Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Brak mocy, szarpie przy gaszeniu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147FL 1.9 jtd 16v
    Postów
    193

    Domyślnie Brak mocy, szarpie przy gaszeniu

    Witam.
    Silnik 1.9jtd 16v. Dzisiaj zauważyłem duży spadek mocy- nie słychać w ogóle turbiny tak jakby w ogole nie pompowała dodatkowo szarpie silnikiem przy gaszeniu. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy dobrze rozumuje, że powinienem najpierw sprawdzić pompe vacum? Jest mozliwe, że pompa siadła przez co turbina nie załącza się, tak samo jak nie dziala sprawnie przepustnica?

    Jeżeli tak to jak ją mogę na szybko sprawdzić w warunkach polowych?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Odepnij przewód podciśnienia idący do gruszki zmiany geometrii przy turbinie. Jeśli cięgno nie zmieni położenia to praktycznie podciśnienia. Możesz też zamiast tam odłączyć od trójnikana przewodzie między silnikiem a serwo od hamulców, tam jest taki cienki przewodzik idący w stronę vacuum - po odpięciu go jak przysuniesz palec do trójnika powinno ci go lekko zassać. Jeśli to nie pompa vacuum Ci padła, jeśli zassie to wtedy masz uszkodzony akumulator podciśnienia, bo tak się to nazywa. Trzecia opcja to nieszczelność przewozów podciśnienia (FI 4mm) spokojnie kupisz przewody podciśnienia w motoryzacyjnym za grosze i wymień wszystkie czyli weź 3m dla zapasu.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147FL 1.9 jtd 16v
    Postów
    193

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Po odpięciu przewodu od trójnika powietrze jest zasysane. Wężyki od turbo wymienione w zeszłym miesiącu. Gdzie znajduję się akumulator podciśnienia?
    Edit:
    Zlokalizowalem go. Jak mogę go sprawdzic?
    Przypomniało mi się jeszcze coś co miało miejsce z dwa dni temu, a mianowicie po zgaszeniu auta po jezdzie samochód nie zgasł odrazu tylko po ok dwóch sekundach. Czy może być to powiązane z kulejącym już wtedy podciśnieniem? Zdarzyło się to tylko raz
    Ostatnio edytowane przez luki041 ; 19-03-2020 o 20:48

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o gaszenie to może masz nagar w klapie gaszenia (to co wygląda jak przepustnica). A może wężyk źle siedzi przy klapie gaszenia?
    Z akumulatora podciśnienie idzie na pierburg. Odepnij wężyk od gruszki, jeśli czego nie ruszy się a nie jest zapieczone to podciśnienie nie dochodzi do elektrozaworu.
    Sprawdź też przewód i wtyczkę do akumulatora podciśnienia czy tam nie ma uszkodzenia.

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Stiopa ; 19-03-2020 o 21:44
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 21:02
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-07-2014, 07:58
  3. 1.9 jtdM szarpie przy gaszeniu...
    Utworzone przez czester.91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-06-2013, 21:04
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 19:34
  5. szarpie strzela brak mocy
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 18:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory