Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Błąd sondy lambda

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie Błąd sondy lambda

    Cześć. Po wymianie uszczelki pod głowicą, rozrządu i świec wyskoczyły mi dwa błędy od sondy lambda, coś o grzałce. Konkretnie P0135 i P1135. Przypadek, czy może mieć to powiązanie z tym co było robione? 147 1.6 105km

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    https://www.forum.alfaholicy.org/159...dy_lambda.html

    Post nr 6. Co prawda tam mówią o 159 ale może to jakiś trop.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar zwarte147
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 , 1.6TS ECO 77KW (105KM)
    Postów
    104

    Domyślnie

    U mnie w 147 1.6TS ECO te dwa błędy sond lambda jak dobrze pamiętam to był problem z "zapchanym" katalizatorem. Doradzili mi kiedyś, żeby przegonić auto autostradą na wysokich obrotach i katalizator się 'odetka' . Tak też zrobiłem, po wykasowaniu błędu nie było, jeździłem z pół roku i kiedyś przymuliłem go na mieście i wyskoczyła znowu marchewka. Jak podepniesz pod kompa nawet zwykłą wtyczką OBD to na apce torque pokaże ci wartości sond . jedna jak dobrze kojarzę musi być stała a druga się lekko zmienia. Z informacji na innych forach wynika, że do wymiany jest sonda . U mnie z czego co mi wiadomo jest wymieniana ale nie wiem czy to oryginał czy zamiennik bo ponoć z zamiennikami są często problemy .

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Tak czy tak wrócę z tym do mechanika, chciałem się troszkę dokształcić wcześniej. Ale coś nie dowierzam, żeby ten katalizator zapchał się akurat teraz, tym bardziej, że jednak jest sporo postów o pojawieniu się tego błędu po wymianie rozrządu


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Lotek900
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Płaza
    Auto
    Były: Alfa Romeo 156 1.6 T.S, Alfa Romeo 156 1.9 JTD, Alfa Romeo 166 3.0 V6, Alfa Romeo 156Ti
    Postów
    823

    Domyślnie

    Jasne że wracaj. Niech ustawi rozrząd jeszcze raz.
    P.S masz jakiegoś swojego mechanika czy przypadkowy?

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Znam go także zaufany. Możliwe, że check od przestawionego rozrządu wyskoczyłby dopiero po kilku kilometrach, czy raczej od razu na pierwszym odpaleniu?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał konrad53 Zobacz post
    Znam go także zaufany. Możliwe, że check od przestawionego rozrządu wyskoczyłby dopiero po kilku kilometrach, czy raczej od razu na pierwszym odpaleniu?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Możliwe ale jak masz przestawiony tylko wałek od zaworów ssących, wtedy najczęściej wyrzuca błąd przepływki. Jak przestawiony jest wałek wydechowy to check'a masz od razu.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Z tego co pytałem to rozrząd był robiony na blokadach. Wolałbym, żeby to jednak sonda padła niż coś zle ustawione... może przypadek. Oddam i zobaczymy


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Jak sypnęło błędami sond to nie rozrząd. A co było przyczyną remontu? Jak jeździłeś przed remontem np. przez pewien odcinek na 3 cylindry bo jeden nie palił albo mocno przerywał to mogłeś przegrzać sondę.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino_14 Zobacz post
    Jak sypnęło błędami sond to nie rozrząd. A co było przyczyną remontu? Jak jeździłeś przed remontem np. przez pewien odcinek na 3 cylindry bo jeden nie palił albo mocno przerywał to mogłeś przegrzać sondę.
    Remontu całego silnika nie robiłem, samą uszczelkę głowicy. Od kilku miesięcy miałem duże ciśnienie w zbiorniczku wyrównawczym na kompletnie zimnym silniku. Po odkręceniu poziom płynu wzrastał o dobre 2cm. Pytałem wtedy kilku mechaników, ale każdy mnie zlewał ze tak ma być, test uszczelki tez nic nie pokazał. Pojezdzilem jeszcze dwa miesiące i zacząłem słyszeć dźwięk bulkającej wody przy dodawaniu gazu, słyszalny w środku auta. I w ten sam dzień w korku temperatura jednorazowo wzrosła mi do 100 stopni, wiec zaczął się delikatnie przegrzewać. I wtedy test uszczelki już wyszedł pozytywnie. Oddałem od razu żeby już go nie męczyć, i na uszczelce były ślady ze zaczynało już powoli dmuchać. A innych objawów typowych dla uszczelki nie było żadnych. No i oczywiście przy uszczelce planowanie głowicy i cały zestaw obowiązkowo. Z problemów ze świecami, to chwile przed oddaniem auta jak odpaliłem od razu mi zgasł, za drugim odpalił dobrze tyko przez chwile szarpało budą. Zbiegło się to w czasie z tym problemem z uszczelką, także wymieniłem świece przy okazji.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. [155] Błąd 0A INTEGRATOR SONDY LAMBDA
    Utworzone przez kazikx w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-10-2017, 22:11
  2. Alfa 147 1,6 TS Błąd Sondy Lambda
    Utworzone przez bromal w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-06-2016, 21:19
  3. alfa 147 1.6 ts błąd sondy lambda
    Utworzone przez bobek22225 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-09-2015, 08:29
  4. [155] błąd integrator sondy lambda
    Utworzone przez Farciaż w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 11:54
  5. Błąd sondy lambda (PO150) + błąd zapłonu?
    Utworzone przez Natalia79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 13:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory