Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Zawieszenie gwint/czy nie gwint

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 150KM
    Postów
    5

    Domyślnie Zawieszenie gwint/czy nie gwint

    Witam wszystkich miłośników Alfy i nie tylko mam pytanie a zarazem prośbę w podjeciu przezemnie pewnej decyzji.
    Od jakiegos czasu jestem posiadaczem Alfy 147 z gwintowanym zawieszeniem Novitec(zamontowane podczas kupna) i chciałem sie was poradzic odnosnie podniesienia ciut autka do góry. poprzedni własciciel obnizyl je na tyle ze problematyczne staje sie wożenie jakiegokolwiek obciążenia z tylu badz w bagazniku gdys przy ostrzejszym pokonywaniu zakrętów koła lubią trzeć o nadkola.Dzis byłem u znajomego mechanika i stwierdził ze gwinty te są strasznie zapieczone i ciężko je ruszyć trzeba było by rozbierac całe zawieszenie osobno na stól czyscic psikac etc i wtedy probowac cos zdziałać czy moze radzicie wymienic te gwinty na cos innego normalnego ze tak to nazwe Eibachy czy cos podobnego z lekko juz obnizonym standardem od seryjnych sprezyn czy amortyzatorow??? bede wdzieczny za pomoc i sugestie

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego, czy pod względem komfortu jeździ Ci się na tym okej i czy podoba Ci się wizualnie jak wygląda. Jeśli tak, to na pewno zostawiłbym gwint. Jakie masz koła? Parametry felg, opon? Można pokombinować z rolowaniem nadkoli, wrzuceniem węższej opony. Ja miałem najpierw serie, potem eibacha -30 a teraz gwint i nie wróciłbym wstecz... Co do "naprawy" tego gwintu to bardziej szukałbym rad u jakiegoś mechanika, który ma doświadczenie z glebieniem samochodów, bo sam się przekonałem, że tacy zwykli to często nawet gwintu zakładać nie chcą.

    Dla porównania fotka jak wygląda na eibachu z 18" felgami.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3486.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	115.0 KB
ID:	265384

Podobne wątki

  1. Zawieszenie sportowe a gwint POMOC ! :)
    Utworzone przez DJJacO w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 15:26
  2. 147 - gwint AP
    Utworzone przez konrad53 w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 19-12-2016, 12:46
  3. Gwint w GT
    Utworzone przez Aleks_K w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-04-2013, 17:32
  4. [156] Gwint
    Utworzone przez Ziomek w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-09-2010, 21:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory