Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Alfa 147, 2.0TS

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar silentosu
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 3.0 V6 Sportronic
    Postów
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Remont silnika za 2k zł to nie jest remont tylko "pudrowanie"...
    Dobrze Kolega napisał. Dwa tysiące to rozrząd z wariatorem i osprzętem, a gdzie reszta...

  2. #12
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blondyn Zobacz post
    Cześć. Jak wygląda sprawa softu? Tak bez przeróbek dawkowanie paliwa jest identyczne dla 2,0 i 1,8?

    - - - Updated - - -


    M
    1,8 na2,0 i odwrotnie nie potrzebuje żadnych przeróbek. Od tego by mieszanka paliwo/powietrze była jak trzeba są :przepływomierz i sonda lambda.

    Remont oczywiście jest dobry. Pod warunkiem dobrego wykonania.
    Jesli tłoki są w dobrym stanie lepiej wstawić nowe tuleje i zrobić stare tłoki( owalizację itd) Tańsze i lepsze.
    Jak silnik wymagał remontu to 100% że wałki rozrządu są do regeneracji.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał silentosu Zobacz post
    Dobrze Kolega napisał. Dwa tysiące to rozrząd z wariatorem i osprzętem, a gdzie reszta...
    No to w sumie inna sprawa...
    Trzeba tylko pamiętać, że robiąc samemu można sporo zaoszczędzić.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał esco1982 Zobacz post
    Remont silnika za 2k zł to nie jest remont tylko "pudrowanie" za tyle to nawet dobrze głowicy nie da się zrobić... Remont silnika R4 zgodnie ze sztuką to jakies 6-8k zł.
    Nie dawno robiłem taką wycenę dla wersji na dobrych częściach 1.6 TS 105 KM - załączam w pliku excel (3400 zł, - wg mnie minimum), może komuś się przyda:
    https://drive.google.com/open?id=1xw...wGWTX6c7wwrtAc Remont przy założeniu że stare tłoki, wałki rozrządu i popychacze są ok a i to często wymaga naprawy/wymiany. W 2.0 TS to jeszcze przydałoby się wariator nowy albo regeneracja, i rozrząd trochę droższy.

    Edit. Apropo tego tulejowania cylindrów , robił ktoś u siebie? Byłem w pewnym momencie nastawiony na ten zabieg ale jeden szlifierz mnie postraszył że jak go przegrzeje to że nowe tuleje mogą popękać, w zasadzie to jest to pewne osłabienie silnika ale opinni jest mało, jak już są to krótko po zabiegu więc mało miarodajne. Tłoki na szlif to już raczej towar deficytowy....
    Ostatnio edytowane przez Marcino_14 ; 12-04-2020 o 12:44

  5. #15
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino_14 Zobacz post
    Nie dawno robiłem taką wycenę dla wersji na dobrych częściach 1.6 TS 105 KM - załączam w pliku excel (3400 zł, - wg mnie minimum), może komuś się przyda:
    https://drive.google.com/open?id=1xw...wGWTX6c7wwrtAc Remont przy założeniu że stare tłoki, wałki rozrządu i popychacze są ok a i to często wymaga naprawy/wymiany. W 2.0 TS to jeszcze przydałoby się wariator nowy albo regeneracja, i rozrząd trochę droższy.

    Edit. Apropo tego tulejowania cylindrów , robił ktoś u siebie? Byłem w pewnym momencie nastawiony na ten zabieg ale jeden szlifierz mnie postraszył że jak go przegrzeje to że nowe tuleje mogą popękać, w zasadzie to jest to pewne osłabienie silnika ale opinni jest mało, jak już są to krótko po zabiegu więc mało miarodajne. Tłoki na szlif to już raczej towar deficytowy....
    Tulejowanie bloku jest znane i stosowane pewnie tak długo jak powstały silniki tulejami wytoczonymi w bloku. Bzdur Ci naopowiadał albo nie umie tego robić.Jak TS wymaga remontu to wałki są na 100%zjechane. W 2,0 przy remoncie usunął bym wałki balansowe i zaślepił kanały.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Prosze o zrozumienie, ale ciekawość mnie skłania do tego pytania. Po co kupować takie auto, zgona, i ładować się w takie koszty i niepewność co do wyniku naprawy? I widzę że problemy z tymi silnikami to chleb powszedni. Przecież to 147 to nie jest bentley z 1950, że warto włożyć każde pieniądze, bo auto unikatowe.

  7. #17
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Prosze o zrozumienie, ale ciekawość mnie skłania do tego pytania. Po co kupować takie auto, zgona, i ładować się w takie koszty i niepewność co do wyniku naprawy? I widzę że problemy z tymi silnikami to chleb powszedni. Przecież to 147 to nie jest bentley z 1950, że warto włożyć każde pieniądze, bo auto unikatowe.
    Ponieważ są ludzie którzy chcą jeździć 147 czy tam 156. A problemy z tymi silnikami są wynikiem błędów w eksploatacji.Tak w 99% przypadków.
    Nie każdy chce byle zagazowane auto.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Prosze o zrozumienie, ale ciekawość mnie skłania do tego pytania. Po co kupować takie auto, zgona, i ładować się w takie koszty i niepewność co do wyniku naprawy? I widzę że problemy z tymi silnikami to chleb powszedni. Przecież to 147 to nie jest bentley z 1950, że warto włożyć każde pieniądze, bo auto unikatowe.
    Bo te silniki są fajne [emoji3]

    Sam miałem 156 z silnikiem 2.0 TS i wspominam to auto z sentymentem.

    Silnik mega. Oczywiście po zakupie musiałem zrobić remont, bo się okazało, że silnik był lekko "przytarty" i zalany motodoktorem... [emoji1787][emoji39]

    P.S. Ale autor wątku nie kupił pewnie swojego auta dlatego, że jest miłośnikiem silników T.S., lecz zapewne z powodu ceny auta [emoji12]

    Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez destikero ; 12-04-2020 o 21:01
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  9. #19
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Po co kupować takie auto, zgona, i ładować się w takie koszty i niepewność co do wyniku naprawy?
    Bo jazda 147 z TS daje 2x więcej frajdy niż Giuliettą z 1.4MA?
    I żeby nie było - piszę na podstawie własnych doświadczeń i odczuć
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Bo jazda 147 z TS daje 2x więcej frajdy niż Giuliettą z 1.4MA?
    W punkt [emoji106]

    Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory