Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Szyby - problem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    21

    Domyślnie Szyby - problem

    Cześć! Od jakiegoś czasu borykałem się z problemem szyby pasażera,aż do momentu kulminacyjnego właśnie dziś. Ledwo co się opuszczała, po wciśnięciu przycisku dosłownie parę mm, trzeba było klikać parę razy by opuścić ją do 1/5 wysokości.... oczywiście z zamykaniem to samo,musiałem z 5 minut klikać przycisk i pomagać ręka by ja w końcu zamknąć. Co może być przyczyną,miał ktoś podobny temat? Czyżby silownik? Jeśli tak to jaki jest koszt bo stawiam alfe we wtorek na sprzęgło to przydaloby się i tam zerknąć.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Smarowałeś prowadnice silikonem w sprayu?

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stiopa Zobacz post
    Smarowałeś prowadnice silikonem w sprayu?

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    Przy szybach nic nie robiłem nigdy. Prawa od x czasu coraz to gorzej chodziła. Ta od strony kierowcy strzelila dzisiaj przy otwarciu, był dźwięk jak pękający lod lecz wszystko działa,jakby przeskakuje tylko przy opuszczaniu.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jak szyba chodzi wolniej to coś jest nie teges i samo się nie naprawi. To co strzeliło to pewnie plastik na prowadnicy albo zawleczka, która wchodzi w klin mocujący szybę. Jednym słowem żaden silikon tutaj na tym etapie nie pomoże. Trzeba rozebrać drzwi i albo wymienić poszczególne elementy w mechanizmie albo cały podnośnik. Zarówno ślizgi, jak i mocowanie można kupić z zamiennika.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slk Zobacz post
    Przy szybach nic nie robiłem nigdy. Prawa od x czasu coraz to gorzej chodziła. Ta od strony kierowcy strzelila dzisiaj przy otwarciu, był dźwięk jak pękający lod lecz wszystko działa,jakby przeskakuje tylko przy opuszczaniu.
    To mogło pęknąć same mocowanie szyby na dole gdzie jest ten plastik który idzie do mechanizmu podnoszenia. Smarowanie prowadnic też pomaga bo u mnie ciężko szyby chodziły "skokowo" nawet. Na pewno warto sprawdzić samo ustawienie prowadnic. Można je regulować lekko po zdjęciu tapicerki z drzwi.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Jak szyba chodzi wolniej to coś jest nie teges i samo się nie naprawi. To co strzeliło to pewnie plastik na prowadnicy albo zawleczka, która wchodzi w klin mocujący szybę. Jednym słowem żaden silikon tutaj na tym etapie nie pomoże. Trzeba rozebrać drzwi i albo wymienić poszczególne elementy w mechanizmie albo cały podnośnik. Zarówno ślizgi, jak i mocowanie można kupić z zamiennika.
    We wtorek zostawiam alfe w serwisie na wymianę sprzęgła więc wspomne chłopakom by zajrzeli. Ile może kosztować taki mechanizm wraz z robocizną?

    Ps: Czy cena 1700 za komplet sprzęgła plus pompka pod pędalem wraz z robocizną to wygórowany koszt? Dają same dobre,sprawdzone części (tak mi powiedziano,pewnie valeo)

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slk Zobacz post
    We wtorek zostawiam alfe w serwisie na wymianę sprzęgła więc wspomne chłopakom by zajrzeli. Ile może kosztować taki mechanizm wraz z robocizną?

    Ps: Czy cena 1700 za komplet sprzęgła plus pompka pod pędalem wraz z robocizną to wygórowany koszt? Dają same dobre,sprawdzone części (tak mi powiedziano,pewnie valeo)
    Jeśli samo sprzęgło bez dwumasy (bo nie napisałeś, jaki masz silnik) z wymianą to dużo. Ale nie napisałeś też, gdzie mieszkasz a ceny w różnych rejonach kraju są różne. Rozumiem, że serwis to nie ASO?

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    21

    Domyślnie

    Bez dwumasy. 1.6ts 105km, Białystok. Serwis to oczywiście nie ASO a jeden z lepszych w naszym rejonie.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slk Zobacz post
    Bez dwumasy. 1.6ts 105km, Białystok. Serwis to oczywiście nie ASO a jeden z lepszych w naszym rejonie.
    To grubo kasują. To samo robiłem w JTD, gdzie jest więcej roboty i normalnie w okolicy z częściami Valeo wychodzi 1200 zł. Robiąc u kolegi i po rabatach 1000 zł. Patrząc na szybko, koszt Twoich części to około 600-650 zł... gdzie reszta?

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    To grubo kasują. To samo robiłem w JTD, gdzie jest więcej roboty i normalnie w okolicy z częściami Valeo wychodzi 1200 zł. Robiąc u kolegi i po rabatach 1000 zł. Patrząc na szybko, koszt Twoich części to około 600-650 zł... gdzie reszta?
    Też mnie zatkało jak dostałem telefon z ceną naprawy. Części jak mówisz 650,dolicz pompke pod sprzęgłem to 130. Licząc nawet 800zl to drugie tyle za robocizne to grubo. Będę musiał szukać kogoś innego.

Podobne wątki

  1. Problem z zasuwaniem szyby
    Utworzone przez badylija w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-11-2011, 16:39
  2. Big Problem!!! Parujące szyby!!!
    Utworzone przez marcus891 w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 22:13
  3. elektryczne szyby 147 problem
    Utworzone przez alfaromeo93 w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 18:42
  4. [145] Problem z mechanizmem otw. szyby
    Utworzone przez Patriko153 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 15:24
  5. [145] Problem z opuszczaniem szyby
    Utworzone przez gordon771 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-08-2009, 14:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory