Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Check engine, brak katalizatora, brak pełnej mocy 147 1,6TS

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    147 1,6Ts 120KM
    Postów
    4

    Domyślnie Check engine, brak katalizatora, brak pełnej mocy 147 1,6TS

    Cześć, kupiłem na świeżo Alfę 147, samochód udało się kupić tanio, ze względu na wysprzęglik, który trzeba było na stracie wymienić. Niestety okazuje się, że to niejedyny problem tego samochodu, auto pali po 11-12l przy lekkim traktowaniu, na zimnym silniku ruszając z jedynki auto nie ma mocy, silnikiem szarpie przy ruszaniu. Dziś wyskoczył check engine. Problem który pojawił się przy wymianie sprzęgła to brak katalizatora, jednak sonda za katem chyba nie powinna mieć wpływu na dawkę paliwa?
    Nie chciałbym wkładać tam katalizatora, bo auto jest warte jakieś 2500zł, zależy mi jednak aby samochód był sprawny. Zamówiłem już kabel ecuscan, jednak czy uda mi się z tego kabla wywnioskować która sonda jest wadliwa? Czy ten brak katalizatora może cały czas generować problemy, czy ewentualne zamienne sondy zdają egzamin?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar DENIZOTAC
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Busko-Zdrój
    Auto
    ALFA ROMEO 147
    Postów
    104

    Domyślnie

    Są takie emulatory pewno to druga sonda za katem
    1.6 TS 105 czy 120km
    Kup od razu dwa zwykły i kątowy z dziurką 2mm i 4mm może na którymś będzie dobrze
    Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
    https://allegro.pl/oferta/365-emulat...ource=facebook
    Ostatnio edytowane przez DENIZOTAC ; 25-12-2019 o 09:00

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Tutaj potrzebna jest dokładna diagnostyka, musisz odczytać błędy i popatrzyć w parametry silnika.
    Podejrzewam, że skoro samochód nie ma mocy to może być także wina wypadających zapłonów (świece ew. cewki) ale to tylko moje domysły na Twój opis szarpania samochodem.
    Wysokie spalanie może być spowodowane wieloma czynnikami, min.sonda lambda, przepływomierz ale i mechanicznymi uszkodzeniami lub zużyciem silnika.
    Jeżeli masz wycięty katalizator, a nie masz emulatora sondy lambda za katem to będzie zgłaszał błąd więc na to trzeba popatrzeć. Pierwsza sonda jest regulacyjna.
    Wymiana katalizatora w porównaniu do sprzęgła moim zdaniem nie powinna być droższa.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    147 1,6Ts 120KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Check engine zapalił mi się dopiero po przejechaniu autem 100km więc zakładam, że jakiś emulator tam musi być.
    Wypadania zapłonów nie słyszałam, może są na tyle drobne, że nie słychać tego.

    Podejrzewam, że silnik może być zalewany paliwem, bo spaliny mocno ciągną się po ulicy i jest bardzo intensywny zapach benzyny, czuć go nawet w kabinie, oczywiście spaliny

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał MateSS Zobacz post
    Podejrzewam, że silnik może być zalewany paliwem, bo spaliny mocno ciągną się po ulicy i jest bardzo intensywny zapach benzyny, czuć go nawet w kabinie, oczywiście spaliny
    Jak nie masz kata to tak czy inaczej moim zdaniem zapach będzie bardziej intensywny, bez odczytu błędów to wróżenie z fusów.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    147 1,6Ts 120KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za pomoc, czekam w takim razie na kabel. Czy program poda mi właśnie wartości pracy sondy i przepływomierza?

    Ten kabel będzie w porzadku? //allegro.pl/oferta/fiat-ecu-scan-interfejs-usb-obd2-najnowsza-wer-6829201543
    Ostatnio edytowane przez MateSS ; 25-12-2019 o 10:05

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o przepływomierz, to w programie powinny być dwa parametry przepływu: wartość zmierzona z przepływomierza i oczekiwana, ale na wolnych obrotach przy odcince przepływka powinna wskazywać maksymalny zakres, więcej tutaj: https://www.forum.alfaholicy.org/147...ywomierzy.html , ale niezawsze rozbieżne wskazania mogą sugerować uszkodzony przepływomierz (może to być np lewe powietrze).
    Jeżeli chodzi o sondę lambda to wartości napięcia powinny się zmieniać z wysokich na niskie a nie stać w miejscu.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    W przypadku błędu sondy diagnostycznej (za katem) P420, błąd potrafi się wyświetlić po kilkuset kilometrach, emulatory mogą go nie likwidować całkowicie (ale przy takiej ich cenie warto sprawdzić), gdy błąd będzie się dalej pojawiał trzeba przeprogramować sterownik i wyłączyć wskazania sondy diagnostycznej. I oczywiście trzeba zrobić odczyt błędów silnika.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    147 1,6Ts 120KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Check engine pojawił się faktycznie z powodu sondy za katalizatorem, którego nie ma. Nie będzie dla mnie problemem, aby raz w tygodniu go usunąć, jednak nadal jest problem ze zbyt dużym spalaniem silnika na zimno, ewidentnie go zalewa. Czy coś takiego może być wynikiem tej trzeciej sondy za katalizatorem?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał MateSS Zobacz post
    Check engine pojawił się faktycznie z powodu sondy za katalizatorem, którego nie ma. Nie będzie dla mnie problemem, aby raz w tygodniu go usunąć, jednak nadal jest problem ze zbyt dużym spalaniem silnika na zimno, ewidentnie go zalewa. Czy coś takiego może być wynikiem tej trzeciej sondy za katalizatorem?
    Teoretycznie druga sonda nie reguluje i nie ma wpływu na skład mieszanki a w praktyce silnik może przez nią wchodzić w tryb awaryjny i korzysta z stałych, bogatych map paliwowych, ale nie mam doświadczenia jak to działa konkrernie w tych silnikach.
    Miałeś zapisane jeszcze jakieś błędy?
    Wykonaj zapis danych na wykresach: rpm, napięcie na sondach lambda przed katalizatorem i za. Wtedy może bedziemy mogli coś więcej wywnioskować. Sprawdź też czy temperatura silnika zgadza się z rzeczywistością żeby wykluczyć czujnik temperatury.

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Check engine / brak mocy
    Utworzone przez Biały2626 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-09-2018, 08:45
  2. [159] Brak mocy, problem z turbiną - check engine
    Utworzone przez blazejsj w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 17-07-2018, 07:24
  3. [159] Check Engine, brak mocy, błąd P0091
    Utworzone przez patrykecz96 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-12-2017, 15:14
  4. [159] Have engine check + brak mocy
    Utworzone przez rysiek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 19:52
  5. [159] Brak mocy, check engine, drgania silnika
    Utworzone przez 1august1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-03-2016, 09:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory