Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: AR 147 2.0 TS sworznie przednich wahaczy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Damiano94
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS Distinctive
    Postów
    44

    Domyślnie AR 147 2.0 TS sworznie przednich wahaczy

    Cześć,

    W mojej 147 właściwie od momentu zakupu od poprzedniego właściciela skrzypi zawieszenie w okolicach lewego przedniego koła (na dołach, przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające itp.)

    Wraz ze znajomym doszliśmy do wniosku, że to sworzeń wahacza; ktoś ze znajomych miał podobny problem w swojej 147 i rozwiązał go w taki sposób, że kupił strzykawkę i igłę, przebił gumę osłaniającą sworzeń i wstrzyknął do wahacza WD40 aby poprawić smarowanie.

    To samo zrobiłem w swojej Belli i pomogło, ale tylko na kilka dni - teraz skrzypi tak samo, albo nawet gorzej. Do tego zauważyłem dzisiaj, że cichutko zaczyna skrzypieć sworzeń w prawym przednim kole, więc zadecydowałem że nie ma się co bawić w głupie pseudonaprawy na chwilę tylko zrobić to tak jak się należy i wymienić te sworznie, żeby coś nie rozpierdzieliło się na amen i nie wpędziło mnie w ogromne koszta.

    Tu mam pytanie, czy ktoś z forum podejmował się wymiany tych sworzni i czy dużo z tym roboty? Jeśli tak, to skąd zamawialiście nowe sworznie i jaka była ich cena?

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Wymienia się całe wahacze.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 147 2.0 TS Salespeed
    Postów
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damiano94 Zobacz post
    Cześć,
    Wraz ze znajomym doszliśmy do wniosku, że to sworzeń wahacza; ktoś ze znajomych miał podobny problem w swojej 147 i rozwiązał go w taki sposób, że kupił strzykawkę i igłę, przebił gumę osłaniającą sworzeń i wstrzyknął do wahacza WD40 aby poprawić smarowanie.
    elaborat dlaczego WD-40 nie służy do smarowania nawet łańcucha
    https://www.youtube.com/watch?v=FVXZFVeKv2A

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damiano94 Zobacz post
    Cześć,

    W mojej 147 właściwie od momentu zakupu od poprzedniego właściciela skrzypi zawieszenie w okolicach lewego przedniego koła (na dołach, przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające itp.)

    Wraz ze znajomym doszliśmy do wniosku, że to sworzeń wahacza; ktoś ze znajomych miał podobny problem w swojej 147 i rozwiązał go w taki sposób, że kupił strzykawkę i igłę, przebił gumę osłaniającą sworzeń i wstrzyknął do wahacza WD40 aby poprawić smarowanie.

    To samo zrobiłem w swojej Belli i pomogło, ale tylko na kilka dni - teraz skrzypi tak samo, albo nawet gorzej. Do tego zauważyłem dzisiaj, że cichutko zaczyna skrzypieć sworzeń w prawym przednim kole, więc zadecydowałem że nie ma się co bawić w głupie pseudonaprawy na chwilę tylko zrobić to tak jak się należy i wymienić te sworznie, żeby coś nie rozpierdzieliło się na amen i nie wpędziło mnie w ogromne koszta.

    Tu mam pytanie, czy ktoś z forum podejmował się wymiany tych sworzni i czy dużo z tym roboty? Jeśli tak, to skąd zamawialiście nowe sworznie i jaka była ich cena?

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    WD-40 można stosować przed odkręcaniem starych zastanych śrub... A nie do smarowania czegokolwiek. Możesz spróbować czymś psiknąć, ale jakimś smarem, a nie penetratorem.
    Tuleje możesz wymienić w wahaczu, sworznia nie wymieniasz, tak jak pisze lesio146, gdy sworzeń jest uszkodzony, do wymiany cały wahacz. Z doświadczenia wiem, że bankowo skrzypią tanie wahacze. Kiedyś wymieniłem górne na TRW i nie skrzypiały, ale podobno to nie reguła.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 147
    Postów
    2

    Domyślnie

    Wymienia się całe wahacze i będzie ok)).
    147 i 156 mają taki problem. Niestety musisz poprostu wymienić wahacze. W40 do piewszego desczu.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTD
    Postów
    38

    Domyślnie

    Miałem podobny problem i wymieniłem wahacze górne, dolne wymienił stosunkowo niedawno poprzedni właściciel. I skrzypi dalej, na początku nie, ale jak się nagrzeje to zaczyna być słychać. Podobno mogą być to gumy stabilizatora. Nie wiem czy wymienia się same gumy czy cały stabilizator, co podobno nie jest łatwe. Nie zamierzam tego sam robić, w ogóle nie zamierzam tego am diagnozować, tylko o ewentualne koszty zapytać i czy dobrym tropem idę. A może ktoś ze Śląska mógłby spojrzeć na to, a nawet naprawić Chciałbym to szybko ogarnąć bo teraz mam czas, a za jakiś czas może być z tym różnie. Pozdrawiam. Aha, chodzi o 147 JTD, 2006 rok

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Cytat Napisał koniksk Zobacz post
    Miałem podobny problem i wymieniłem wahacze górne, dolne wymienił stosunkowo niedawno poprzedni właściciel. I skrzypi dalej, na początku nie, ale jak się nagrzeje to zaczyna być słychać. Podobno mogą być to gumy stabilizatora. Nie wiem czy wymienia się same gumy czy cały stabilizator, co podobno nie jest łatwe. Nie zamierzam tego sam robić, w ogóle nie zamierzam tego am diagnozować, tylko o ewentualne koszty zapytać i czy dobrym tropem idę. A może ktoś ze Śląska mógłby spojrzeć na to, a nawet naprawić Chciałbym to szybko ogarnąć bo teraz mam czas, a za jakiś czas może być z tym różnie. Pozdrawiam. Aha, chodzi o 147 JTD, 2006 rok
    Jakiej firmy wahacze założyłeś?
    Wywalone gumy stabilizatora dają raczej stuk, niż skrzypienie. Wymienia się same gumy, ale są one w metalowych obejmach, jeśli nie były wymieniane to te obejmy trzeba rozłączyć, bo są zespolone ze sobą, obejrzyj jak wygląda cały stabilizator to będziesz wiedziało co chodzi. Jest przy tym trochę roboty z przodu. Z tyłu szybka robótka.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    147 2.0 TS
    Postów
    80

    Domyślnie

    Wymiana gum stabilizatora to koszt ok 200zł za robociznę. Sporo roboty - za 1 razem dałem to mechanikowi do zrobienia ale kupiłem wtedy zamienniki gumowe (co było błędem - mechanik sugerował poliuretanowe zamienniki), pojeździłem tak 1,5 roku i objawy znowu takie same. Przy wymianie dolnych wahaczy sam wymieniłem te tuleje na poliuretanowe (mimo, iż obejmy już były rozdzielone na zgrzewach po ostatniej wymianie to jest tam bardzo mało miejsca i trzeba się namęczyć). Teraz jest już ok, bez niepokojących dzwięków no i sztywniej

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTD
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maxi Zobacz post
    Jakiej firmy wahacze założyłeś?
    Wywalone gumy stabilizatora dają raczej stuk, niż skrzypienie. Wymienia się same gumy, ale są one w metalowych obejmach, jeśli nie były wymieniane to te obejmy trzeba rozłączyć, bo są zespolone ze sobą, obejrzyj jak wygląda cały stabilizator to będziesz wiedziało co chodzi. Jest przy tym trochę roboty z przodu. Z tyłu szybka robótka.
    Nie mam pojęcia jakiej firmy są te wahacze, dałem do warsztatu i tyle. Nie chce mi się wierzyć, że wahacze coś nie tak są. Tamte były stare, czuło się, że jest coś nie tak w zawieszeniu, a teraz jest spoko tylko to skrzypienie... Nie chcę tak jeździć ani tracić czasu na szukanie przyczyny. Dzięki za pomoc.
    Nie wiem czy to ma znaczenie, ale skrzypienie zaczyna się po nagrzaniu samochodu, od razu po dłuższym postoju jest cisza, a potem skrzypi przy byle dziurce.
    Ostatnio edytowane przez koniksk ; 25-08-2020 o 14:15

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16V
    Postów
    609

    Domyślnie

    Cytat Napisał koniksk Zobacz post
    Nie mam pojęcia jakiej firmy są te wahacze, dałem do warsztatu i tyle. Nie chce mi się wierzyć, że wahacze coś nie tak są. Tamte były stare, czuło się, że jest coś nie tak w zawieszeniu, a teraz jest spoko tylko to skrzypienie... Nie chcę tak jeździć ani tracić czasu na szukanie przyczyny. Dzięki za pomoc.
    Możesz nie chcieć w to wierzyć, ale tak jest. Tanie zamienniki prawie zawsze skrzypią, nowe. Nie łapią od razu luzów, po prostu skrzypią. Jeśli takie mechanik założył to wysoce prawdopodobne, że będzie to przyczyna.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana przednich wahaczy
    Utworzone przez gramian w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-07-2018, 10:51
  2. Wymiana wahaczy górnych przednich
    Utworzone przez kolos22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 20:11
  3. Wymiana Przednich dolnych wahaczy w 156
    Utworzone przez kuris w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-07-2013, 18:37
  4. Poliuretany do przednich górnych wahaczy VEMA
    Utworzone przez ant w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 17:18
  5. Wymiana wahaczy przednich dolnych
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 20:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory