Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Sprężyny amortyzatorów przód ciąg dalszy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar zwarte147
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 , 1.6TS ECO 77KW (105KM)
    Postów
    104

    Domyślnie Sprężyny amortyzatorów przód ciąg dalszy

    Witam, niedawno dodawałem kilka postów na temat stuków, bicia kół, nie równych sprężyn itp itd - sporo osób ciekawiło to jak skończy się ten wątek a więc - zostały wymienione opony z przodu + łożysko, ustawiona geometria , komfort jazdy zdecydowanie się poprawił , warsztat chyba najbardziej polecany tu w okolicy niczego się więcej nie dopatrzył chociaż po moich oględzinach lewa sprężyna dalej jest lekko ściśnięta na dole . Z racji tego, że do warsztatu jest 1km a dziś czasu nie było - jutro dalej będziemy walczyli z tematem. Moje jeszcze jedno pytanie - czy da się w Alfa 147 źle założyć sprężyny z przodu jeżeli na dole są wąskie a na górze szerokie ? Kąt pochylenia sprężyny z lewej strony jest inny niż z prawej , ciągle. Sprężyna na górze przy górnym wahaczu po stronie dobrej jest na odstępnie ok 1cm - po tej złej ok 3cm . Da się źle obsadzić sprężyne na górnej poduszce lub po prostu źle to przykręcić ?


    edit. z czego co sprawdzałem to lewa strona z tą ściśnięta sprężyną jest jakieś 1,5-2cm niżej od prawej . Sprężyny nowe KYB wymienione 2tyg temu. Od razu po wymianie sprężyn było widać, że są ściśnięte. Do auta zakupiłem sprężyny KAYABA a na forach dużo piszą o problemach, że przy wymianie dwóch trafiają się nie równe, auto krzywo stoi i nie chcą się ułożyć, że niby szajs chociaż tanie nie są.
    Ostatnio edytowane przez zwarte147 ; 28-02-2020 o 22:54

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Okolice Kielc
    Auto
    Alfa 147 2.0ts 2002r. I alfa 156sw 2.0ts 2000r. Alfa GT 2.0 jts 2004r.
    Postów
    99

    Domyślnie

    A amortyzatory zmieniales..? Porownywales czy sa takiej samiej dlugosci..?

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar zwarte147
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 , 1.6TS ECO 77KW (105KM)
    Postów
    104

    Domyślnie

    Amortyzatory są nie wymiane ale generalnie od kiedy mam to auto ( ponad 2 lata ) nie było żadnych problemów . rok temu oddałem na przegląd i mechanik coś tam "prostował " chyba wahacz chociaż auto nie było bite ani nic więc szczegółów nie dostałem dlaczego był prostowany . Mogę wymienić bez problemu amory jeżeli by to było przyczyną chociaż sporo osób typowali wahacz dolny, że wybite łożysko czy coś no ale jakby wahacz był wybity to by raczej na ustawieniu geometri widzieli, że coś nie tak jest ? A jeszcze czy jest opcja, że może być wygięte dolne mocowanie sprężyny, kielich ?
    Ostatnio edytowane przez zwarte147 ; 29-02-2020 o 21:39

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał zwarte147 Zobacz post
    Amortyzatory są nie wymiane ale generalnie od kiedy mam to auto ( ponad 2 lata ) nie było żadnych problemów . rok temu oddałem na przegląd i mechanik coś tam "prostował " chyba wahacz chociaż auto nie było bite ani nic więc szczegółów nie dostałem dlaczego był prostowany . Mogę wymienić bez problemu amory jeżeli by to było przyczyną chociaż sporo osób typowali wahacz dolny, że wybite łożysko czy coś no ale jakby wahacz był wybity to by raczej na ustawieniu geometri widzieli, że coś nie tak jest ? A jeszcze czy jest opcja, że może być wygięte dolne mocowanie sprężyny, kielich ?
    Bijesz tu pianę że przykro. Robiłeś pomiar i masz dużą różnicę odległości kół przód a tył. Czyli jest coś krzywe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Znajdź co,napraw/wymień potem opisuj a nie bij piany bez sensu.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar zwarte147
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 , 1.6TS ECO 77KW (105KM)
    Postów
    104

    Domyślnie

    Weź się tato . Auto było na przeglądzie, ustawiona geometria, wymienione opony, różnica była ok 10mm przed geometrią . Mechanicy w tamtym warsztacie nawet nie dopatrzyli się tego , że coś więcej jest nie tak a to jeden z najsolidniejszych warsztatów w tamtym regionie . Na chłopską logikę, gdyby było "krzywo" to raczej nie ustawili by geometrii dobrze a auto jedzie , nie ściąga go na żadną stronę, jedynie cały czas mnie zastanawia ta ściśnięta sprężyna bo czuje, że przód przez nią dalej nie jest stabilny i amortyzator i sprężyna są pod trochę innym kątem i tyle. Ty myślisz, że za granicą to jak w Polsce naprawy u Mietka na zawołanie za paczke fajek i butelke wódki. Do dobrego warsztatu trzeba czekać czasem 2tygodnie , robią oględziny i dopiero później umawiają ci termin na naprawę . Padła jeszcze sugestia, że być może wygięty jest kielich od tego amortyzatora ale widzisz, takie gdybanie i sprawdzanie mechaników kosztowało mnie ostatnio 440e .

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Lesio dobrze napisał.......
    Mechanik coś prostował...Ty nie wiesz co....
    My mamy wiedzieć co spi.erdo.lił.?

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Śmieszny jesteś z tymi teoriami i klepanem w kółko tego samego.Nie wiem w jakiej Polsce mieszkales ale w mojej za paczke fajek i butelkę wódki to nie znajdziesz nikogo do skopania ogródka.A ty pierdzielisz o naprawie samochodu.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar zwarte147
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 , 1.6TS ECO 77KW (105KM)
    Postów
    104

    Domyślnie

    Wcześniej już tłumaczyłem, że coś na wahaczu dlatego pytałem o wahacze dolne i o ewentualne łożyska ale od wahaczy zostałem oddelegowany do amortyzatorów i sugestii 100% pewnych, że auto było bite i dlatego coś jest krzywe. Wykupiłem raport o wypadkach i teorie spiskowe zostały od razu obalone bo auto żadnej kolizji / stłuczki nie miało a na przeglądzie i ustawieniu geometrii wyszło, że wahacze są w porządku . Kiedyś pytałem tylko skąd bierze się różnica, że sprężyna na górze bardziej odstaje od wahacza górnego po lewej gdzie jest zaciśnięta niż po prawej stronie gdzie idzie dobrze- padło hasło, że przy zakładaniu górnej poduszki i dokręcaniu ktoś mógł spartolić robote . Auto było już u 3 mechaników i weź teraz jeździj i się umawiaj i doszukuj tego, który spierdzielił robotę . Problemy zaczęły się od tego , że ktoś już prawdopodobnie przy jakiejś robocie nie założył gumy między sprężyne i kielich amortyzatora po tej lewej stronie . Talerz od amortyzatora jest cały poobijany i taki obstukany , na mój łeb to tam leży problem, być może to talerz ktoś prostował i zgonił na wahacz.

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Gowno prawda.Te gumy są po to by bylo cicho.Tylko po to.Weź metrowke i zmierz raz jeszcze odleglosci.Muszą być identyczne!!!!!!! A zbieżność da się ustawić jak nie są.Ale auto nie bedzie jeździło jak trzeba!PS jak ktoś pierdo....l w krawężnik to to wypadek nie jest.A skrzywdzić się da coś .Prawda?
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 02-03-2020 o 22:27
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar zwarte147
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 , 1.6TS ECO 77KW (105KM)
    Postów
    104

    Domyślnie

    Problemem jest źle zamontowany dolny wahacz i koło jest wysunięte o 1cm do przodu w porównaniu do drugiego . Generalnie chodzi o to, że powinien być bardziej "wciśnięty" tak jak to określił mechanik dziś i nie jest dokładnie na swojej pozycji, ma go wykręcić i zamontować od nowa bo sprawdzał tulejki i jego stan , jedynie ewentualnie jakaś guma tam będzie do wymiany i tyle no i ustawienie od nowa geometrii przodu .

Podobne wątki

  1. Sprężyny amortyzatorów przód
    Utworzone przez zwarte147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-02-2020, 11:36
  2. [159] Problemów ciąg dalszy...
    Utworzone przez Lethe w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-10-2018, 19:06
  3. [159] Problem z ładowaniem ciąg dalszy
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-08-2016, 20:32
  4. [155] Falowanie ciąg dalszy.
    Utworzone przez GrzesMis w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 07:20
  5. Vdc problemów ciąg dalszy
    Utworzone przez songokudj w dziale GT
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28-05-2013, 21:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory