Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: [147] Notoryczne przepalanie się bezpiecznika F35

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar afro500
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM Distinctive
    Postów
    2

    Domyślnie [147] Notoryczne przepalanie się bezpiecznika F35

    Witam wszystkich. Forum przeglądam już kilka lat odkąd zakupiłem moją Alfę, jednak to mój pierwszy post.

    Notorycznie przepala mi bezpiecznik F35. Początkowo było to powiedzmy co kilka miesięcy. Tak stało się dwukrotnie, jednak obecnie po włożeniu bezpiecznika, odpaleniu auta i ruszeniu bezpiecznik się przepala.

    Według opisu jest on odpowiedzialny za podświetlenie panelu sterowania klimatyzacji. Jednak po jego przepaleniu gaśnie podświetlenie panelu klimatyzacji oraz wywala kontrolki ABS i VSC oraz nie działa tempomat.

    Rozebrałem panel sterowania klimatyzacji i na pierwszy rzut oka wszystko jest ok. Póki bezpiecznik się nie przepali wszystkie diody od podświetlenia świecą, na płytce nic nie jest okopcone. Wydaje mi się, że bezpiecznik przepala się nie od razu po odpaleniu auta, tylko po ruszeniu z miejsca. Napisałem, że tak mi się wydaje, żeby być pewnym musiałbym to sprawdzić, jednak na chwilę obecną nie mam już bezpieczników Czy mogłoby to sugerować jakiś problem z czujnikami ABS? Przeszukałem forum, ale znalazłem tylko problemy z przepalaniem się żarówek podświetlenia, u mnie są ok, świecą. Poza tym, nie mam tam żarówek, są wlutowane diody. Nie wiem czy to różnica pomiędzy automatyczną, a ręczną klimatyzacją? Ktoś z Was może ma jakiś pomysł od czego zacząć albo miał podobny przypadek?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    F35 to nie tylko podświetlenie klimatyzacji, u mnie w instrukcji obsługi to też sterowanie tempomatu, światło cofania.
    Tak że w pierwszej kolejności odłączyłbym żarówkę światła cofania, ew. tempomat na wtyczce, jak możesz to podświetlenie klimatyzacji na wtyczkach i zobaczysz co się będzie działo. Czasami lubi się zrobić jakieś zwarcie w gnieździe żarówki lub w samej żarówce.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Masz gdzieś zwarcie, trzeba je tylko i aż znaleźć

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa 147 1.6 120KM
    Postów
    24

    Domyślnie

    dokładnie obejrzyj przewody w okolicy stycznika wstecznego przy skrzyni biegów , miałem takie przypadki , że przecierał się przewód i zwierał do skrzyni

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar afro500
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Krk
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115KM Distinctive
    Postów
    2

    Domyślnie

    Okazało się, że zwarcie jest na przewodzie do światła wstecznego przy lampie. Przewód był uszkodzony. Także diagnozy kolegów trafione, dziękuje i pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [145] Alfa 145 1,9 TD, układ chłodzenia wentylator. Przepalanie bezpiecznika 50A
    Utworzone przez jacek1008 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-07-2017, 03:03
  2. Brak kierunkowskazów i przepalanie się bezpiecznika
    Utworzone przez *qba222* w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-03-2017, 18:15
  3. Przepalanie się bezpiecznika :(
    Utworzone przez adrian85 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-01-2016, 20:52
  4. Notoryczne problemy z akumulatorami i uruchomieniem
    Utworzone przez Poszukiwacz w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-01-2016, 17:34
  5. Ciągłe przepalanie się bezpiecznika (xenony, zegary)
    Utworzone przez PLASTICZ w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 01-02-2015, 16:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory