Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: Prośba o ocenę parametrów

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Gdyby się okazało że to rzeczywiście kat, to są jakieś specyfiki do czyszczenia katalizatorów, możesz ew spróbować przeczyścić. Potem samochód przepalić w trasie na autostradzie na kilkunastu kilometrach to może na jakiś czas pomoże.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Karpacz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino_14 Zobacz post
    Gdyby się okazało że to rzeczywiście kat, to są jakieś specyfiki do czyszczenia katalizatorów, możesz ew spróbować przeczyścić. Potem samochód przepalić w trasie na autostradzie na kilkunastu kilometrach to może na jakiś czas pomoże.
    Stosowałem czterokrotnie takie specyfiki Mannol i Liqui Moly, ale niestety nie pomogło.

  3. #13
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Logowanie wszystkiego na raz i analiza mija się z celem z uwagi na transmisję szeregową protokołu. Takie coś po prostu nie nadaje się do niczego, a najmniej do analizy. Układ wydechowy lub dolotowy można wstępnie zdiagnozować w logach biorąc pod uwagę głównie korekty krótko i długo terminowe ale warunkiem, że są dobrze wykonane. Przy transmisji szeregowej loguje się tylko kilka parametrów na raz.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Mieszka w
    Karpacz
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Logowanie wszystkiego na raz i analiza mija się z celem z uwagi na transmisję szeregową protokołu. Takie coś po prostu nie nadaje się do niczego, a najmniej do analizy. Układ wydechowy lub dolotowy można wstępnie zdiagnozować w logach biorąc pod uwagę głównie korekty krótko i długo terminowe ale warunkiem, że są dobrze wykonane. Przy transmisji szeregowej loguje się tylko kilka parametrów na raz.
    No, to sprawa chyba się wyjaśniła. Zabity na amen katalizator, ten pojedynczy przed pierwszym tłumikiem. Zdemontowalem cały układ wydechowy, przelałem przez niego 10 litrów agresywnej chemii i wyplukalem w obie strony gorąca wodą z Karchera. Jazdy próbnej jeszcze nie było, ale silnik wkręca się na obroty jak wściekły. Oczywiście para z niego bucha jak z parowozu, ale myślę, że z czasem się wszystko wysuszy.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Oczywiście Kolega @sdero ma rację - do analizy ww dane się nie nadają ale zatkany katalizator to dość specyficzny problem i niektóre parametry mogą dać nam "podpowiedź" że to katalizator. Pozwoliłem sobie zrobić małe podsumowanie i porównałem parametry "zdrowego" 1.6 TS'a i Kolegi który miał problem z zatkanym katalizatorem. Kilka kluczowych parametrów silnika na wolnych obrotach poniżej:
    ZDROWY TS
    -uchylenie przepustnicy max 3,2* (przy włączonym radiu, światłach i klimie)
    -obciążenie silnika max 5,5% (również przy włączonym radiu, światłach i klimie)
    -przepływ powietrza 9-10 kg/h
    Z ZAPCHANYM KATALIZATOREM
    -uchylenie przepustnicy 4,2%
    -obciążenie silnika 25,5%
    -przepływ powietrza ok 12 kg/h.
    W tym przypadku kluczowym parametrem mówiącym że coś jest nie tak jest obciążenie silnika które na wolnych obrotach jest znacznie większe niż normalne, do tego brak mocy.

Podobne wątki

  1. Panewki - prośba o ocenę.
    Utworzone przez ozman w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-05-2013, 11:06
  2. [159] Prośba o ocenę
    Utworzone przez Dziadek62 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 20:10
  3. Prośba o ocenę wykresów z FES'a
    Utworzone przez mati19999 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 03:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory