Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Alfa przestała odpalać nawet na plaka

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR 147 1.9jtd 8v
    Postów
    13

    Domyślnie Alfa przestała odpalać nawet na plaka

    Witam wszystkich,

    Może ktoś z Szanownych forumowiczów miał już problem z rozruchem 1.9 jtd?

    Przeszukałem forum ale niestety żadna porada nie zadziałała póki co.

    Chodzi konkretnie o rozruch AR 147 1.9jtd, jakieś parę miesięcy temu dała o sobie znać jak przez 15 min nie mogłem jej odpalić (rozrusznik kręcił ale silnik nie chciał zagadać), dopiero po 15 minutach i kilku próbach odpaliła i później odpalała już bez problemów aż do nie dawna... Kiedy to po przejechanej trasie 200km zaczęło telepać budą na wolnych obrotach a po zgaszeniu i próbie odpalenia nie dała już rady. Odpaliła dopiero na plaka i przywiozła mnie bezpiecznie do domu ale niestety to był jej gwóźdź do trumny. Na dzień dzisiejszy nie chce odpalić nawet na plaka.
    Oto co zrobiłem w kolejności:
    -podpiąłem do kompa ( filmik na YT niestety nie mogę dodać linka ) ciśnienie paliwa myślę, że ok, czujnik powietrza pokazał 15 stopni zawyżoną temp., co do regulatora nie mam pojęcia (pokazwyał 15 % na wolnych obrotach)
    -wymieniłem filtr paliwa,
    -wymieniłem przepływkę powietrza (na używaną co prawda ale dawca był na chodzie),
    -wymieniłem regulator wysokiego ciśnienia na pompie (na używaną co prawda ale dawca był na chodzie),
    -zauważyłem, że z przelewów które powinny odbierać paliwo od wtrysków, po przekręceniu stacyjki pojawia się paliwo pod dość dużym ciśnieniem jak na przelewy. Pamiętam, że kiedyś jak robiłem test przelewowy to nie było tam paliwa.
    Może ktoś z Was potwierdzić czy z tych przelewów może się lać waha podczas rozruchu ?

    Mój najnowszy trop to właśnie rozdzielacz paliwa a Wy co o tym myślicie ?

    Pozdrawiam
    Tomek

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Nie masz żadnych błędów w pamięci ECU po podpięciu pod OBD2?

    Regulator paliwa (ten wkręcony w pompę wysokiego ciśnienia CR, co to są poradniki jak go czyścić) bardzo rzadko się psuje. Miałem taki przypadek, że jeden z kabli zasilających idących właśnie do regulatora się przetarł - auto nie mogło wówczas zapalić, mimo że żwawo kręciło, paliwo było, auto było generalnie sprawne i przestało palić z dnia na dzień - ale wówczas był błąd w ECU błąd typu: "błąd z obwodu regulatora paliwa - sygnał niski lub jego brak".

    Z innej beczki - jak u Ciebie jest z EGR? Widzę, że masz JTD 8V -jaki to rocznik i jaka moc kW/KM? W starszych JTD 8V EGR można całkowicie zaślepić, co jest wskazane przy większym przebiegu. EGR jeśli nie jest zaślepiony i nie czyszczony potrafi zaciąć się w takiej pozycji, że samochód nie zapali.

    Lejące wtryski prędzej zrobią spustoszenie w cylindrach niż zablokują możliwość startu silnika.

    L.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR 147 1.9jtd 8v
    Postów
    13

    Domyślnie

    Błąd świecy żarowej ale to od dawna dlatego nie podejrzewam świecy bo silnik nie chciał odpalić nawet rozgrzany do 90 stopni.

    Silnik ma nalatane wg ECU ponad 800 tyś rocznik 2002 i 84 kW mocy. Co do EGR to szczerze nie wiem bo nie zaglądałem ale jest to dobra myśl do sprawdzenia .
    Co do przelewów to chodziło mi o przelewanie paliwa z tej czarnej listwy którą podpina się do wtrysków i powinna zbierać przelew ze wtryskiwaczy (na zdjęciu listwa którą leje się waha).
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PRZELEWY-WTRYSKOW-1-9-JTD-156-DOBLO-BRAVO-STILO_[53446]_480.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	9.9 KB
ID:	272849  
    Ostatnio edytowane przez Krukol ; 25-09-2020 o 22:50 Powód: dodano zdjęcie

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Radwan
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Obecnie Alfa Mito, oraz 147 jtdm 8v 120, była GT
    Postów
    37

    Domyślnie

    Tez bym podejrzewał zacięcie EGR.
    A tak przy okazji zapytam. Serio ma nalatane 800 tys. km?

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR 147 1.9jtd 8v
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radwan Zobacz post
    Tez bym podejrzewał zacięcie EGR.
    A tak przy okazji zapytam. Serio ma nalatane 800 tys. km?
    Wg multiecuscan to tak, na desce jest 210 tyś a inaczej ciężko mi to stwierdzić wiec możliwe, że tyle ma.

    - - - Updated - - -

    Dzisiaj sprawdziłem i niestety EGR zdrowy. Chodzi ładnie nie zacina ale i tak go przeczyściłem i zaślepiłem nawet ale z silnikiem dalej to samo. Przeczyściłem jeszcze czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym i też bez rezultatu :/

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krukol Zobacz post
    Na dzień dzisiejszy nie chce odpalić nawet na plaka.
    Jak próbujesz odpalić plakiem to zaczyna silnik działać, czy kompletnie nic?
    Bo jeśli plak podany prosto w dolot, a silnik nie daje oznak życia to raczej bym się spodziewała problemu stricte mechanicznego.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar veiovis
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 8v 1.9 JTDm / Afla Romeo 147 1.6 TwinSpark
    Postów
    62

    Domyślnie

    a czujnik położenia wału?

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Jojne Zimmerman
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa 147 1.9 jtdm 120 KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał veiovis Zobacz post
    a czujnik położenia wału?
    Jak w morde czujnik polozenia wału, mialem identycznie te same objawy, nie pozostaje autorowi nic innego jak go wymienić, u mnie te objawy wystepowaly sporadycznie, po jakims czasie sie nasiliły, az w końcu padł zupełnie, radze wymienic od razu zeby nie przejechac sie na tym np. podczas dalszego wyjazdu

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    AR 147 1.9jtd 8v
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolina147 Zobacz post
    Jak próbujesz odpalić plakiem to zaczyna silnik działać, czy kompletnie nic?
    Bo jeśli plak podany prosto w dolot, a silnik nie daje oznak życia to raczej bym się spodziewała problemu stricte mechanicznego.
    Jak podaje plaka to kręci nawet do 2tyś obrotów no ale jak przestane to nie chce trzymać obrotów sama.

    Czujnik położenia wału ma sens. Tego jeszcze nie sprawdzałem. Był wymieniany jakiś rok temu co prawda no ale nie był OEM wiec może być z nim różnie.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa 147 JTD 8V
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krukol Zobacz post
    Jak podaje plaka to kręci nawet do 2tyś obrotów no ale jak przestane to nie chce trzymać obrotów sama.

    Czujnik położenia wału ma sens.
    Ok, to duzo juz pomaga - tzn te informacje.
    Weż MES'a, krec na plaku i zobacz czy MES podaje obroty silnika. Jesli nie masz MES'a - zmien w ciemno czujnik polozenia wału.

Podobne wątki

  1. [159] Alfa przestała przyśpieszać i odpalać
    Utworzone przez Daro0905 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-02-2020, 15:54
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-09-2018, 20:18
  3. Alfa przestała odpalać
    Utworzone przez Tomaj84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-12-2014, 17:15
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 22:47
  5. pomocy od dwóch dni bella przestała odpalać
    Utworzone przez mariokol33 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-11-2011, 10:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory