Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Alfa przestała odpalać nawet na plaka

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR 147 1.9jtd 8v
    Postów
    13

    Domyślnie

    Alfinka już sprawna Napiszę o co chodziło, może komuś kiedyś pomoże.
    Ja o tym wcześniej nie wiedziałem ale okazuje się, że istnieją różne klasy wtrysków. Jakieś 3 miesiące temu sprawdzałem na przelewy wszystkie wtryski no i okazało się, że jeden z nich przelewał ponad normę - dlatego wymieniłem go nieświadomie na klasę 2 (wcześniej była klasa 1). Alfa odpaliła po wymianie i pięknie służyła przez 2 miesiące, bez żadnych zarzutów aż w końcu przestała odpalać jak to opisałem na początku tematu. Pierwsze co zrobiłem to wykluczyłem wtryski (no bo przecież niedawno wszystkie sprawdzałem i nawet jeden wymieniłem ) jak już wszystko zostało sprawdzone to dowiedziałem się, że mam trzy wtryski klasy 1 i jeden klasy 2. Wymieniłem go od razu na klasę 1 i alfa zagadała.

    Nie znam się na tych wtryskach ale na mój chłopski rozum, widocznie prądy jakimi jest sterowany wtrysk klasy 2 są inne niż te które sterują wtryskiem klasy 1. To by wyjaśniało dlaczego alfa po wymianie wtrysku odpalała i jeździła 2 miesiące. Pewnie te prądy są na tyle podobne, że samochód odpali, natomiast derastycznie spada ich żywotność (w tym przypadku do ok 2000 km).
    To jest moja teoria oczywiście mogę się mylić, jeśli ktoś zna temat to proszę o podpowiedź czy tak to właśnie działa, bo jest to ciekawe ale ciężkie żeby znaleźć w necie.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Wszystkie wtryskiwacze miały ten sam nr części?

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR 147 1.9jtd 8v
    Postów
    13

    Domyślnie

    Tak, numer miały miały identyczny

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krukol Zobacz post
    Tak, numer miały miały identyczny
    No to nie bardzo wierzę w "inne prądy" dla wtrysków klasy 1 i 2...

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR 147 1.9jtd 8v
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolina147 Zobacz post
    No to nie bardzo wierzę w "inne prądy" dla wtrysków klasy 1 i 2...
    Tak jak pisałem, to tylko moja teoria
    Jak ktoś zna się lepiej i chce się podzielić wiedzą to chętnie wysłucham

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Tak, jak napisała Karolina. Teoria z wtryskiwaczem innego typu jest błędna. Po pierwsze ten sam numer części to wyklucza a po drugie, gdyby on nie był kompatybilny z Twoim softem, nie chodził był tak idealnie przez jakiś czas.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR 147 1.9jtd 8v
    Postów
    13

    Domyślnie

    Hmm... no to od razu pojawia się pytanie czym różni się wtrysk klasy 1 od 2?
    Druga sprawa dlaczego jest możliwość wyboru klasy w sofcie?
    Ostatnia rzecz dlaczego najlepszy wtrysk w całym zestawie pierwszy wyzionął ducha ?

    Z całym szacunkiem dla Was ale moja teoria tłumaczy wszystkie te wątpliwości.

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krukol Zobacz post
    Hmm... no to od razu pojawia się pytanie czym różni się wtrysk klasy 1 od 2?
    Druga sprawa dlaczego jest możliwość wyboru klasy w sofcie?
    Ostatnia rzecz dlaczego najlepszy wtrysk w całym zestawie pierwszy wyzionął ducha ?

    Z całym szacunkiem dla Was ale moja teoria tłumaczy wszystkie te wątpliwości.
    Ty masz swoją teorię ale ona ma się nijak do praktyki. Wtryski nie padają przez te rzekome różnice w "prądach", które Ty opisałeś. Poza tym, jak sprawdziłeś, że padł najlepszy wtrysk?

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR 147 1.9jtd 8v
    Postów
    13

    Domyślnie

    Okej może się mylę tak jak to od początku zaznaczam.
    Twoja argumentacja opiera się tylko na tym, że nie mam racji bo... nie mam. Ja próbuje dotrzeć do sedna problemu. Jeżeli twierdzisz, że nie mam racji to opisz bardzo proszę na czym polega różnica w tych klasach wtrysków lub podeślij jakiś artykuł, będę Ci bardzo wdzięczny za pomoc w zdobyciu wiedzy.
    Skąd wiem, że to był najlepszy wtrysk: ponieważ, na stole pobierczym na pozostałych wtryskach przelewy wynosiły :42, 45, 55, 45. Ten wtrysk 55 był poza limitem dlatego wymieniłem go na inny z gwarancją i przelewem sprawdzonym na tym samym stole z przelewem 24. Jedyna różnica pomiędzy wtryskami to była właśnie ta nieszczęsna klasa. Dlatego jest to szczególnie podejrzane, że wtrysk teoretycznie powinien wytrzymać najdłużej a pada najszybciej i jedyna różnica to cyferka klasy...

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krukol Zobacz post
    Twoja argumentacja opiera się tylko na tym, że nie mam racji bo... nie mam. Ja próbuje dotrzeć do sedna problemu. Jeżeli twierdzisz, że nie mam racji to opisz bardzo proszę na czym polega różnica w tych klasach wtrysków lub podeślij jakiś artykuł, będę Ci bardzo wdzięczny za pomoc w zdobyciu wiedzy.
    Numer części jako opisuje wydatek wtrysku paliwa, dla konkretnego jednego numeru. W sofcie ecu mas mapę injector scaling która powiązania z typem danego wtryskiwacza. Moim zdaniem klasa wtryskiwacza będzie opisywała jego "dead time" - najprościej tłumacząc jest to czas jaki potrzebuje wtryskiwacz, żeby się "otworzyć" i poprawnie rozpylać dawkę. W większości przypadków jest to jednowymiarowa mapa czasu otwarcia w funkcji napięcia zasilania. Dla silników z zasilaniem CR, wtrysk podzielony jest na kilka etapów, a czasy otwarcia sumarycznie dochodzą do kilkuset mikrosekund, dead time wtryskiwacza bedzie miał wpływ szczególnie na dawkę pilotażowa, dopalająca, czyli raczej na rzeczy związanie z emisja spalin, a nie samą mocą/osiągami silnika.
    Sterownia wtryskiwacza jest wręcz bajecznie proste, stały plus na jednym pinie, na drugi podawana masa poprzez jakiś FET lub IGBT w ECU.

Podobne wątki

  1. [159] Alfa przestała przyśpieszać i odpalać
    Utworzone przez Daro0905 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-02-2020, 15:54
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-09-2018, 20:18
  3. Alfa przestała odpalać
    Utworzone przez Tomaj84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 17:15
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 22:47
  5. pomocy od dwóch dni bella przestała odpalać
    Utworzone przez mariokol33 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-11-2011, 10:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory