Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: P0190, P0235 - szarpie podczas przyśpieszania 1.9JTD 16v 140km

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16v 140km
    Postów
    10

    Unhappy P0190, P0235 - szarpie podczas przyśpieszania 1.9JTD 16v 140km

    Panowie, mam problem, czasem dość groźny w szczególności przy wyprzedzaniu.

    Moja Alfina, podczas jazdy poniżej dochodząc do 2000 obrotów, szarpie mnie mocno, w wyniku czego muszę puścić pedał gazu, i wcisnąć od nowa - czasami nawet kilkanaście razy pod rząd. Dodatkowo bardzo mocne szarpnięcia występują podczas dojazdu do ronda i ruszeniu z jedynki - mocny odrzut.

    Jesli zredukuje i wstrzele się miedzy 2200-3000 obrotow to do tych 3000, czasem 3500 leci okej, i przy tych 3000 znowu szarpie. Czasem jakby tak mocno przełknie i puści mnie dalej.

    Wymieniłem turbo, na zregenerowane.
    Wymieniłem skrzynie, na używkę, bo huczała i miala górkę opiłków po odkręceniu korka wlewu oleju do skrzyni.
    Wymieniłem filtry wszystkie plus olej.
    Wymieniłem też sprzęgło, bez dwumasy.
    Wężyki podciśnienia też są nowe.
    Zawór overboosta wymieniałem tez z 10tysiecy kilometrów temu.

    Mocno się wszystko popsuło (zaczęło szarpać solidnie i często) po wymianie filtrow, oleju i sprzegła - tak to przed zdarzało się sporadycznie.

    Chiński adapter OBD2 pokazuje po podłączeniu przez Torque PRO dwa błedy: P0190 i P0235.

    Wtryski czyste, czujnik cisnienia na CR czysty.

    Moj mechanik nie wie co to zbytnio się dzieje.

    Co to może być? Gdzie szukac problemów? Lubię moja 147kę ale już serio nie mam siły, a hajsu poszło sporo przez ostatnie 2tygodnie.

    Proszę o pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Oba te błedy świadczą o nieprawidłowości działania czujnikow - obstawiam nagły "zanik sygnału" z czujników.
    Oba te czujniki mają wspólne zasilanie (+5V) i chyba również wspólną masę. Najepiej będzie podpiąć oscyloskop do obu przewodów syganłowych przy ECU i sprawdzic czy podczas szarapania nie ma jakiś peaków i spadkow na obu liniach sygnałowych. Jeśli spadki sygnału będą sie pokrywać w czasie na obu kanałach to warto przeglądnąc linie zasilające i masy dla tych czujników. Jeśli nie będą skorelowane w czasie to przeglądnij same linie sygnałowe, wtyczki.
    Objawy niby paskudne... ale nie powinno być cieżkie dojście do przyczyny źródłowej.
    Powodzenia.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Tak jak Koleżanka wyżej napisała - są to błędy z czujników bodajże ciśnienia paliwa i ciśnienia w dolocie.
    Podepnij pod kompa i rejestruj podstawowe parametry w czasie jazdy: obroty, ciśnienie doładowania oczekiwane i zmierzone, ciśnienie paliwa oczekiwane i zmierzone. Popatrz także na inne parametry - na forum znajdziesz logi ze zdrowych jtd, możesz porównywać i szukać.
    Musisz złapać go na "gorącym uczynku" i zobaczyć jakie parametry nie będę zbieżne, to będzie duża podpowiedź. Możliwe że któryś z czujników szwankuje.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Możesz też zobaczyć na freez frames i sprawdzić czy oba błędy występują równocześnie czy niezależnie od siebie.
    Jeśli będą występować równocześnie - obstawiam uszkodzenie wiązki i intuicja mi mówi, że w takich przypadkach najczęściej jest to np wspólne zasilanie czujników.

Podobne wątki

  1. Szarpanie podczas przyśpieszania.
    Utworzone przez Mariusz166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 02-11-2019, 14:06
  2. [159] Wibracje podczas przyśpieszania
    Utworzone przez slawek14 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-02-2017, 13:51
  3. Wybracje samochodu podczas przyśpieszania
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 23-07-2015, 13:10
  4. [156] Szarpanie podczas przyśpieszania
    Utworzone przez Jerol w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 19:49
  5. Drgania podczas przyśpieszania i temperatura
    Utworzone przez mariuszmanek w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 19:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory