Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Problem ze sprzęgłem... :/

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Masz wystarczającą ilość plynu w zbiorniczku? Sprawdzałeś?

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Sanok
    Auto
    Alfa romeo gt 2.0 jts 2005
    Postów
    148

    Domyślnie

    Nie wiem jak w tym samochodzie jest ale jak wymieniałem sprzęgło(komplet) to postanowiłem dla pewności odpowietrzyć ,nalałem płyn do poziomu max i zapowietrzyłem całkowicie pedał leciał sam w dół. Okazało się że płyn musi być pod korek ,bo tam są małe otwory przy górze i nimi leci płyn przy odpowietrzaniu. Pilnowałem żeby było pod korek i odpowietrzyłem.Tak było u mnie.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jeśli problem dotyczy sprzęgła, które naprawiał/wymieniał kilka miesięcy temu mechanik to jedź do niego najpierw. Swoją drogą 1200 za wymianę samej tarczy to lekka przesada.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Dukla
    Auto
    Alfa147jtdm
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekswirek Zobacz post
    Nie wiem jak w tym samochodzie jest ale jak wymieniałem sprzęgło(komplet) to postanowiłem dla pewności odpowietrzyć ,nalałem płyn do poziomu max i zapowietrzyłem całkowicie pedał leciał sam w dół. Okazało się że płyn musi być pod korek ,bo tam są małe otwory przy górze i nimi leci płyn przy odpowietrzaniu. Pilnowałem żeby było pod korek i odpowietrzyłem.Tak było u mnie.
    No masz racje ja miałem max nalane i okazalo sie ze musi byc pod korek. Tylko nie wiem dlaczego ale w mojej 147 od kiedy ja mam ciezko sprzeglo chodzi. Jezdzilem roznyni samochodami ale w moim naprawde ciezko.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Jeśli problem dotyczy sprzęgła, które naprawiał/wymieniał kilka miesięcy temu mechanik to jedź do niego najpierw. Swoją drogą 1200 za wymianę samej tarczy to lekka przesada.
    No powiem ci ze faktycznie przesada bo tylko tarcze wymienil. Szukalem ostatnio ceny i znalazlem kompletny dwumas z tarcza firmy VALEO za 1200 zł. Trzeba zmienic mechanika na przyszly raz chociaz ten jeszcze byl najtańszy w mojej okolicy.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Radwan
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Obecnie Alfa Mito, oraz 147 jtdm 8v 120, była GT
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Jeśli problem dotyczy sprzęgła, które naprawiał/wymieniał kilka miesięcy temu mechanik to jedź do niego najpierw. Swoją drogą 1200 za wymianę samej tarczy to lekka przesada.
    Dokładnie, dlatego trzeba reklamować, a nie gdybać.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar zwarte147
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 , 1.6TS ECO 77KW (105KM)
    Postów
    104

    Domyślnie

    Ja wymieniałem sprzęgło i wysprzęglik ( Sachs ) 1,5roku temu. Jechałem do domu na urlop z Holandii do Lublina, na wysokości Łodzi czyli gdzieś 400km od domu zaczęło coś piszczeć , a że kiedyś robiłem to też w Peugeocie to szybko zdiagnozowałem wciskając pedał sprzęgła - piski ustawały. Jechałem na farta bo miałem za sobą 20h w podróży i 8h korków z racji zamniętej A2 na wysokości Berlina. Dojechałem do domu cało i zdrowo, następnego dnia ruszyłem na warszta, po przejechaniu 20KM pedał też się robił luźny, trzeba go było podpompowywać aż w końcu wszedł w podłogę i tam został. Za komplet zapłaciłem ok 900zł + 300zł robota.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm
    Postów
    14

    Domyślnie

    Osobiście też nie rozumie jak majac wszystko na wierzchu wymienić tylko tarcze bo podobno docisk i reszta jest ok. Dobra, dwumas można jakoś zdiagnozować ale bawić sie w zostawianie docisku i łożyska starego to troche nie bardzo przy rozmachu prac. Nie mniej temat mnie ciekawi bo sam kupiłem Alfe z twardym sprzęgłem. Wymieniłem płyn, wysprzęglik, odpowietrzone i nadal bez zmian. W kolejce czeka jeszcze nowa pompa sprzęgł ale to sie zrobi. Mimo tego sprzegło nie ślizga, biegi wchodzą wydaje mi sie dobrze jedynie zostaje jakby aspekt komfortu.

Podobne wątki

  1. Problem ze sprzęgłem!
    Utworzone przez Glazjbch w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 20:10
  2. 1,9 JTD problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez Bartek9441 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 22:45
  3. Problem ze sprzęgłem JTD
    Utworzone przez damiyc w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 08:06
  4. Problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez dartvader w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 10:39
  5. [33] Problem ze sprzęgłem
    Utworzone przez 10darek01 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-09-2007, 12:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory