Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Wymiana i opinie o piastach skv

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Maxymm
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9
    Postów
    14

    Domyślnie Wymiana i opinie o piastach skv

    Witam, w mojej alfie posypały się piasty i huczą i są do wymiany. Szukałem w internecie piast i duzo aukcji tego skv mozna znaleźć w sklepie też podobno duzo sprzedaja, pytałem znajomego w sklepie co sądzi i mówi ze sa okej. Szukałem opinii w internecie o tej firmie i znalazłem ze piasty maja wytrzymale. Jak to dziala w rzeczywistości, ma ktos zamontowane i moze podzielic sie opinia?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Masz na myśli ESEN SKV Polska czy SKF?
    Jeśli to pierwsze to jest to POLSKI sprzedawca w Włocławka, który zamawia bezpośrednio od chinoli.
    Natomiast jeśli to SKF to są to wysokiej jakości produkty.

    Huczeć raczej będą łożyska a nie piasty, ja wkładałem SNR (były kiedyś Szwajcarskie a od 2006 są Japońskie - NTN)

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Maxymm
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9
    Postów
    14

    Domyślnie

    Mam na myśli paiste skv. Nie chce nic przeprasowywac tylko kupic nowa bez zabawy przelozyc i miec zalatwione. Szukalem po internecie opini i jesli chodzi o ich piasty to wszedzie mozna przeczytac ze maja twarde i mozna na tym dlugo pojezdzic i sie nie sypia

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Kup firmy GSP. Bardzo dobre produkty za nie duże pieniądze. Mnie polecał sprzedawca mówiąc że nie mają żadnych reklamacji i faktycznie miałem w 156 i nic się nie działo.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Przemasss
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 diesel
    Postów
    8

    Domyślnie

    Kupiłem dwa lata temu do samochodu teścia skv, stara astra g i powiem ci że nic się nie wydarzyło niepokojącego nie ma żadnych szumów czy bicia czy luzów. Jeśli chcesz coś co wymontujesz i zamontujesz nowe poskręcasz i będziesz jeździł to dobra opcja kupić całą piastę. Zapytaj w sklepie okolicznym co im się sprzedaje, pewnie skv dużo im idzie

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Maxymm
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9
    Postów
    14

    Domyślnie

    Właśnie skusiła mnie ta piasta bo wychodzi bardzo fajnie cenowo i ludzie fajnie pisza o nich w internecie. Szukałem dużo o skv w internecie i o piastach i zaciskach pisza dobre rzeczy. Na allegro jest ich pełno i aukcje mają dużo sprzedancych rzeczy. Musze podjechać do sklepu motoryzacyjnego i zapytać czy oni to sprzedają i jak to wgl się je. Chce kupić coś dobrego jakościowo jak i przystępnie cenowo bo nie chce wydawać majątków na nową piaste

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxymm Zobacz post
    Mam na myśli paiste skv. Nie chce nic przeprasowywac tylko kupic nowa bez zabawy przelozyc i miec zalatwione. Szukalem po internecie opini i jesli chodzi o ich piasty to wszedzie mozna przeczytac ze maja twarde i mozna na tym dlugo pojezdzic i sie nie sypia
    A Twoja piasta ma jakieś wady, że chcesz ją zamieniać?
    Ja jeśli miałbym fabryczną piastę która jest ok, NIGDY nie wymieniłbym jej na chiński gównolit tylko z "niechęci" do użycia prasy (gdzie jest to normalna procedura serwisowa).
    Poza tym w 147 piasty są dożywotnie (tylko wymiana łożysk), no chyba że je ruda zje albo ktoś gwinty poukręca.

    Cytat Napisał strzelec Zobacz post
    Kup firmy GSP. Bardzo dobre produkty za nie duże pieniądze. Mnie polecał sprzedawca mówiąc że nie mają żadnych reklamacji i faktycznie miałem w 156 i nic się nie działo.
    To też chinol, ale oni się przynajmniej nie kryją ze swoim pochodzeniem pod niemiecko brzmiącą marką W 100 konnych pierdziawkach ich przeguby nawet dają radę, chociaż ja wolę dołożyć te parę zł do SPIDANa.

    Cytat Napisał Maxymm Zobacz post
    Właśnie skusiła mnie ta piasta bo wychodzi bardzo fajnie cenowo i ludzie fajnie pisza o nich w internecie. Szukałem dużo o skv w internecie i o piastach i zaciskach pisza dobre rzeczy. Na allegro jest ich pełno i aukcje mają dużo sprzedancych rzeczy. Musze podjechać do sklepu motoryzacyjnego i zapytać czy oni to sprzedają i jak to wgl się je. Chce kupić coś dobrego jakościowo jak i przystępnie cenowo bo nie chce wydawać majątków na nową piaste
    O skv piszą dobrze bo skv płaci za posty (takie mnie doszły słuchy). Sprzedawca ZAWSZE poleci Ci produkt na którym ma NAJWIĘKSZY ZYSK, bo na tym polega jego biznes.

    Z chinolami jest ten problem, że nie mają powtarzalności. Jeden elementy wytrzyma "60 tysięcy km" tak jak markowy zamiennik a drugi padnie po "3000" i nigdy nie wiesz na co trafisz.
    Ostatnio edytowane przez piotraskvw ; 06-12-2019 o 11:18

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar francuzz
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    12

    Domyślnie

    Jak chce to niech wymienia co mu pasuje nikt nie narzuci mu ze ma wymieniac lozysko a nie cala piaste nie rozumiem dlaczego sie chlopaka czepiasz. Ma poieniadze niech zaklada co chce zapytal tylko co sadzicie czy tak czy nie. GSP? Nie slyszalem nie mam porownania cenowo czy jakosciowego wiec nie ma co rzucac ze chiny i lepiej dokladac xxx pieniedzy do lepszego ktore i tak finalnie wytrzyma tyle co tansze czy drozsze. Co do tego ze sprzedawca poleca to na czym najwiecej zarabia tez sie nie zgodze z toba. Juz nie te czasy ze sklepiki sprzedaja tylko to na czym najwiecej zarabiaja, czasy sie zmienily. Sprzedadza cos co jest chujo... lub cos co nie bedzie pasowalo klientowi to narobi im dymu, obgada jeszcze moze dostac w leb kupiona czescia- tacy sa teraz ludzie

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    była 156 1,8TS, jest 159 2,4 200 KM
    Postów
    352

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxymm Zobacz post
    Nie chce nic przeprasowywac tylko kupic nowa bez zabawy przelozyc i miec zalatwione.
    To sie zdziwisz. Zakładam, że pisząc "piasta" masz na myśli wprasowaną w łożysko część, do której przykręcona jest tarcza hamulcowa. Ten kawałek metalu nie ma prawa huczeć i być do wymiany. Piasty nie da sie wymienić bez wyciśnięcia jej z łożyska. A łożyska (obudowy łożyska) sam nie odkręcisz, bo nie ma dostępu do mocujących go śrub. Trzeba wyjąć zwrotnicę, na prasie wycisnąć piaste z łożyska i dopiero wtedy można odkręcić łożysko (obudowę łożyska)

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    147 1.9JTD 150KM 2005r
    Postów
    79

    Domyślnie

    Panowie takie pytanie. Temat jest o przedniej czy tylnej piaście? Jeżeli tył to jak najbardziej tylko piasta wraz z łożyskiem wchodzi w grę. Przód można zakupić osobno łożysko i piastę.

Podobne wątki

  1. ALFA 4C Kto tym jeździ??? Wymiana poglądów , opinie
    Utworzone przez spider 115 w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-03-2022, 15:08
  2. [Brera Spider] Wymiana kierownicy, opinie
    Utworzone przez Piotrunia1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-03-2017, 12:03
  3. Opinie GT 1.8
    Utworzone przez genero w dziale GT
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-01-2016, 08:36
  4. Opinie o TS.
    Utworzone przez mario333 w dziale 166
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 14-03-2014, 16:45
  5. 146 1.7 16v OPINIE
    Utworzone przez damian27 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-04-2007, 19:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory