz mógł wkręcić sondy.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubix Zobacz post
    Witam
    Mam taki problem otóż kupilem jakos pol roku temu alfe romeo 147 1.6 twin spark wyskoczyla mi kontrolka motor control system failure swieci na pomaranczowo jest to błąd od sondy. Nie mam katalizatora i prawdopodobnie alfa bierze olej. Nie wiem czy ma sens kupywac katalizator jezeli auto bierze olej . Chce sie pozbyc tej kontrolki kasowalem ja pare razy ale nadal sie oswieca. Macie moze jakkes sensowne rozwiazanie? pozdrawiam
    Wymiana sondy.Bzdury o emulatorach wrzuć puść w dal. Sprawna sonda to właściwe spalanie i osiągi. Tylko Bosch.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubix Zobacz post
    Nie mam katalizatora i prawdopodobnie alfa bierze olej.
    Jesteś pewien że nie ma kata? To bierze czy nie? Pół roku to wystarczający okres czasu aby to sprawdzić


    Cytat Napisał micorl Zobacz post
    Jak chcesz tanio wyeliminować pojawianie się kontrolki "check" zainteresuj się emulatorem sondy lambda. Koszt to coś koło 32 zł, ale pamiętaj żeby kupić model kątowy a nie prosty. Z powodu małej ilości miejsca nie będziesz mógł wkręcić sondy.
    Samochód trzeba naprawić a nie drutować!
    Jak wali błędem sondy to na początek sprawdzenie sondy, jak sprawna to kierunek KAT, jeśli go rzeczywiście nie ma to montaż sportowego i będzie spokój

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Alfa romeo 147 1.6 ts
    Postów
    2

    Domyślnie

    Tylko ona moze wykrywac blad jesli kata nie ma:/

    - - - Updated - - -

    Wlasnie tez o tym slyszalem

    - - - Updated - - -

    Slyszalem ze jesli auto bierze olej to nie oplaca sie dawac kata bo go zajade wiec teraz nie wiem :/

    - - - Updated - - -

    Wlasnie zapomnialem dodac ze jak skasowałem kontrolke i zatankowalem to potem znow wyskakiwala

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Widzę, że niektórzy źle odebrali moje intencje i niepotrzebnie się spinają...Zaznaczyłem, że to jest TANIE rozwiązanie, co nie jest jednoznaczne z POPRAWNYM czy WŁAŚCIWYM...

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubix Zobacz post
    Tylko ona moze wykrywac blad jesli kata nie ma:/

    - - - Updated - - -

    Wlasnie tez o tym slyszalem

    - - - Updated - - -

    Slyszalem ze jesli auto bierze olej to nie oplaca sie dawac kata bo go zajade wiec teraz nie wiem :/

    - - - Updated - - -

    Wlasnie zapomnialem dodac ze jak skasowałem kontrolke i zatankowalem to potem znow wyskakiwala
    Jeśli nie ma katalizatora zakłada się tłumik zastępujący katalizator np https://allegro.pl/oferta/kadex-tlum...156-8656823603
    A to co słyszałeś to bajki.Skasowanie błędu nie jest naprawą .Usunąć trzeba przyczynę błędu a nie błąd.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Jeśli nie ma katalizatora zakłada się tłumik zastępujący katalizator np https://allegro.pl/oferta/kadex-tlum...156-8656823603
    NIE, zakłada się katalizator fabryczny albo dobrany właściwie katalizator uniwersalny.
    Zwracam uwagę na fakt, że w przypadku silnika wolnossącego NIE MOŻNA dowolnie modyfikować układu wydechowego !!
    W takim przypadku nie jest to "zwykły kawałek rury" a bardzo dokładnie obliczone urządzenie akustczne!

    98% zmian układu wydechowego w autach z silnikami wolnossącymi kończy się spadkiem mocy i momentu obrotowego!
    Te 2% zostawiłem dla wymian na elementy "fabryczne" oraz "niefabryczne", ale dokładnie obliczone (pojemnościowo i falowo).

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar esco1982
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Olsztyn
    Auto
    AR 166 3.0 V6 99r.,AR 147TI 1.6 TS 06r.
    Postów
    758

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotraskvw Zobacz post
    NIE, zakłada się katalizator fabryczny albo dobrany właściwie katalizator uniwersalny.
    Zwracam uwagę na fakt, że w przypadku silnika wolnossącego NIE MOŻNA dowolnie modyfikować układu wydechowego !!
    W takim przypadku nie jest to "zwykły kawałek rury" a bardzo dokładnie obliczone urządzenie akustczne!

    98% zmian układu wydechowego w autach z silnikami wolnossącymi kończy się spadkiem mocy i momentu obrotowego!
    Te 2% zostawiłem dla wymian na elementy "fabryczne" oraz "niefabryczne", ale dokładnie obliczone (pojemnościowo i falowo).
    Takie podejście to ja rozumiem i pochwalam a nie jakieś druciarstwo.
    AR 146 1.4 BOXER, AR 147TI 1.6 TS, AR 166 3.0 V6

Podobne wątki

  1. [159] Sonda Lambda uszkodzona ? [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] romeo 159
    Utworzone przez Konrad20 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-06-2017, 13:36
  2. alfa romeo 1,8 ts 98 rok , sonda lambda
    Utworzone przez prologiusz w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-10-2012, 17:27
  3. [155] Alfa romeo 155 Sonda lambda i mit ?
    Utworzone przez Farciaż w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 11:21
  4. Sonda/y lambda w ALFA 166 3,0 V6
    Utworzone przez areks w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-11-2006, 19:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory