Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Potrzebuję blokad do rozrządu alfa 147

  1. #11
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino_14 Zobacz post
    Jak masz źle ustawiony rozrząd to lecą wartości korekt. U mnie były ok <1% więc nie ma moim zdaniem tutaj mowy o źle ustawiony rozrządzie, aczkolwiek fakt - 100% pewności gwarantuje ustawienie rozrządu na blokadach i tutaj kłócić się nie ma sensu.


    A później drżenie silnika na wolnych, duże spalanie itp.. Daleko przykładów szukać nie trzeba: https://www.forum.alfaholicy.org/156...jakosc_-3.html
    Tylko dobrej jakości blokady.
    Na temat tego przykladu ktory podales wole się nie wypowiadać. Kupilem blokady z allegro do v6 którymi tak straszono i po porownaniu z serwisowymi okazały się identyczne. POWTÓRZĘ nie da się napisać prawidlowo paska bez blokad poniewarz bez blokad nie luzujesz kół co konieczne by napiecie paska było wlasciwe.To samo tyczy prawidlowej pozycji wałków podczas napinania.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Kupilem blokady z allegro do v6 którymi tak straszono i po porownaniu z serwisowymi okazały się identyczne.
    A jak to sprawdziłeś? Napiszę Ci to co Ty mi napisałeś:
    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    To że auto jedzie to nie znaczy że jest dobrze ustawione.
    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    POWTÓRZĘ nie da się napisać prawidlowo paska bez blokad poniewarz bez blokad nie luzujesz kół co konieczne by napiecie paska było wlasciwe.To samo tyczy prawidlowej pozycji wałków podczas napinania.
    Twoje argumenty są przemawiające aczkolwiek można by dyskutować o napięciu paska bo i tak wymianie paska w TS i tak wykonujesz dwa obroty wałem korbowym przy maksymalnym docisku napinacza a później luzujesz więc naciąg ustala się odpowiedni aczkolwiek nie ma ta dyskusja dalej żadnego sensu. Jak ktoś chce mieć pewność i zrobione zgodnie ze sztuką to wymiana rozrządu tylko z blokadami, nie ma sensu dalej się rozpisywać - tutaj w zupełności się z Tobą zgodzę.
    U siebie rozrząd wymieniłem bez blokad bo "pierwsze lepsze z allegro" jak się okazało przy wymianie miały na tyle duże luzy że nie leżały jednoznacznie na wałku wiec powiedzmy że wybrałem mniejsze zło, a samochód musiał od następnego dnia jeździć. Zresztą silnik i tak się okazał przy okazji u mnie gruz a chciałem dojeździć 3-4 miesiące, nowy składam na porządnych blokadach i nowych częściach. Potraktowałem to jako eksperyment, nie miałem nic do stracenia. Mnie się udało, aczkolwiek może ktoś ma inne doświadczenia.
    Ostatnio edytowane przez Marcino_14 ; 13-03-2020 o 12:42

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Już Ci pisze jak sprawdzilem.ustawilem rozrzad i nie skladalem do czasu az dostalem na parenascie min ori blokady.Przylozylem wszystkie cztery i pasowaly idealnie na krzywki tak samo jak te z allegro.nie pamietam nazwy tych blokad.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Spoko, może miałeś więcej szczęścia niż ja. Każdy robi jak uważa, ja się już raz przejechałem na tanich blokadach.

Podobne wątki

  1. Wymiana rozrządu bez blokad alfa 147 1.6 105 KM
    Utworzone przez ayrekp w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-01-2024, 21:09
  2. Wymiana rozrządu bez blokad V6
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale 166
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 15-02-2020, 23:16
  3. Wypożyczenie blokad rozrządu V6 24V
    Utworzone przez turbodreamer w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 18:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory