Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Problem z wtryskiem paliwa.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    fiat croma
    Postów
    4

    Domyślnie Problem z wtryskiem paliwa.

    Witam w mojej Alfie 147 pojawil sie problem z nierowna praca silnika w skrocie pracuje na trzy cylindry na czwartym cylindrze z ktorym jest problem jest iskra napiecie na wtyczce wtryskiwacza rowniez jest a wtryskiwacz nie rozpyla paliwa podmienialem inne wtryskiwacze z mysla ze ten jest uszkodzony nic to nie dalo zamiana wtyczki z innego wtryskiwacza powoduje ze ten ktory nie dzialal dziala tylko zasilony z innego cylindra.Gdzie szukac usterki czy moze sterownik wtryskow nie steruje tym wtryskiem pozostale dzialaja.Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar aarti7
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Miechów Małopolska
    Auto
    159 1.9jtdm 136km
    Postów
    108

    Domyślnie

    Trzeba przedzwonić kable miernikiem od wtrysku do ecu, samą kostkę przy wtrysku też.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał scoti1027 Zobacz post
    Witam w mojej Alfie 147 pojawil sie problem z nierowna praca silnika w skrocie pracuje na trzy cylindry na czwartym cylindrze z ktorym jest problem jest iskra napiecie na wtyczce wtryskiwacza rowniez jest a wtryskiwacz nie rozpyla paliwa podmienialem inne wtryskiwacze z mysla ze ten jest uszkodzony nic to nie dalo zamiana wtyczki z innego wtryskiwacza powoduje ze ten ktory nie dzialal dziala tylko zasilony z innego cylindra.Gdzie szukac usterki czy moze sterownik wtryskow nie steruje tym wtryskiem pozostale dzialaja.Pozdrawiam.
    Wtryskiwacze sterowane są masą.Tzn zasilanie plusem jest po zaplonie ECU daje masę.Poszukaj schematu połączenia przy ECU i przeswietl przewód wtryskiwacz-ECU
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    fiat croma
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam ponownie dzisiaj rano silnik palil na benzynie na wszystkie cylindry i przelaczyl sie na gaz niestety po przelaczeniu z gazu na benzyne znowu kuleje pomiezylem przewody od wtyczki sterownika do ecu napiecia przychodza i gdzie szukac przyczyny czy to moze byc wina sterownika czy dalej szukac w wiazce przewodow.Pozdrawiam.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Skąd wiesz że jeden wtryskiwacz nie rozpyla paliwa ?
    Jak nie jesteś pewien to jeszcze bym cewki pozamieniał bo czasami jak jest walnięta to również na ciepłym silniku może przerywać, ew popatrzeć na świece.
    Jeszcze jest sterownik LPG przez który przechodzą sygnały do wtryskiwaczy. Jak masz kabelek to podepnij się do sterownika programem do regulacji LPG, tam pokazuje czasy wtrysków z osobna więc jak jest problem z sygnałem ze sterownika silnika to powinieneś widzieć że jeden nie działa.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    fiat croma
    Postów
    4

    Domyślnie

    Problem z wtryskiem rozwiazany .Przyczyna pracy na trzech cylindrach na benzynie byl zawieszajacy sie przekaznik znajdujacy sie w module sterownika gazowego ciezko bylo znalezc przekaznik na rynku bo sterownik juz stary Stefaneli ale sie udalo.W koncu wszystko dziala jak nalezy. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Problem z wtryskiem bosch
    Utworzone przez paulmach w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-06-2015, 10:08
  2. Coś z wtryskiem
    Utworzone przez krecik1239 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-05-2015, 14:56
  3. Problem z wtryskiem paliwa
    Utworzone przez rogalikos w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-04-2014, 23:32
  4. Zapieczona podkładka pod wtryskiem Alfa 159
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-09-2013, 17:20
  5. Problem z wtryskiem
    Utworzone przez Grzegorz w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-02-2007, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory