HejaHej.

Posiadam 147 z roku 2008. Posiadam radio MP3.
Forum przeglądałem, dużo wątków jednak odpowiedzi na moje pytanie nie znalazłem.

W dzień zakupu samochodu zamówiłem sobie z Ali adapter do radia na Bluetooth (taki za 30 polskich złotówek)

Nie byłem wtedy w temacie, jednak teraz jestem trochę bardziej, ale nadal nie do przesady

A więc. Trybu zmieniarki nie mam, mostkowalem pin 13 i 14 i również nic to nie dało.
Ten chiński adapter jeszcze nie przyszedł ale już zdaje sobie sprawę z tego, że nie będzie on działał, bo posiada on tylko trzy kabelki, do pinów 18,19 i 20. Wiec daje on tylko sygnał obu kanałów i GND.
Zrobiłem sobie dzisiaj kabelek AUX który podpiąłem tak jak ten adapterek czyli do pinów 18,19,20 i efekty są takie jak można było się spodziewać, mizerne.

Biorąc pod uwagę, że zmieniarka yatour działa, musi być jakiś sposób na to, żeby radio myślało że wpięta jest zmieniarka, jednak nie mam żadnego schematu yatoura, i tu właśnie moje pytanie. Czy ktoś ma schemat/pinout yatoura albo ma informacje co zrobić, aby radio myślało że wpięta jest zmianiarka ? (Tak jak mówię, nie chodzi mi o tryb wymuszenia, tylko wybrania zmieniarki tak jak pan Bóg przykazał, za pomocą przycisku SRC). Yatour ma dużo więcej pinów wpiętych do radia, więc pewnie coś tam jest podziałane, niestety nie mam yatoura na miejscu więc nie mam możliwości pomierzenia go.

Strzelam, że trzeba podać napięcie większe niż 3.5v na pin 13/14 ale nie chcę tego robić żeby czegoś nie uwalić.

Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam