Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: 147 1.9 JTD brak mocy od czasu do czasu

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jaki to błąd EGR? Może być ich kilka rodzajów. Rozbierz, wyczyść i sprawdź czy sztanga od elektromagnesu chodzi płynnie. Czyszczenie zazwyczaj pomaga. Ale trzeba też wyczyścić jego sąsiedztwo.

    Dlaczego Ci się nie łączy nie zgadnie nawet wróżbita Maciej... Nie wiemy czym się łączysz, jakiego programu używasz, na jakim systemie itd.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    147 1.9 JTDm 937 A3.000
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Jaki to błąd EGR? Może być ich kilka rodzajów. Rozbierz, wyczyść i sprawdź czy sztanga od elektromagnesu chodzi płynnie. Czyszczenie zazwyczaj pomaga. Ale trzeba też wyczyścić jego sąsiedztwo.

    Dlaczego Ci się nie łączy nie zgadnie nawet wróżbita Maciej... Nie wiemy czym się łączysz, jakiego programu używasz, na jakim systemie itd.
    Nie zanotowałem błędu, ale chyba było to coś w stylu P04... na pewno P i na pewno 04...później albo 01 albo 02, zamotałem się i skasowałem bez zapisywania, później błąd się nie pojawiał.
    Problem z interfejsem rozwiązany, pomogła zmiana portu USB na zwykły 2.0 i ustawienie prędkości portu w ustawieniach sterownika w Windowsie na 38400.

    Zrobiłem kilka wykresów, najbardziej zastanawiający jest ten właśnie z EGR, ewidentnie dało się zauważyć że mulenie występuje wtedy, kiedy EGR się otwiera. Wykresu z doładowania nie zapisałem bo mi się program wyłączył, ale spoglądając na niego w trakcie jazdy widać było że ciśnienie mierzone i oczekiwane były podobne przez cały czas (swoją drogą, co się dzieje z całym tym doładowaniem, kiedy nie trafia do komory spalania, bo EGR akurat postanowił się otworzyć?) Co mnie zastanowiłoto też to, że w stanie spoczynku cisnienie doładowania wynosiło 999mbar i z tej wartości rosło - czy to nie jest za dużo?

    Powietrze niby w normie, chociaz nie wiem czy powinno to wyglądać tak skokowo:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	XXhT743.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	93.9 KB
ID:	265210

    A tutaj EGR, też dość haotycznie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ozU7uJP[1].jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	93.4 KB
ID:	265209
    Attached Files Attached Files

  3. #13
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    147 1.9 JTDm 937 A3.000
    Postów
    30

    Domyślnie

    Odświeżam. Problem na 99% leży w sterowaniu zaworem EGR, który pod wpływem temperatury traci płynność dzialania. MES regularnie pokazuje błąd 0401. Jaki macie sposób na demontaż tego elektromagnesu? Na YT widziałem filmik gdzie gość miał otwór przy wtyczce, wkładając tam wiertło był w stanie wybić cały rdzeń i go rozebrać . Czy musiałbym taki otwór w swoim EGR wywiercić , bo żadnego otworu tam nie ma? Pytam tutaj bo tutorial na forum stracił ważność

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    6

    Domyślnie

    A nie lepiej zaslepic EGR i zapomnieć?

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    147 1.9 JTDm 937 A3.000
    Postów
    30

    Domyślnie

    Nie mam pewności, że to EGR. Właściwie w ostatnich dniach MES pokazywał mi wręcz wzorową prace zaworu, błędów brak, dlatego mechanik z którym się konsultowałem radził sprawdzić przeplywomierz, który może powodować całe zamieszanie.

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Mniszków
    Auto
    Alfa Romeo 156 sportwagon 2,4jtd 150 Distinctive
    Postów
    13

    Domyślnie

    Ja ze swojej strony polecam sprawdzić węże które dochodzą do turbiny, między przepływomierzem a turbo. Ja tak miałem co prawda w 1,9JTD 105. Moc była a potem znikała, zero błędów. Najczęściej pęka na kolanku.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ale czy ten mechanik widział wykres pracy przepływomierza? Tutaj nie ma anomalii i jego parametry są ok. Za to wykres EGR'u jest niezbyt dobry. Mierzyłeś ciśnienie turbiny podczas przyspieszania?

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    147 1.9 JTDm 937 A3.000
    Postów
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin1986 Zobacz post
    Ja ze swojej strony polecam sprawdzić węże które dochodzą do turbiny, między przepływomierzem a turbo. Ja tak miałem co prawda w 1,9JTD 105. Moc była a potem znikała, zero błędów. Najczęściej pęka na kolanku.
    Coś w tym może być, ostatnio znalazłem cos takiego:



    Kupiłem opaskę zaciskową, lekko pomogło, bo samochód znowu zaczął wstawać w okolicy 2000 rpm zamiast 3000 rpm.

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Ale czy ten mechanik widział wykres pracy przepływomierza? Tutaj nie ma anomalii i jego parametry są ok. Za to wykres EGR'u jest niezbyt dobry. Mierzyłeś ciśnienie turbiny podczas przyspieszania?
    3.txt
    1.txt

    Mam coś takiego. Może faktycznie powinienem sprawdzić/wymienić wszelkie przewody od podciśnienia?
    Ostatnio edytowane przez AndrzejB ; 26-01-2020 o 15:33

  9. #19
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    147 1.9 JTDm 937 A3.000
    Postów
    30

    Domyślnie

    Mała aktualizacja:

    Oprócz wymiany zacisku na pompie próżniowej, przerobiłem nieco kwestię podciśnienia w ten sposób, że podciśnienie od razu idzie do zaworu sterującego turbiną zamiast do zbiorniczka podciśnienia. Pojeżdżę trochę i zobaczę jak takie rozwiązanie się sprawdzi.

    Druga kwestia, o którą chciałem zapytać - jakie są standardowe parametry dla temperatury powietrza mierzonej przez przepływomierz? Na zewnątrz mamy ok 0 stopni, tymczasem przepływka twierdzi, że zasysane powietrze ma temperaturę ~30 stopni. Czy ta wartość jest poprawna, czy może jednak coś się w przepływomierzu pierdzieli?

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Logi z pracy turbiny zrób przyspieszając od np 1500 o 4000 obr na 3 biegu. Wtedy widać najlepiej, jak to pracuje pod obciążeniem. Inaczej nie uzyskasz miarodajnych parametrów.

Podobne wątki

  1. [Brera] Brak mocy po upływie czasu.
    Utworzone przez Demoore w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-11-2019, 16:11
  2. 156 jtd, gaśnie nagle (od czasu do czasu)
    Utworzone przez andrzejbst w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 13:07
  3. Zmiana czasu/godziny
    Utworzone przez konrad53 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 17:39
  4. Brak reakcji z strony alarmu do czasu...
    Utworzone przez Dariush w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 18:57
  5. Ustawienie czasu w 166
    Utworzone przez Sławek w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 09:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory