Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa 147 Akumulator pada

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    alafa romeo 147
    Postów
    4

    Domyślnie Alfa 147 Akumulator pada

    Witam, mam alfe romeo 147 i niestety od wczoraj pada mi akumulator. Sprawdzałem pobór prądu przy wyłączonym aucie i był 0,3A czy to dobrze? CO może być nie tak?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Cytat Napisał thenikerx Zobacz post
    Witam, mam alfe romeo 147 i niestety od wczoraj pada mi akumulator. Sprawdzałem pobór prądu przy wyłączonym aucie i był 0,3A czy to dobrze? CO może być nie tak?
    To źle. Za duży pobór. Trzeba szukać.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Damiano94
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Distinctive
    Postów
    44

    Domyślnie

    Mam identyczny problem ze swoją 147 - dzisiaj rano gdy chciałem ją odpalić, baardzo powoli zakręciła rozrusznikiem i dupa. Nie wiem jak w Twoim przypadku, ale w moim prawdopodobne przyczyny są dwie:

    1. Alfa stoi pod chmurką, rano była cała w rosie. Zauważyłem, że pod maską nie wszystkie kabelki są dokładnie pochowane w tych "rurkach", więc jeśli przy kostkach gdzieś pojawiła się wilgoć, mogła ona spowodować delikatne zwarcie, na tyle małe, że nie spowodowało wywalenia bezpieczników, a jednocześnie na tyle duże, że wraz z czasem spowodowało rozładowanie akumulatora.
    Gdy będzie ciepło i sucho, spróbuj zajrzeć do kabli i pochować je dokładnie w tych rurkach, ewentualnie jakieś newralgiczne miejsca dokładnie poowijaj taśmą izolacyjną.

    2. Ostatnio zauważyłem, że nie działa mi czujnik otwarcia klapy bagażnika (nie zapala się lampka w bagażniku). Odwaliłem głupotę, bo psiknąłem w cały mechanizm WD40 - czujnik zaczął działać, WD40 teoretycznie nie przewodzi prądu, ale mogłem spowodować jakieś mikrozwarcie / ułatwić prądowi przepływ do masy. Jeżeli w ostatnim czasie gdzieś w okolicach elektryki używałeś WD40 lub innych tego typu specyfików spróbuj przeczyścić te miejsca izopropanolem, najlepiej przy odłączonym akumulatorze.

    Ja wykonałem wyżej wymienione czynności i jutro sprawdzę, czy to zda egzamin

    Daj znać czy u Ciebie uda się rozwiązać problem.
    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez Damiano94 ; 30-04-2020 o 22:35

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    alafa romeo 147
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzisiaj znowu sprawdzałem pobór prądu, na początku było 0,3 A ale potem spadło do 0,02 A. Potem coś się na chwile włączyło, zaczęło tak delikatnie buczeć a pobór prądu wzrósł do prawie 1 A. Może to coś się włącza i zżera akumulator.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Damiano94
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Distinctive
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał thenikerx Zobacz post
    Dzisiaj znowu sprawdzałem pobór prądu, na początku było 0,3 A ale potem spadło do 0,02 A. Potem coś się na chwile włączyło, zaczęło tak delikatnie buczeć a pobór prądu wzrósł do prawie 1 A. Może to coś się włącza i zżera akumulator.
    Chwilę po podłączeniu akumulatora uruchamiają się jakieś różne układy w samochodzie, zapewne stąd ten duży pobór prądu. 0,02A wydaje się być normalną wartością w momencie, gdy wszystkie układy są wyłączone / są w trybie czuwania

    Podłącz akumulator z amperomierzem, odczekaj dłuższą chwilę aż wszystko się wyłączy i dopiero wtedy spróbuj odczytać pobór prądu.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    alafa romeo 147
    Postów
    4

    Domyślnie

    Prawdopodobnie to przez pasek led który mam podłączony. Chociaż to dziwne bo jest podpięty do zasilania radia czyli włącza się po przekręceniu kluczyka

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    To sprawdź to wyciągając odpowiedni bezpiecznik. Ew. podepnij multimetr gdy samochód w spoczynku i po kolei wyciągaj wszystkie bezpieczniki, będziesz wiedział gdzie szukać.

Podobne wątki

  1. [159] Pada rozrusznik?
    Utworzone przez afroo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-04-2023, 18:57
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-02-2018, 12:10
  3. [146] Deszcz pada alfa nie pali na jeden gar!!
    Utworzone przez piterek83x w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-07-2011, 21:20
  4. 145 pada akumlator
    Utworzone przez homel86 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-08-2008, 17:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory