Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Klocki/tarcze

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar zwarte147
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 , 1.6TS ECO 77KW (105KM)
    Postów
    104

    Domyślnie Klocki/tarcze

    Witam, pytanie odnośnie tarcz/klocków hamulcowych z przodu. Mam kilka problemów opisywanych tu na forum ze sprężynami, koło z bąblem i takie różne animozje- jeszcze jedno odnośnie tarcz . Przy hamowaniu, szczególnie ostatniej fazie czuć czasami może nie jakieś mocne bicie ale takie wrażenie jakby pulsował pedał hamulca i hamowanie nie jest płynne . Zauważyłem już kiedyś , że przy kręceniu prawym kołem np jak jest podniesione auto słychać jak klocki ocierają o tarcze ale nie przy całym obrocie tylko w jednym miejscu . Jak się jedzie autem przy ruszaniu słychać z prawego koła takie piszczenie wraz z obracającym się kołem i prędkością auta robi się coraz szybsze i często przy rozpędzaniu słychać właśnie identyczny odgłos jakby klocki tarły o tarczę. Stan klocków jest bardzo dobry , z tyłu ogólnie są wymieniane 3tygodnie temu. Tarcze w ogóle nie mają tej śruby mocującej bo fachowcy stwierdzili, że szpilki i tak docisną piastę do tarczy , że nie jest potrzebna. A co do tego piszczenia i ocierania , bicia tarcza może być krzywa ? Wymienić od razu z klockami ? koszt nie duży za granicą a jak robić to od razu razem.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar mufas
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR GT jtd
    Postów
    339

    Domyślnie

    Zakładam, że powierzchnia piasty przylegająca do tarczy jest czyściutka? Zero syfu i zero smaru.
    Sprawdź miernikiem zegarowym bicie tarczy i samej piasty, bo może się okazać, że piasta jest krzywa.
    Jeśli bicie niewielkie, a tarcza gruba, to możesz zrobić przetaczanie na aucie.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar zwarte147
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 , 1.6TS ECO 77KW (105KM)
    Postów
    104

    Domyślnie

    Oki, generalnie to są jeszcze opony 7 letnie, używane na stalowych felgach, wyważane były przy zakładaniu 2msc temu chociaż mają bąble a to z czego co mi wiadomo też powoduje różne drgania , bicia i problemy z jazdą . Ciekawi mnie jedna rzecz bo tam mam mix szpilek różnych . Ogólnie auto ma rozstaw 5x98 ale jakiś baran czyt. poprzedni właściciel wsadził na nią koła 18 calowe 5x100 i użył mixu szpilek pływających, "złodziejki" itp - generalnie śruby długie do felg aluminiowych. Auto jeździło na tych kołach prawie 2 lata , teraz stalowe felgi założone są na tych samych szplikach, nie ma tu żadnego problemu ? Słyszałem , że na pływających śrubach normalna felga może się teraz " przesuwać " czy może źle być obsadzona też .

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Mniszków
    Auto
    Alfa Romeo 156 sportwagon 2,4jtd 150 Distinctive
    Postów
    13

    Domyślnie

    A felga na piastę pasuje? Jeśli jest większy otwór w feldze to musi być pierścień centrujący. Ja bym najpierw wymienił opony na nowe a potem szukał dalej.

Podobne wątki

  1. Tarcze klocki 156
    Utworzone przez PewienPan w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-09-2018, 18:27
  2. tarcze +klocki
    Utworzone przez Kevin88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 17:12
  3. Klocki i tarcze
    Utworzone przez Vojtas w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-05-2011, 21:20
  4. klocki i tarcze tył
    Utworzone przez Morton w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-05-2011, 13:22
  5. [156] Tarcze i klocki.
    Utworzone przez cysio w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-05-2008, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory