Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Problem z gwintem

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie Problem z gwintem

    Mam problem z zawieszeniem gwintowanym AP w mojej 147. Gwint mam pół roku, a od niedawna podczas powolnych zjazdów z niskich krawężników, bardzo powolnej jazdy po nierównościach słyszę z tyłu coś z rodzaju ocierania. Nie jest to czyste stukanie, nie jest to raczej też dźwięk poduszek, ponieważ wymieniałem je dwa lata temu i był to inny dźwięk. Podczas szybszej jazdy na nierównościach nic nie słychać. Uściślając - koło o nic nie ociera. Samochód nie jest na całkowitej glebie, a koło chwilowo to seryjne 15". Tego jestem pewien. Czy jest tam coś co może powodować taki dźwięk? Coś się mogło poluzować po montażu gwintu? Śruby na kielichach w bagażniku sprawdzone i są dokręcone. Choć jest to o tyle dziwne, że po zdjęciu koła dało się ruszać całą kolumną góra dół. Gwint kupiony nowy.

    Dodam jeszcze, że górne mocowanie (?) można swobodnie obracać ręką po zdjęciu koła. Czy to normalne? Głównie po poluzowaniu sprężyny. Kręci się ono razem ze sprężyną.

    Ostatnio edytowane przez konrad53 ; 20-03-2020 o 22:35

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Chyba znalazłem problem, jednak nie bardzo wiem co z tym zrobić. Z obu stron mam taki luz na kolumnie amortyzatora, mogę jedną ręką ruszać nią góra - dół oraz obracać sprężynę razem z poduszką. Najprawdopodobniej mechanik podczas zakładaniu gwintu źle obrócił tę poduszkę i jej nie dokręcił z obu stron. Wyjaśniałoby to dlaczego na początku była cisza, z czasem się zapewnie wyje%$*@ obie poduszki i teraz jest dziwny dźwięk tarcia, nie wiem do czego to porównać. Tyle szkoda, że 2 lata temu zmieniałem je na nowe. Ale do sedna. Jak prawidłowo ustawić tę poduszkę na gwincie? Jedyny sposób to wzorowanie się na seryjnej kolumnie? Muszę wrócić z tym do tego mechanika żeby nie pakować się w dodatkowe koszta, ale przydałaby mi się wiedza co zrobić.


Podobne wątki

  1. [Giulia] Otwór z gwintem nad drzwiami
    Utworzone przez kamilski w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-07-2017, 21:25
  2. Pękł spaw z gwintem mocowania fotela :)
    Utworzone przez rychuslu89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-08-2015, 12:43
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-09-2012, 18:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory