Witam,
Mam problem z ciśnieniem oleju w alfie 147fl z 2.0TS , a mianowicie zapala mi się kontrolka zbyt niskiego ciśnienia oleju (zapala ona się tylko przy starcie auta, nigdy podczas jazdy).
Co zrobiłem do tej pory ,ale nie pomogło:
  1. Wymiana oleju z 10w40 na 5w50 (wymiana po zakupie i z myślą że polecany jest dla tego 10w60)
  2. Wymiana filtra (wraz z olejem i również z myślą o zaworze bocznikowym)
  3. Wymiana czujnika oleju oryginał fiata


Pomiary manometrem:
Podstawa filtra oleju
4-6 bar (1000rpm-4000rpm) temperatura oleju ok 40*C
Zamiast czujnika oleju
4-6 bar(1000rpm-4000rpm) temperatura oleju ok 40*C

Zauważyłem że wiązka od czujnika wygląda bardzo dziwnie, bo jest puszczona prawdopodobnie razem z czujnikiem stukowym w izolacji włóknistej ponad główną wiązkę i trafia do bezpieczników i są one razem wpięte w jedno gniazdo tak jak na zdjęciu
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	60.4 KB
ID:	265284Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	54.7 KB
ID:	265285Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	72.5 KB
ID:	265286
z ciekawości zmierzyłem opór na przewodzie od czujnika oleju do końcówek wtyczki bezpieczników i wynosi on 0,5 K ohm (dość dużo jak na prosty przewód z bezpiecznikiem)
gniazdo wpięcia Obwody pośrednie servizi (wtrysk elektroniczny) F11 prąd nominalny 15 A

Teraz mam pytanie jak to powinno wyglądać z instalacją do czujnika, bo nie wierze że to jest wina ciśnienia oleju, bo auto nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków, nie pobiera oleju jeździ normalnie jedynie pali 15l w mieście ale to pewnie nie przez czujnik ciśnienia oleju.
Jakby ktoś mógł podesłać zdjęcie od ts jak wygląda instalacja bezpieczników obok akumulatora