Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Rozklejanie lampy FL

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie Rozklejanie lampy FL

    Witam
    Ostatnio zastanawiam się nad zamontowaniem czegoś takiego:
    https://allegro.pl/oferta/swiatla-dz...iem-7417639252
    Jestem bardzo ciekawy jak może się to prezentować w lampach z wersji FL, ewentualnie zastanawiam się nad podłączeniem modułu świateł dziennych pod światła drogowe. Ktoś miał, montował? Kojarzy jak i czy w ogóle to działa?
    Kwestią nad którą się mocno zastanawiam to rozklejenie lampy, osobiście spróbował bym to zrobić opalarką i małym śrubokrętem ale cały czas z tyłu głowy mam strach, że lampa po złożeniu będzie parować. Ktoś może mi powiedzieć jakim klejem skleić lampę? klej na gorąco? klej do szyb?

    Ktoś ma jakieś sprawdzone pomysłu i mógłby mi coś doradzić ewentualnie odradzić?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie będę komentował twórczości artystycznej z ledami ale wypowiem się o rozklejaniu/sklejaniu kloszy. Otóż może to nie być takie łatwe - samo rozklejenie. Auta od pewnego czasu (a 147fl się na to łapie) już nie są klejone na masy termoplastyczne (czyli piekarnik, opalarka itp). Tylko na chemoutwardzalne (typu sylikon). Tego nic nie ruszy. Zapomnij o miły otwieraniu i prostych narzędziach będzie rzeźnia. Będą pękać klosze i się umęczysz. Oczywiście jak masz anielską cierpliwość to możesz to podłubać ale krzyż na drogę.
    Jak rozpoznać jaki masz klej? Łatwo. Musisz namierzyć miejsce gdzie ten klej chociaż trochę wystaje. Zobaczyć czy jest plastyczny, ciągliwy czy sprężysty jak sylikon. Jak to drugie to jesteś w dooopie. Jeżeli to pierwsze to operacja może się powieść przy założeniach jakie poczyniłeś. Jeżeli masz wątpliwości to możesz lokalnie ten fragment kleju podgrzać i zobaczyć czy się ciągnie. Jak tak to spoko, jak temperatura go nie ruszy to klops.
    Jeżeli jednak pomimo przeciwności losu i producenta uda Ci się lampę otworzyć to jej z klejenie jest już banalnie proste. Lampa żeby nie parowała to musi mieć po prostu drożne wentylacje, szczelne pokrywy tylne i szczelnie przyklejony klosz. Klosz szczelnie przykleisz na wiele sposobów. Chociażby sylikonem czy też klejem do szyb. Kleju na gorąco nie polecam bo się roztopi a najlepszym sposobem jest to co kiedyś fabrycznie było stosowane - butyl. Albo kupisz taśmy (a są do kupienia) albo kupisz wyciskany w tubce (jak sylikon). Podpowiem, że lepszym zamiennikiem butylu (powszechnie stosowanym także w karawaningu) jest sikalastomer. Czym jest lepszy butyl/sikalastomer? Tylko tym, że kiedyś otworzysz klosz podgrzewając go. Jak zastosujesz jakikolwiek chemoutwardzalną masę to znowu zrobisz to na amen.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie

    Dzięki za bardzo wyczerpującą odpowiedź.
    Po tym co przeczytałem jednak zdecyduje się na zakup nowych lamp ponieważ te które posiadam już swój czas mają za sobą. Odbłyśniki lekko zniszczone, klosze tak samo + zaczepy lamp klejone. Wchodząc w temat nowych lamp jak patrzę na allegro czy olx to są one dość drogie. Znalazłem jakieś nowe zamienniki firmy depo po około 250zł za sztukę. Jakościowo firma depo chyba nie za bardzo odstaje od oryginałów? a może ktoś zna jakąś dobrą alternatywę na przednie lampy, ewentualnie ma na sprzedaż komplet przód?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Pamiętaj że lampa z takimi przeróbkami jak napisałeś w pierwszym poście traci z automatu homologacje.

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino_14 Zobacz post
    Pamiętaj że lampa z takimi przeróbkami jak napisałeś w pierwszym poście traci z automatu homologacje.
    Nie prawda, a jeśli nie wierzysz mnie, to obejrzyj Samochód Marzeń Adama Klimka. Odcinek z niedzieli. Wypowiadał się rzeczoznawca. Stwierdził ze lampa mająca homologację nie straci jej jeśli ja rozkleisz czy przerobisz. Co innego zamontować lampe bez homologacji lub „ksenony” bez homologacji.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Marcino_14
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL 1.6
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Stwierdził ze lampa mająca homologację nie straci jej jeśli ja rozkleisz czy przerobisz.
    Nie wiem na czym polegały te przeróbki -każdy przypadek trzeba traktować indywidualnie ale zmiana optyki, w każdym razie modyfikacja czy też zamiana któregoś ze świateł nie jest dozwolona.
    Każda funkcja reflektora (światło mijania drogowe itp) jest badana na zgodność z konkretnymi regulaminami EKG ONZ i ma ściśle określony rozsył światła, który projektowany dla każdej lampy indywidualnie. Jaką masz gwarancję że wkleisz sobie jakiś made in china pasek LED do środka i będzie właściwe świecił? Żadnej. Chyba że sam przeprowadzisz badania fotometryczne takiego reflektora co jest całkowicie nieopłacalne. Taki światła mogą być w niektórych obszarach niewidoczne, mogą świecić za mocno a w skrajnych przypadkach mogą stanowić zagrożenie np oślepiając kierowców z przeciwka.
    Powiem więcej, każda lampa LED musi być użytkowana ze źródłami światła tylko przewidzianymi przez producenta i tylko z takimi źródłami posiada homologację. Jakieś zamienniki np H7 typu LED których jest od groma w sieci całkowicie zmieniają rozsył światłości np. świateł mijania i jestem zdania że powinni zakazać sprzedaży takich wynalazków bo ludzie to kupują i zakładają.

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    I uważasz że Adam Klimek to jakiś autorytet? i podstawiony rzeczoznawca no proszę Cię.... najwidoczniej ani szanowny Pan Adam ani zaprzyjaźniony rzeczoznawca nie bardzo wiedzą co to homologacja i w jakich okolicznościach jest nadawana. Niedługo ktoś napisze że coś jest prawdą bo na fb tak napisali
    Homologacje się traci na skutek jakiejkolwiek ingerencji/zmiany w stosunku do stanu jaki był podczas badań i nadawania tej homologacji.

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    I uważasz że Adam Klimek to jakiś autorytet? i podstawiony rzeczoznawca no proszę Cię.... najwidoczniej ani szanowny Pan Adam ani zaprzyjaźniony rzeczoznawca nie bardzo wiedzą co to homologacja i w jakich okolicznościach jest nadawana. Niedługo ktoś napisze że coś jest prawdą bo na fb tak napisali
    Homologacje się traci na skutek jakiejkolwiek ingerencji/zmiany w stosunku do stanu jaki był podczas badań i nadawania tej homologacji.
    Skoro znasz się na przepisach jak co najmniej diagnosta to masz racje.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar maxrolex
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    106

    Domyślnie

    Wracając do tematu z innej strony. Moje lampy jak się okazuje są w tak fatalnym stanie, że do niczego się nie nadają. Stąd pytania, ktoś regeneruje lampy do 147 FL? może udało by się je uratować. Ewentualnie ktoś wypowie się na temat zamienników firmy DEPO oraz TYC? Za 500 zł można kupić komplet zamienników za to oryginalne zaczynają się od 900zł w górę a to już przekracza mój budżet stąd zastanawiam się nad zamiennikami. Kiedyś miałem w 156 firmy depo i nie narzekałem.
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 07-10-2020 o 11:15 Powód: ogłoszenia w dziale bazar

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Speedeek19
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Koszalin
    Auto
    Alfa Romeo 147 01' 1.9 JTD 115
    Postów
    24

    Domyślnie

    Dla tych co twierdzą, że reflektor nie traci homologacji proszę przeczytać sobie rozporządzenie ws warunków technicznych pojazdów. Dodatkowo na każdym reflektorze jest nabita homologacja, dla ludzi mniej ogarniających temat to takie cyferki typu E4 HCR. Jeżeli dany reflektor nie ma homologacji na xenony( DC) lub światła do jazdy dziennej (RL) to ich po prostu się nie montuje, ciężko to zrozumieć. Taki pojazd jest niedopuszczony do ruchu, badania technicznego nie przejdzie, ponieważ nie spełnia warunków technicznych. Ktoś chce jeszcze popisać, że można montować te "gówno" ledy w reflektor?

Podobne wątki

  1. [Brera] Rozklejanie lamp tylnich
    Utworzone przez Maupa w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-04-2023, 21:53
  2. Rozklejanie lamp [langtitle=nt]Alfa[/langtitle] GT
    Utworzone przez bartcze w dziale GT
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-10-2017, 19:33
  3. [159] rozklejanie lamp 159 ? robił ktoś?
    Utworzone przez Hesus88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2016, 22:51
  4. [GTV] Lampy tył LED
    Utworzone przez cuma_borek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-06-2012, 11:58
  5. [GTV] Moje lampy słabo świecą. Jak świecą Wasze lampy? Jak rozebrać lampę?
    Utworzone przez DARO-RT w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 11:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory