Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Alfa Romeo 3.2 GTA na co zwrócić uwagę przy zakupie ?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 GTA
    Postów
    2

    Domyślnie Alfa Romeo 3.2 GTA na co zwrócić uwagę przy zakupie ?

    Wtam! tak jak w temacie poszukuję swojej pierwszej fury, budżet mam 40-50 k i padło na ten model, na co zwrócić uwagę przy zakupie i za jaka sumę kupie dobry egzemplarz, nie chciałbym wjechać na minę... Chciałbym też was zapytać jaki kolor na żywo prezentuje się najładniej, do wyboru mam czarną białą i srebrną, ale wiem że foty nie odzwierciedlają rzeczywistości,z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie ! Edit : chodzi mi o model 147 GTA

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Nie mam za dużo doświadczenia jeżeli chodzi konkretnie o GTA, ale nie dawno sam kupowałem AR 147 więc się wypowiem.
    Na Twoim uwagę przede wszystkim zwrócił bym uwagę na historię wypadkowości samochodu ponieważ samochody sportowe lubią być po większych dzwonach więc tutaj obowiązkowo za tą kasę czujnik lakieru i jazda dokładnie po całym samochodzie + obserwacja czy jakieś śruby nie były odkręcane, a elementy blacharskie wymieniane. Do tego szczególna uwaga jeżeli chodzi o korozję - jeżeli takowa jest to może świadczyć również o naprawach blacharskich.
    Jeżeli były wykonywane jakieś naprawy to zwróciłbym uwagę czy były wykonywane porządnie: min. czy zamontowane są wszystkie osłony np. czy pod komorą silnika znajduje się osłona pyłochłonna - niby banalna sprawa ale może świadczyć o tym że samochód gdzieś mocniej kiedyś przedarł albo naprawy wykonywane były niefachowo co potem może skutkować uszkodzeniem uszczelniacza wału lub innych urządzeń pomocniczych bo syf leci do środka.
    Jeżeli chodzi o silnik to do jego środka nie wejdziesz, niski przebieg może nic nie mówić o stanie silnika ale :
    -najlepiej żeby w ogóle nigdy w przeszłości nie był naprawiany bo nie wiadomo kto to robił;
    -powinieneś go sprawdzić gdy jest ciepły jak i zimny, jeżeli przyjedziesz i silnik jest ciepły przed prezentacją to od razu niech Ci się zaświeci lampka w głowie że coś może być nok;
    -powinien chodzić cicho bez żadnego klekotania po nagrzaniu,
    - silnik po mocniejszym przegazowaniu na postoju nie powinien kopcić - jeżeli dym jest koloru siwego to świadczy o dużym poborze oleju;
    - to samo po jeździe z górki lub po mocniejszej przegazówce gdy hamujesz silnikiem a potem nagle dodasz gazu nie powinien być widoczny żaden dym (najlepiej gdy wtedy jedzie ktoś znajomy z Tobą i to stwierdzi)
    - gdy sprawdzasz silnik na stacji pojazdów przy użycia analizatora spalin zwróć uwagę na właściwy skład spalin, szczególnie niską zawartość HC bo to również może świadczyć o paleniu oleju przez silnik chociaż nie zawsze tym sposobem sprawdzisz: ja u siebie przy zakupie miałem HC na poziomie 60 PPM a po kupnie okazało się że bierze ponad 1.5 l oleju na 1 k km;
    -możesz wpiąć się do gniazda obd i zobaczyć błędy, korekty tymczasowe i długoterminowe (nie powinny przekraczać kilku %);
    - od spodu zwrócić uwagę na łączenia podzespołów np. silikon na skrzyni, na misce olejowej bo jeżeli jest coś podejrzliwie podczyszczone i czyste to pewnie było coś naprawiane chyba że trafisz na samochó któy bardziej stał niż jeździł.
    Do tego wszystkie uwagi znajdujące się przy poradach przy zakupie dla konkretnie tego modelu czyli Alfa 147 (powinno być ich sporo bo temat jest na pewno znany, możesz znaleźć na forum). Warto też sprawdzić skrzynie czy biegi wchodzą dobrze bez szarpania + zawieszenie czy nie jest wybite, łożyska, układ kierowniczy czy nie ma luzów itp. Może ktoś bardziej doświadczony w tej kwestii się wypowie.
    Przynajmniej po części postarałem się pomóc, udanego zakupu

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    80

    Domyślnie

    Może jestem przewrażliwiony albo się nie znam jednak wszystkie te 3 auta na otomoto to jakieś takie takie patrząc na takie mobile.de gdzie zadbane egzemplarze chodza po 70-80 tysięcy złotych.

Podobne wątki

  1. [145] Na co zwrócić uwagę przy zakupie Alfa Romeo 145 1.6 TSpark
    Utworzone przez michal.jaskolsk w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2018, 22:23
  2. [159] Pierwsza alfa, pierwsze pytania i wątpliwości, na co zwrócić uwagę przy zakupie
    Utworzone przez megauchuch w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 01-10-2014, 08:34
  3. Na co zwrócić uwagę przy zakupie - Alfa GT
    Utworzone przez p_r_z_e_m_k_o w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-10-2011, 09:59
  4. Na co zwrócić uwagę przy zakupie 147
    Utworzone przez Guzol w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 14:04
  5. Na co zwrócić uwagę przy zakupie 156-tki 2.5 V6
    Utworzone przez Emenems w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 19-04-2007, 10:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory