Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Problem z czujnikiem temperatury

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Alfa 147 FL
    Postów
    12

    Domyślnie Problem z czujnikiem temperatury

    Witam.Zakupiłem alfe romeo 147 1.9 jtd m jet 150km. I od początku wyświetla się napis

    Engine coolant max temperature.Został wymieniony czujnik temperatury wody.Wskazówka przed wymianą i po działa prawidłowo tzn 90 stopni po 10 minutach tylko co jakiś czas wędruje od góry do dołu.Mechanik przy wymianie turbiny nie dopatrzył się drugiego czujnika temperatury.Układ odpowietrzony.Błędów na komputerze z tym związanym nie wywala(jedynie coś od klimy i esp abs i czujnik kąta skrętu.Mechanik proponuje teraz sprawdzić od wymiany termostatu.CZy to dobry pomysł??Mieliście kiedyś takie problemy?? W innych postach o czujnikach na forum nie znalazłem rozwiązania.Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stiopa
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Auto
    AR 147 1.9 JTD
    Postów
    383

    Domyślnie

    Najlepiej wymienić komplet czyli Termostat z czujnikiem. A może to jest problem ze zbiorniczkiem cieczy chłodzącej. Błąd możesz skasować? Może przewód masz uszkodzony lub wadliwy - od czujnika przy termostacie lub zbiorniczku płynu chłodzącego?

    Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
    "You cannot be a true petrolhead until you've owned one... it's like having really great sex that leaves you with an embarrassing itch." Jeremy Clarkson o Alfa Romeo

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    alfa 147 distinctive
    Postów
    16

    Domyślnie

    Witam , jaki masz błąd w klimatyzacji?U mnie błąd chwilowy brak odczytu temp (wskazówka ani się nie ruszyla) powodowała falowanie. Okazało się ze wadziwaczne była kostka .Wymiana banalna 2 przewody i lutowania.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Alfa 147 FL
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał zwolik20 Zobacz post
    Witam , jaki masz błąd w klimatyzacji?U mnie błąd chwilowy brak odczytu temp (wskazówka ani się nie ruszyla) powodowała falowanie. Okazało się ze wadziwaczne była kostka .Wymiana banalna 2 przewody i lutowania.
    jutro oddaje do mechanika i zczyta błędy i spróbuje naprawić.jak nie to we wtorek jestem umówiony u elektryka zobaczymy co powie. termostat to ostatecznosć bo kosztuje 300zl.Też sprawdzałem parę tematow i ludzie mieli takie rzeczy jak szwankował czujnik klimy.Dam znać we wtorek jak się skończyło

    - - - Updated - - -

    jest tylko 1 czujnik temperatury przy termostacie??

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Alfa 147 FL
    Postów
    12

    Domyślnie

    okazało się że było zwarcie na kablach przewody były luźno i poprzecierane od tego że dotykały silnik.oczywiście mechanik nic nie zauważył.pozabezpieczałem kable taśmą i wszystko jest ok. ale teraz mam drugi problem mianowicie wyjechałem na autostrade ten silnik 150km ma prędkość maksymalną ok 200km/h a jechał na 5 biegu max 170 przy 4 tys obrotach a na 6 170 przy 3200 obrotach i już nie chciał szybciej ??jakie mogą być przyczyny ??regenerowałem turbine bo była zepsuta paliło olej ciekł olej z rury wydechowej czy to może być katalizator ???kiedyś miałem astre i mi zamulała zalałem płukanke i odrazu odzyskała moc może to zasyfiony silnik ?? myśle właśnie czy oddawać do mechanika czy najpierw dolać do benzyny do przepłukania wtrysków i płukanke silnika zrobić.jakie mogą być przyczyny że nie osiąga maksymalnej mocy?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW Q4 1.9JTD 16v
    Postów
    35

    Domyślnie

    Ile masz zrobionego przebiegu?
    Filtr paliwa/powietrza kiedy zmieniałeś?
    Zaglądałeś do dolotu? Czy nie zapaprany? Jak nikt nie zaślepił EGRu to może być dużo nagaru w kolektorze.


    Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Alfa 147 FL
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartbuilder88 Zobacz post
    Ile masz zrobionego przebiegu?
    Filtr paliwa/powietrza kiedy zmieniałeś?
    Zaglądałeś do dolotu? Czy nie zapaprany? Jak nikt nie zaślepił EGRu to może być dużo nagaru w kolektorze.



    Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

    zajrze do dolotu.Wyświetla mi się check engine chyba ze to check engine blokuje troche moc?

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Alfa 147 FL
    Postów
    12

    Domyślnie

    wyszło z błędów że przepływomierz

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW Q4 1.9JTD 16v
    Postów
    35

    Domyślnie

    Cytat Napisał pldeauto Zobacz post
    wyszło z błędów że przepływomierz
    Jak ja miałem czeka z powodu akumulatora (wariowały czujniki) to mocy nie ograniczało w żaden sposób.

    Jak mi urwało zparciały przewód podciśnienia przy wciśnięciu buta w podłogę na 3ce , to check był od razu, a jazda bez turbo to różnica nie do niezauważenia.

    A przepływka oryginalna? Może wystarczy odpowiednio wyczyścić.

    Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Alfa 147 FL
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bartbuilder88 Zobacz post
    Jak ja miałem czeka z powodu akumulatora (wariowały czujniki) to mocy nie ograniczało w żaden sposób.

    Jak mi urwało zparciały przewód podciśnienia przy wciśnięciu buta w podłogę na 3ce , to check był od razu, a jazda bez turbo to różnica nie do niezauważenia.

    A przepływka oryginalna? Może wystarczy odpowiednio wyczyścić.

    Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

    spróbuje ją wyczyścić jak nie pomoże wymienie na zamiennik z intercarsu zamiennik 100zł oryginał boscha 500zł więc wybieram zamiennik. Trudno jest wymienić przepływomierz?? słyszałem że jest gdzieś pod akumulatorem i trzeba akumulator zdjąć?

Podobne wątki

  1. Problem z czujnikiem temperatury 1.9 jtd 16v
    Utworzone przez Patryk79 w dziale 147/156/166/GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-06-2020, 12:39
  2. [Brera] Problem z czujnikiem temperatury oleju
    Utworzone przez Matt_26 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-07-2019, 20:46
  3. Problem z czujnikiem temperatury
    Utworzone przez SnakeDoc w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-03-2013, 00:23
  4. Problem z czujnikiem temperatury
    Utworzone przez sołtys w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-10-2009, 18:43
  5. urwane lusterko z czujnikiem temperatury
    Utworzone przez chomik w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 22:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory