Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Skaczące obroty i szarpanie na zimnym

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    80

    Domyślnie Skaczące obroty i szarpanie na zimnym

    Cześć
    Od kilku dni przy niskich temp zew. zauważyłem, że mój samochód na zimnym silniku dziwnie reaguje na gaz. Jak go odpalam na zimnym silniku to na samym początku standardowo jak zawsze wchodzi na wyższe obroty tj ok 1,4 tys/min po czym zamiast zejść na standardowe 900-1000 obrotów/min spadają one do 500 i znów w górę odbija (raz się zdarzyło, że trzy razy z rzędu obroty tak nisko spadły, że silnik się zadławił i zgasł), podczas jazdy przy wciskaniu gazu silnik trochę ciągnie by po chwili szarpnąć i się zadławić. Trwa to aż nie wkręcę go na ok 3 tys obrotów, wtedy ciągnie równo, bez szarpnięć z pełną mocą. W trakcie dodawania gazu przy silnych szarpnięciach i zadławianiu się wyskakuje check engine (jednak sam gaśnie po chwili). Dzieje się tak i na benzynie i na gazie (ostatnio filtr gazu wymieniany). Na ciepłym silniku takie zachowanie jest sporadyczne, po trasie ok 30 km objawy w ogóle nie występują. Mieliście kiedyś do czynienia z podobnymi problemami? Od czego zacząć?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Zacznij od wyregulowania LPG. Jak mapy benzyny i LPG się rozjeżdżają to takie cuda lubią się dziać, szczególnie na zimnym silniku kiedy jeszcze sonda lambda nie zacznie pracować. Najlepiej jakbyś sprawdził korekty tymczasowe i długoterminowe na benzynie i na LPG, jak będą się różnić (więcej niż 5-10%) to masz odpowiedź. Jak to nie pomoże to sprawdziłbym reduktor.
    Problem w takim wypadku powinien także zniknąć jak zrobisz kilkadziesiąt km na benzynie, ale jak nie wyregulujesz instalacji to problem powróci.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino_14 Zobacz post
    Zacznij od wyregulowania LPG. Jak mapy benzyny i LPG się rozjeżdżają to takie cuda lubią się dziać, szczególnie na zimnym silniku kiedy jeszcze sonda lambda nie zacznie pracować. Najlepiej jakbyś sprawdził korekty tymczasowe i długoterminowe na benzynie i na LPG, jak będą się różnić (więcej niż 5-10%) to masz odpowiedź. Jak to nie pomoże to sprawdziłbym reduktor.
    Problem w takim wypadku powinien także zniknąć jak zrobisz kilkadziesiąt km na benzynie, ale jak nie wyregulujesz instalacji to problem powróci.
    Właśnie też myślałem o reduktorze ale dwa dni temu zrobiłem przed nocą ostatnie 4km trasy na samej benzynie z wyłączonym gazem i problem rano również był z odpaleniem (zawsze mi na benzynie odpala). Jutro spróbuję tylko i wyłącznie na benzynie pojeździć, może się coś wyjaśni

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    4 km to niewiele. Poza tym silnik powinien też pochodzić trochę na wolnych obrotach.

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Marcino_14 ; 03-12-2019 o 07:17

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino_14 Zobacz post
    4 km to niewiele. Poza tym silnik powinien też pochodzić trochę na wolnych obrotach.

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
    Dzisiaj zrobiłem 40 km na samej benzynie. Szarpania cały czas są podczas wkręcania silnika na obroty, pojawia się check engine. Na ciepłym silniku i wyższych obrotach tj powyżej 3 tys tak samo.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Masz błędy na ECU,nie masz kabla ani programu.......jak tu pomóc?
    Litości.....albo jedziesz do mechanika....albo masz podstawowe narzędzia do diagnostyki i zdolności manualnie.......i wtedy jest dyskusja i podpowiedzi jak możemy Ci pomóc....
    Dla mnie to jest temat do zamknięcia w stylu.....(jedź do mechanika).
    Umyj felgi może pomoże.......albo przejedz jeszcze 500km na na bp to się naprawi samo.....
    I tak to wygląda, produkuje się,produkuje się,sam nic nie zrobi......skończy się mechanikiem a na forum cisza co do usterki......... jak większość tematów!!!!
    Przepraszam miałem chu...jowy dzień w pracy,;;;;;;;;;;;;;))))))))))))
    Ostatnio edytowane przez kabanow ; 03-12-2019 o 17:46

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabanow Zobacz post
    Masz błędy na ECU,nie masz kabla ani programu.......jak tu pomóc?
    Litości.....albo jedziesz do mechanika....albo masz podstawowe narzędzia do diagnostyki i zdolności manualnie.......i wtedy jest dyskusja i podpowiedzi jak możemy Ci pomóc....
    Dla mnie to jest temat do zamknięcia w stylu.....(jedź do mechanika).
    Umyj felgi może pomoże.......albo przejedz jeszcze 500km na na bp to się naprawi samo.....
    I tak to wygląda, produkuje się,produkuje się,sam nic nie zrobi......skończy się mechanikiem a na forum cisza co do usterki......... jak większość tematów.
    Przepraszam miałem chu...jowy dzień w pracy,;;;;;;;;;;;;;))))))))))))
    Nie ma sprawy, wybaczam.
    Jestem właśnie w delegacji tygodniowej 500km od domu i nie mam za bardzo jak przeprowadzić diagnostyki. W innym dziale już napisałem prośbę o namiary do zaufanego mechanika w okolicy. Jednak myślałem, że ktoś już miał podobne problemy i się podzieli diagnozą albo ew rzuci pomysłem. Jestem laikiem jeżeli chodzi o układ zapłonowy/dolotowy i wszystkie podzespoły z tym związane i pomyślałem, że forum pomoże mi ewentualnie w doraźnym poradzeniu sobie z problemem.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Przykro mi Alfa i jej silnik..(SERDUSZKO) to nie jest DZIADEK DO ORZECHÓW.....:::))))Pomożemy z całym sercem ale na podstawie niezbędnych informacji.
    Pozdrawiam.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    No to rzeczywiście musisz podpiąć się pod kompa bo inaczej będzie ciężko.
    Polecam kostkę bluetooth OBD + car scanner w telefonie. Za kostkę dasz ze 20-30 zł z przesyłką, wrzucisz do schowka w samochodzie a w razie czego możesz sam zdiagnozować usterkę. Jak taką kostkę wożę ze sobą i nie raz pomogła w kryzysowych sytuacjach Pozdro

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    80

    Domyślnie

    dobra, zaisntalowałem OBD w aucie i mam błąd P0302
    w załączniku cały kod błędów
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2019-12-04-17-15-29-120_com.pnn.obdcardoctor.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	36.1 KB
ID:	264171
    Z tego co wyczytałem to wypadanie zapłonu na 2 cylindrze.
    W piątek czeka mnie trasa do domu 500km, mam nadzieje, że będzie bez niespodzianek. Jutro zobaczę kable, czy wszystko jest podociskane, nie ma żadnych przetartych kabli ale więszka zabawa pewnie dopiero w domu. Tak już zapytam przy okazji, jeżeli padnie typ na cewki. Znacie jakieś dobre zamienniki w rozsądnej cenie?

Podobne wątki

  1. falujące obroty, szarpanie na zimnym 1,6 TS
    Utworzone przez izyko w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 21:52
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-03-2014, 21:44
  3. skaczące obroty
    Utworzone przez slawcio1308 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 14:15
  4. [147] skaczące obroty 1.6 TS 105 KM
    Utworzone przez pawciu87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-12-2008, 15:38
  5. Skaczące obroty cz....? P O M O C Y !!! Są ISKIERKI!!!
    Utworzone przez djslavko w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-04-2007, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory