Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Zwiększone spalanie i dym z wydechu na zimnym

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 147 1,9 jtd m-jet 16v przed lift
    Postów
    5

    Domyślnie Zwiększone spalanie i dym z wydechu na zimnym

    Witam, posiadam alfę z silnikiem 1,9 jtd m jet i mam ja od kilku miesięcy. Wcześniej nie było z nią żadnych większych problemów aż do tego czasu. Od kilku dni zaobserwowałem ze po odpaleniu silnika nie puszcza on żadnej chmury tylko dopiero jak ruszę to dymi dosyć mocno dopóki się nie rozgrzeje. Kiedy złapie temperaturę dymienie z rury zanika i puszcza mała chmurkę tylko przy większych obrotach ale to raczej normalne( jeśli się mylę proszę mnie poprawić). Mało tego, po odpaleniu chwilowe zużycie paliwa wynosi 25 l i w raz ze wzrostem temperatury silnika zmniejsza się i spada do normalnych wartości. Po paru dniach ze średniej 7,2l/100 skoczyło na 8,1l.Miał ktoś podobny przypadek? Co mogło nawalić? Proszę o pomoc

    PS. Spotkałem się z opinia ze wtryski mogą się kończyć, czy to możliwe?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Z tego co napisałeś to masz w pełni sprawny samochód i szukasz dziury w całym. Zimniej sie zrobiło to i Ci spalanie wzrosło to normalne. Biały dym z rury też jest czymś normalnym dopóki silnik sie nie rozgrzeje. Jeździć nie przejmować sie i obserwować tyle.
    Dla świętego spokoju sprawdź jeszcze poziom płynu chłodzącego jak jest oki nie przejmuj sie i śmigaj.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kubson16 Zobacz post
    Witam, posiadam alfę z silnikiem 1,9 jtd m jet i mam ja od kilku miesięcy. Wcześniej nie było z nią żadnych większych problemów aż do tego czasu. Od kilku dni zaobserwowałem ze po odpaleniu silnika nie puszcza on żadnej chmury tylko dopiero jak ruszę to dymi dosyć mocno dopóki się nie rozgrzeje. Kiedy złapie temperaturę dymienie z rury zanika i puszcza mała chmurkę tylko przy większych obrotach ale to raczej normalne( jeśli się mylę proszę mnie poprawić). Mało tego, po odpaleniu chwilowe zużycie paliwa wynosi 25 l i w raz ze wzrostem temperatury silnika zmniejsza się i spada do normalnych wartości. Po paru dniach ze średniej 7,2l/100 skoczyło na 8,1l.Miał ktoś podobny przypadek? Co mogło nawalić? Proszę o pomoc

    PS. Spotkałem się z opinia ze wtryski mogą się kończyć, czy to możliwe?
    Pierwsz post pierwszy samochód.Biały "dym" to para wodna.Powinieneś jeszcze pamiętać to z fizyki.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 147 1,9 jtd m-jet 16v przed lift
    Postów
    5

    Domyślnie

    Okej, może faktycznie trochę wyolbrzymiam ale na początku się lekko przestraszyłem bo nic nie przychodziło mi do głowy co może być nie tak z samochodem. Dzięki jak podpowiedzi

Podobne wątki

  1. MiTo 1.4 155KM Wkładka K&N a zwiększone spalanie
    Utworzone przez dikileiden w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-02-2018, 13:07
  2. [159] Zwiększone spalanie, wskaźnik turbo
    Utworzone przez bioly3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-11-2016, 13:38
  3. Nowy przepływomierz, zwiększone spalanie
    Utworzone przez dStan w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-07-2015, 14:40
  4. Zwiększone spalanie 2.0 JTS
    Utworzone przez Krzychu_19 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 00:10
  5. Alfa 156 2.0 TS - Brak mocy, zwiększone spalanie
    Utworzone przez Mariano11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-01-2012, 10:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory